bugün

diğer entry leri refere eden entryler silinir

bir derdim var'a yazdım bu entry silme gerekçesinin yanlış uygulandığını fakat doğru düzgün cevap alamadım moderasyondan. bir derdim var bölümüne yazdığımı yaklaşık olarak buraya tekrar yazıyorum. not alınsın, öğrenilsin.

başlık: bir hitap bicimi olarak yarrak

entry: (#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir.

entry nin üstteki entry leri refere etmesi için iki koşul oluşması gerekli.

1- refere edilen entry lerin silinmesi durumunda entry nin anlamsızlaşması;

burada refere edilen entry ler silinse bile anlam kaybı mevcut değil, samimiyet ifade eden bir hitap şekli olduğu belirtiliyor.

haaa şöyle olsaydı tamam;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde verilen "örnek"lerdeki gibidir."

2- üstteki entrylere cevap niteliğinde olması;

ilgili entry de böyle bir cevap yok zaten refere edilen entry leri de ben girdim.

refere edilen entry leri giren kişiden farklı birisi aşağıdaki gibi bir entry girseydi;

"(#4443583) (#4443587) (#4443594) numaralı entry lerde bir yarrak kafalının verdiği "örnek"lerdeki gibi samimiyet ifade eden hitap şeklidir."

bu durumda refere ediyor gerekçesi ile değil cevap niteliğinde olduğu için entry silinebilirdi.

yani aynı başlık içerisindeki entry lere bkz vermek refere etmek ise diğer başlıklardaki entry ler için de aynı durum sözkonusu olmalı. o zaman da entry lere bkz vermek imkansızlaşır.