bugün

(bkz: bayan yazar).
dişi yazar, gözü çizer, burnu siler. aslında ben bunu hiç yazmadım. enterımdan kaçtı.
hani nerde biz niye göremiyoruz o bizi görüyormu diyerekten soru ibaresi kullanıp sonuna soru işareti koymadığımız soru ibaresini ortaya çıkartan ve gerçekden de hasret kaldığımız yazar cinsi *
genelde nickinden belli olur. bir de ısrarla sözlükte küfür etmeyin der.
yazarlık bazında bakılırsa erkek yazardan farkı olmayan yazardır. tabi ki bazı olaylara kadınsal açıdan bakma kabiliyetine sahip olurlar, fakat burada cinsiyeti ne olursa olsun yazar yazardır.
buraya böyle başlık açarak bir dişi yazarın kendini belirtmesi üzerine ona yavşıycak yazar hedesi.
edit: dişi değilim *
bir mesleği ya da işi yapanın kadın olduğunu anlatmak için genelde başına "kadın" kelimesi konur, malumunuz: kadın gazeteci, kadın avukat, kadın işçi gibi...

fakat bazı iş ya da eylemler vardır ki, genelde erkeklere atfedilen eylemlerdir bunlar.
bu eylemi bir kadın yapıyorsa, bu durumda nedense bunun başına "kadın" yerine "dişi" sıfatı uygun görülür: dişi militan, dişi teörist, dişi şeytan gibi.

bu durumda yazarlığı erkeksi bir iş gibi gören yazarın, "kadın yazar" yerine kullanabileceği tanım da "dişi yazar" dır. *
bir çok alternatifi bulunan, dişigiller familyasının yazar olan kısmına verilen ad.
(bkz: avrat yazar)
(bkz: hanım yazar)
(bkz: kadın yazar)
(bkz: bayan yazar)
(bkz: karı yazar)
(bkz: hatun yazar)
ekleme yapılmıştır.
cinsel organı iç bükey olan yazar....
sözlüğe renk katan, bununla birlikte ahengi sağlayan temel, olmazsa olmaz öğelerdir. canlarım benim!!
dişi yazarlara dişi denmesi durumu...

dişi dişi dişi. neresi saygısızlık lan amk.
öküzlüktür bemce.
(bkz: Milletin ağzı torba değil ki büzesin)

Dişi denmesini yadırgıyorum. Belgesel gibi oluyor lan amk.
hangi 'diş'i yazıyor merak ettirir.
üreme organı iç bükey olan yazar...
daha hayvansı bir tabirdir bu yüzden daha hoştur. erkeklere de en uygun tabir erkek birey şeklindedir. sonra da bir araya gelip çiftleşirler.
alın size dişi yazar, idareli kullanın da herkese yetsin....

görsel
kız-kadın ayrımını başarıyla ortadan kaldırdığı gibi, aynı zamanda erkek yazar'ın karşı cinsteki tam karşılığı olduğu için kesinlikle yadırganmaması ve desteklenmesi gereken kullanım.
yoksa ingilizce konuşanlar insanda dişil cinsi tanımlarken hayvanları çağrıştırdığı bahanesiyle "female" demekten utanıp bunun yerine "girl/woman" yahut "mistress" demeyi tercih ederlerdi.
bir de insanların, adamın cinsiyetine "erkek" demekten utanmazken kadının cinsiyetine "dişi" demekten utanması gerçekten de çok mantıksız... artık bu saçma tabunun mutlaka yıkılması gerekiyor!
adamların cinsel kimliklerinin açıkça belirtilmesinden rahatsız olunmazken kadınların cinsel kimliklerinin açıkça belirtilmesinden rahatsız olunması, sizce de eşitliğe aykırı bir durum değil mi?
özellikle "bayan değil kadın" diyerek bu ülkede feminist geçinen ve kadınlığın cinsiyet değil meziyet olduğundan habersiz mahlukların bu gerçeği göz ardı ettiklerinden adım gibi eminim.
cinsel organı içbükey olan yazarlardır...
Olsa da yesektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar