bugün

bir entry silinme nedeni.

entry'm şu şekildeydi;

(#30930) ilk entry'sinin bu olduğunu okuyup sinir krizlerine girdiğim müzik grubu.ne ayrılması lan?çatır çatır yeni albüm bile yaptılar.
insanlar neden bildiklerinden fazlasını anlatmaya çalışırlar hep merak etmişimdir.neyse doğrusunu söyliyim bari kamu hizmeti olsun.
ayrılmışmış...ahaha...tamam tamam gülmicem.tool devam ediyor.ayrılmadı maynard tool'dan falan.
ancak a perfect circle albüm yapmama kararı alarak bizi ziyadesiyle üzmüştür.

ve başlıkta görülen nedenden dolayı silinmiş.refere ediyomuş...bu kadar saçma sapan bir silinme nedeni olamaz.tamam hakkaten refere ediyo olmak silinme nedeni olabilir.ancak bir entrynin yanlışlığına yaptığım vurgu o entry'yi refere ediyor manasına mı gelicek?düzelttim o kadar?sil diye mi?
ben doğrusunu söyledim.bu yere katkıda bulundum.neden benim doğru olan entry'm siliniyor da yanlış olan saçma entry silinmiyor...

şu şekilde bir de örnek veriyim

başlık: allah

1.bence olmayan
(denyo,30.10.2006 16:26)

2.olmaması söz konusu olmayan
(hiyaragasi,30.10.2006 16:27)

al bakalım moderasyon efendi burdan yak...ne olcak şimdi?sizin mantığınızla 2. entry de ilkini refere ediyor.ne kadar bilgi kaynağı olunabilir yanlışı düzeltmenin refere ediyo zannedildiği yer?
uygulanmadığı takdirde sözlüğün uludagforum.com yüzünü bizlere gösteren entry silme nedeni.

Hatta bazı yazarlar bildiğiniz forumu bir sözlükte en olmayacak şeyi;

- bana rep var mı ?
- lan üstteki yazar ne diyon lan !

gecenin ilerleyen saatlerinde, sabaha doğru yapıyor. ayıp ediyor.

(bkz: gammaz)
dır. birazdan silinecek entrydir.
bazen geçerli, bazen geçersiz, bazıları için geçerli, "bazıları" için geçersiz olan kuralımsı.
yazarlar arasında fikir ayrılıkları olabilir herkes o baslık hakkında aynı fikirde olmak zorunda degildir hatta farklı fikirler olsun ki okuyanlar daha geniş bir yelpazeden baslıgı kavrayabilsin, ama işte gel gelelim bu zihniyeti kavrayamamıs yazarlar var onlar içinde çıkarılmış böyle bir kural var. peşpeşe entrylerle kapışma, atışma yada bilimum ayar verme çabaları yersizdir, herkes fikrini bilgisini ortaya koyar alan alır almayan, almasada kurallar uyar üstteki yazara ayar verme teşebbüsünde bulunmaz.
cok kapışma atışma düşkünü ise ülkemizin güzide forumları bu iş için çok müsait..
bir derdim var'a yazdım bu entry silme gerekçesinin yanlış uygulandığını fakat doğru düzgün cevap alamadım moderasyondan. bir derdim var bölümüne yazdığımı yaklaşık olarak buraya tekrar yazıyorum. not alınsın, öğrenilsin.

başlık: bir hitap bicimi olarak yarrak

entry: (#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir.

entry nin üstteki entry leri refere etmesi için iki koşul oluşması gerekli.

1- refere edilen entry lerin silinmesi durumunda entry nin anlamsızlaşması;

burada refere edilen entry ler silinse bile anlam kaybı mevcut değil, samimiyet ifade eden bir hitap şekli olduğu belirtiliyor.

haaa şöyle olsaydı tamam;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibidir."

2- üstteki entrylere cevap niteliğinde olması;

ilgili entry de böyle bir cevap yok zaten refere edilen entry leri de ben girdim.

refere edilen entry leri giren kişiden farklı birisi aşağıdaki gibi bir entry girseydi;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde bir yarrak kafalının verdiği "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir."

bu durumda refere ediyor gerekçesi ile değil cevap niteliğinde olduğu için entry silinebilirdi.

yani aynı başlık içerisindeki entry lere bkz vermek refere etmek ise diğer başlıklardaki entry ler için de aynı durum sözkonusu olmalı. o zaman da entry lere bkz vermek imkansızlaşır.
(bkz: 16 yaşındaki kıza 23 kişinin tecavüz etmesi)

şimdi bu başlıkta onlarca "kız tecavüzü haketmişti" yazılmış entry var...manasına gelen demiyorum bak..adam açık açık tecavüzü haketmiş diyor..onlarca...

ben şerefli bir insan olduğum için "16 yaşındaki kız tecavüz edilmeyi haketmiştir" denilen bir ortamda bulunmak istemem...bulunmak zorundaysam da bir süre daha, bu "hak etti" diyenlere cevap vermek isterim...

23 kişinin, (yazıyla:yirmiüç) kişinin tecavüzünü hak etti diyenler için sadece "ne kadar çok adam varmış burda böyle düşünen, demek ki hepsi böyle bir eylem sonucu dünyaya gelmişler" dedim...sonuç: refere mefere gerekçesiyle silinmiş...

sözlüğü belki de hukuksal olarak zor duruma düşürecek "haketti" sözünü söyleyenlere bir şey yok.

başlık altında benim yaptığım eleştiriyi tyapan onlarca entry var..haketti diyenleri eleştiriyorlar..onlar duruyor..benimki silinmiş...silin silin...uzatmaları oynuyorum..s.cem sözlüğünü demem az kaldı.
sözlük foruma dönüşmesin diye alınan bir tedbir. yoksa herkes üsttekini alıntılarsa frmtr'den farkımız kalmaz maazallah. yani tek farkımız da yok olur. onu diyorum.
moderasyonun bile bilmediği bir entry silinme gerekçesi. üstteki bir adam bir şeyler yazabilir ben de onun yanlış olduğunu belirtecek cinste şeyler yazabilirim bunun format dışı olması ne alaka bir şey lan.

bu bildiğin forum entrylerdir.

örnek olarak şöyle olabilir.

başlık ali ata bak.

1- ilkokuldan bir fiş.

132432- @1 salak liseli.

burada adam ilk entryi refere ediyor.