bugün

petrol ofisi ve benzeri işlerde iktidarın ilk döneminde el ele halkı sömüren doğan gurubu ve a ka pe'nin; a ka pe yle işini bitirip tam ters rüzgar estirmeye başlayan doğan gurubu medyasına savaş açtığını gösteren vergi cezası. daha düne kadar beraber yiyorlardı bu ülkeyi, öküz öldü ortaklık bitti tabi.
ceza almasından ziyade ödeyip ödemeyeceği önemli olan husustur. vergi dairelerinin işleyişine göre zaten ceza kesmekten daha kolay ve hızlı hiçbir işlem yoktur. ödemek için bile günlerinizi heba ettiğiniz dairelerin kestim cezanı tarzı bu yaklaşımı da muhtemelen doğan grubunun vergi mahkemelerinde açacağı dava ile 2-3 sene netlik kazanmayacaktır.
bir an doğan grubu'nun vereceği paranın sözlük yazarlarına dağıtılacağını sanmama neden olan olay.
ilk fırsatta uzlaşı ile 132 milyonluk asılın yarısını beş yılda ödemeyle kurtaracağı ceza.
ertuğrul özkök'ün oryantal becerilerini sergileyerek rte'nin aslında iyi yönleri olduğunu yazmaya başlamasını tetikleyecek olay. Yerel seçim icraatı. ceza sonrası muhtemel hürriyet manşeti için de;

(bkz: durmak yok yalamaya devam)
(bkz: yetiş kemal)
Oyundaki yeni bir skeçtir. Yarın Sayın Doğan ile Sayın Erdoğan ı Anakaranın kuytu bir yerinde yemek yerken görebiliriz.
eger dogan grubunun aciklamasi dogru ise, dava surecinin sonunda dogan grubunun odemeyecegi cezadır.

ancak bu olay, sirket kagitlarinin kısa vadede borsada deger kaybedeceginin, bankalarla olan ilişkilerinde uzerlerindeki riskin asiri derecede artması sebebiyle kredi alımı gibi konularda daha fazla zorlanacaklarının gostergesidir.

dogan grubu ile hukumet arasinda suregelen cekismenin yanı sıra, dogan grubunun pek de durust olmayan bazı uygulamalarını hatırladığımda , hangi tarafin hakli olduguna karar veremedigim hadisedir.

(bkz: iyi olan kazansın)
doğan gurubu hakkında tek temennim var :"beter olsunlar". habercilikle spekülasyonu birbirine karıştıran, dini imanı para olan adamlara verilebilecek en güzel ceza para cezasıdır, harika olmuştur. incelemelere devam edilsin, doğan gurubu donuna kadar "soyulsun" istiyorum, öyle ki hürriyet nakit sıkıntısı çektiği için okurlarından yardım talep etmek durumunda kalsın, ertuğrul özkök pazar yazılarında bir zamanların fakir ama onurlu okurlarından duygusal anekdotlar aktarsın hepimizi gözyaşlarına boğsun istiyorum. bekir coşkun türkiye medyasını göbeğini kaşıyan adamın hakimiyetine terk etmeyeceklerini haykırsın ve okurlarını cumhuriyet meydanlarına çağırsın istiyorum, aydın doğan ne yapacağını bilemez halde koç holdingin kapısında yatsın, ece temelkuran asıl devrimciliğin esas muhalefete maddi destek vermek olduğunu venezuella'dan örnekler vererek anlatsın, köşesinin üzerine milliyet okuyan che resmi bassın istiyorum. Ahmet hakan cemaat cemaat gezip aslında aydın doğan'ın beş vakit namaz kıldığını, dedesinin nakşi şeyhlerinden biri olduğunu anlatarak "himmet" toplasın istiyorum.

çok şey istemişim yahu.
doğan yayın'ın, şahin yayına dönüşmesinin, sonra kartal, sonra'da serçeye dönüşmesinin başlangıcıdır umarım *.
ilginçlikler bugün ertuğrul özkök'ün yazı yazmamasıyla başlamıştır. Dikkatle takip ediyoruz.
dogan holdinge koymayacak ama içine oturacak cezadır.tüm gazetelerde kocaman kanıtlarıyla sergilenmiş afiş olmuştur
artık rte hakkında bir cok dogru yalan haberler yapacagı beklenen kişilerdir.

(bkz: beter olun)
vakti zamanında;
(bkz: dogan grubuna 30 trilyon vergi indirimi)

"kaşıkla verip kazanla almak mı" demek, "madem öyle işte böyle mi" demek oluyor bilemiyorum ama sadece vergi cezası 826,000,000 tl olan bir grubun bütçesini hayal etmek gerçekten zor.

davalar açılacak, yılan hikayesine dönecek, birileri çıkacak, birileri inecektir.
bakalım kanal d anahaberi beklemekteyiz. 3-5 ay sürer bu olay. eski defterler açılır, biz yine boşa yaşadığımızın, kukla bile olamadığımızın, aldığımız paranın, yaşadığımız hayatın değerini tekrar tekrar anlayacağız.
camii duvarına işemenin bir şeklidir. artık 29 mart'a kadar ortaya çıkmayan yolsuızluk kalmayacaktır.
sen misin yolsuzlukları manşet yapıp halkın gözüne gözüne sokmanın mantığıdır. fakat doğan grubuna da acımamak lazımdır. zamanında sen bu desteği verirken hiç düşünmedin mi derler.nerden nereye.
(bkz: akp)
(bkz: dogan yayin holding)
(bkz: al birini vur otekine)
(bkz: yiyin birbirinizi)
benim 500 lira borcum olması gibi bişi onlara dokunmaz koskoca dogan holding.
tarihteki rekor cezadır.
doğan grubu elindeki belgelerle açacağı davayı kazanırsa, ödemeyeceği ceza olmakla beraber, maliye bakanlığı'ndan dün itibari ile borsadaki iki şirketin birinin yaklaşık %16 diğerinin yaklaşık %17 değer kaybının bedelini talep edeceği durum. -bizim cebimizden çıkacak oğlum lan-

eğer doğan bir haklı çıkarsa işte siz o zaman görün şenliği.

ayrıca, vergi kaçıracak insan bütün belgeleri kendi eliyle gidip tarihi tarihine spk'ya sunar mı e benim akılsız yurttaşlarım?

bir de akp-doğan kolkolayken yapılmış milyar dolarlık vergi afları var, doğan hiç olmadı onlara saysın ama adama sorarlar, maliye bakanlığı ile doğan "vergi barışı" adı altında vergileri sıfırlarlarken aynı maliye bakanlığı şimdi neden vergi barışı yapmıyor? burada önceden olan bir çıkar ilişkisi göze çarpmıyor mu?

yesinler birbirlerini.
sanırım bu sefer ''büyük üstad'' lar devreye girmeyecek..
avrupa basınında ; akp kendi hakkında olumsuz yorumlar yapan yayınlar istemiyor! şeklinde algılanan rekor cezadır.
eğer bir uzlaşmaya giderek bu cezanın üzeri örtülürse akp kan kaybeder. akp'den temennimiz aynen cem uzan'ın usulsüzlüklerinin üzerine gidilmesi gibi aydın doğan usulsüzlüklerinin de üzerine gidilmesi. kardeşim fazla şey istemiyoruz. hukuki süreci aksatmayın yeter. bu ceza bir müddet nefeslerini keser.
eger ortada bir vergi ziyaı varsa, uzlaşma ile halledilecek hadisedir. vergi ziyaı davaları, turkiyede genelde uzlaşmasız çözülmemektedir. gelir idaresi genelde tahakkuk eden vergi ve cezanın tamamını tahsil etmemekte, mukellefin lehine indirime gitmektedir. dolayısıyla uzlaşmayı bir üstü örtme aracı olarak görmemek lazımdır. uzlaşma muessesesi, vergi usul kanununda açıklanmakta ve uzun yıllardır maliye bakanlığı gelir idaresi tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

kaldi ki burada cezaya konu islemin hakikaten kanun dışı yapıldığın dair kesin bir karar henüz yoktur. öncelikle dava süreci başlayacaktır. vergi mahkemesi karar verdikten sonra cok yuksek ihtimalle kaybeden taraf konuyu danıştaya taşıyacaktır. Bu uzun bir süreçtir. Bu süreçte söz konusu ceza , doğan grubunun üzerinde demokles'in kılıcı gibi sallanacak, kuruluşun kredibilitesinden borsa hisse senedi degerine kadar negatif yönde etkileyecektir. zaten amaç da budur.

edit: imla
miktardan dolayı ''aboooooovvvvvvvv'' diyerek tanımlanması gereken vergi cezası. ayrıca doğruluğu ve adilliği bende büyük şüphe uyandırmıştır.