bugün

sağdan soldan duyulan tavsiyelerdir.
ama durun-! size yol göstereceğim.
sağdan soldan değil,sözlükden bir user tavsiyesi.
şimdi o kimyasal florur içeren macununu yere bırak-ma,yanda yatır-ma,çöpe at-!
neyse geçtim tarife,bak dudağını oynatarak oku bunu,dilin içeride kıvrılsın dişlerine çarpsın ki şapanak seslerini alayım.

a a bak başına gelecek sorunları hiç bir şekilde kabul etmem-!

uyarılar-!!!

öncelikle diş eti rahatsızlığı olanlar ve diş etleri zayıf olanlar bulaşmasın,kapat başlığı.
sonraları soft bir diş fırçası olmayanlarda temin etsin bi yerlerden,laga luga yapma kardeşim.

şimdi gidiyorsun bir aktara veya süper-hiper markete git git korkma yemezler.
usulca baharat reyonunu bulup eğildin mi oralardan karbonatı arayıp buluyorsun,hadi bakalım buldun iyisin.
şimdi oralarda bir yerlerde himalaya tuzu olacak,onu da al yanına bak her şey çok güzel olacak.
hadi bir de elma sirkesi avına çıkalım. sor,soruştur bul hemen. zaman daralıyor.
market kalabalıklaşıyor bak elindekilere, kasaya yönel hemen.
a a o da ne-! kasada bir bayan kasiyer sana bakıp sırıtıyor,aldanma annem içindi de sende sırıt ki belki ayarlarsın.

hey sen aktara giden vatandaş.
sende bizdensin usulca aktara yaklaşıp usturuplu bir dil ile;
-abi/abla himalaya tuzu ile karbonatın var mı ? diye bir iliş bakalım.
ha yokmu ? yok ise o aktara bir daha uğrama ki batsın.

özet mi geçeyim bilader ?
-geçeyim ne demek,öptüm çok.

şimdi baktın mı bana,baktın.

-ağzı kapalı bir kap. kahvaltılık tarzı bir kap tercihimdir.
- 2 paket karbonat,göz kararı kullanan arkadaşlarım yemek kaşığının 4/3'ü kadar makul.
-elma sirkesi,1 yemek kaşığı kadar.
-himalaya tuzu mu dedin 1 çay kaşığı kadar.

şimdi bu malzemleri kaba aldın diş fırçası ile güzelce karıştırdın mı guzel kardeşim.
kabın içerisinde sistematik bir şekilde baloncuklar ve kıpırdanmalar göreceksin,korkma sadece elma sirkesi.

son aşama-!
hadi hadi banyoda ayna karşısına geç, göz göze gel bakalım.
tamammm-! geç çok yakışıklısın.

yumuşak diş fırçanı daldır bakalım,karışımdan al biraz çekinme al oğlum al.
burada çok nazik ol mineye zarar verme,babası abisi felan vardır,neme lazım.. başına iş alırsın.

dikkat edilecek esanslar,esaslar mıydı-!

1-en az 7 gün kullan,gün de 1 kez olmak kaydı ile,sabah akşam felan yok bak düzgün oku.
2-fırça darbelerini sertleştirme,ne bu celal ? nazik ve istanbul beyfendisi gibi ol.
3-tadına aldanma,alışırsın.kusma sık kendini.
4-kapalı kap şart,unutma uçar.

kendimden esaslar-!

1- 25 yaşındayım, 10 yıldır sıgara içiyorum. sigara içenler için işler biraz zor.
2- 2.ayımdayım,herşey gayet güzel ilerliyor.inci gibi dişler gün yüzüne çıkıyor.
3- diş macunu için ayrılan para cebimde kalıyor.o para ile markete gidip çekinmeden ve ibnece çok rahat bir şekilde sırıtıp,bakkal
amcadan 1 paket sıgara alıyorum.

hadi bitirdimmm-!

dişlerinize bakın,gülün eğlenin.
aa bak eksileyen vatandaşlar olacaktır elbetde,sende bizdensin ama bu da sana gelsin,umuyorum yemek yerken orana burana ketcap mayonez sıçratıp sileyim derken de bulaştırıp sağında solunda leke ile dolaşırsın.
o leke de çıkmaz ise ben burda ibne gibi sırıtıyor olacağım unutma.
Sensodyne + fe beyazlatıcı.
Problem solved.
diş fircanizi camasir suyuna batirip fircalayin.
limon sürün
akşamdan camaşır suyuna yatırın.
birde iki günde bir değil günde iki kere fırçalayın pis ağızlılar.
dişinizi fırçalayın amk dişinizi.

altı üstü akşam 5 dakika sabah 5 dakika.

zaten dişler beyazlar o zaman. en azından o iğrenç ağız kokunuz da gider azıcık.

mümkünse dişlerinizi fırçalamadan yaklaşmayın insanların yanına fazla.
beyaz polisan boya.
Dişçiye git. Özel fırçalama tekniğiöile anında bembeyaz oluyor. Ya da dental malzeme satan yerlerde cam tozu kükürt ve porselen katkılı macunlar var ondan alabilirsin . Ve ya marvis marka diş macunu var. Düzenli kullanımda 1 haftada etki veriyor.
çileği ezip macunsuz onla fırçalayın.
Bir hafta boyunca üzüm sirkesini günde yarım saat ağızda çalkalayarak kar beyaz dişlere ulaşılabilir.
Beyaz diş estetik gözükür fakat aslında dişin doğal rengi hafif sarımtıraktır. Bembeyaz diş sahibi insanların dişleri biraz aşınmıştır.
miswak en etkilidir ve bol bol süt içmek.
bunun yanı sıra bol bol limon yemek ve karbonat kullanmakta çok beyazlatır, lakin karbonatı dikkatli kullanmalı aksi taktirde dişlerin durumu daha berbat olur.
anlık beyazlatma yöntemleri olarak, ağız bakım suları ve beyazlatıcı diş macunları. biraz daha uzun süreli beyazlık arayanlar için lazer uygulaması var. ancak lazer uygulaması diş hassasiyeti yaratıyor. ayrıca çok iyi bakım gerektiriyor. öyle ki her çaydan veya kahveden sonra dişlerini fırçalamazsan, 1-2 aya eski haline dönüyor. diğer yöntem diş polisajı bu yöntem lazer tedavisinden daha az hassasiyet yaratıyor ama çok kalıcı değil. iyi bakım gerektiriyor ancak ne olursa olsun beyazlık süresi 2-3 ay sürüyor. sonrasında eski haline geliyor. zaten diş yapısı itibariyle bembeyaz olmaz. kemik rengindedir. eğer bembeyaz bir diş varsa ya genetiktir ki bazı kişilerde oluyor ya da bir beyazlatıcı uygulama yapılmıştır. (porselen kaplama dahil)
en iyisi dönen kafaya sahip diş fırçaları, elektrikli olanlar. düzenli kullanırsanız, diş macununuz ne olursa olsun, insanların dikkatini çekecek ölçüde beyazlar dişleriniz.
(bkz: filli boya)
dişi sarı olan insanın bunun minesinden dolayı olabileceğini bilmeyen mallar burda fırçala fırçala diyor.
Bazı insanlar ne kadar fırçalasa da beyazlamaz.
Ozona yatırın.
Demek en iyi fırçayla macunla fircalasinlar...
Ezberbozan yaklaşımlar...
reklam gibi olacak ama colgate optical white diye yeni bir ürünü var. iki aydır kullanıyorum. gören dişlerini mi beyazlattın diye soruyor.
yüzde yüz garantili bir yöntem sigarayı acilen bırakman gerek.
misvak ne amk.

rakı için. midenize iyi gelir en azından.
Toplanın. Şimdi size bununla ilgili çok güzel bir tarif vereceğim. Bunu her yerde bulamazsınız!
Buz dolabından elma sirkesi ve limon alın. Kapağı kapatın. Temiz bir kaseye (evet temiz bir kase) 1 çorba kaşığı elma sirkesi koyduktan sonra limonu güzelce sıkın. Musluğun altındaki yerde tuz ruhu olacak. Yoksa sorun değil, çamaşır suyu da işe yarar. Eğer hiç birini bulamadıysanız yerlerini annenize sorun. Karışımın içine 1 kaşık da çamaşır suyu ekledim mi… karışım hazır.

Değil...

Evet şaka yapmaya çalıştım

Neyse onları boş verin, çok basit ve etkili bir yöntem söyleyeceğim şimdi. Kendi uyguladığım ve faydasını gözle görülür biçimde gözlemlediğim bir yöntem. Bir karışım tarifi saçmalığı değil, “bir yöntem”.

Küçük bir kavonozun içine karbonat koyun. Kavonozun kapağını kapatın. Sonra her diş fırçalayacağınız zaman, kavonozun kapağını açıp diş macunu sürdüğünüz diş fırçanızı karbonata bulayın. Dibine kadar sokmanıza gerek yok, ucundan biraz bulasanız da yeterli olacaktır. Dişlerinizi karbonata bulanmış diş macunuyla -en az 2 dk boyunca- fırçalayın. Bu basit işlemi her gün en az 1 kere uyguladığınızda, 2 hafta içerisinde gözle görülür beyazlığı fark edeceksiniz. Yapıp da fark etmeyen beni bulsun. Ona başka bir tarif vereceğim. Ya da bilmiyorum.

Evet iyi seyirler.
Fırçala aq.
Düzenli olarak diş fırçalamak ve sigarayı bırakmak.
Yılların karbonat olayını müthiş bir şey keşfetmiş gibi anlatıyor.
trollün biri saçmalamış. okumanıza gerek yok.
kısacası diş fırçanızı karbonata bulayarak fırçalanın.

bilmeyenler için ben söylüyorum.
yapın beyazlayın.