bugün

fatih' in istanbul' u fethinden sonra ki yapılan yeni bir çağ açma olayıdır.
Sebebi belli olaydır.

-Baba bak tayyeap amca tablet verdi.
+helal olsun adama, lan karı akp ye oy veriyon oyarım geçen seferde çamaşır makinesi verdiydi. ~olur bey
+ get çay koy.

Olay bundan ibaret.

Edit: niye eksiliyorsunuz, dağıttığı zamandan bile belli oluyor.

Edit2: (bkz: hediye tablet alıp chp ye oy veren nankörler) daha ne diyeyim.
daha ilk okulda 10 kilo çanta taşırken omurgası eğrilip beyni hasar görmüş, sevgili biz doksanlar ve seksenlerce elbette çokça burun kıvırılacak olan olaydır.

sen ilkokulda ortaokulda o tableti görsen götüne bile sokardın. peh.
(bkz: zamanlaması manidar)
chp böyle bir şey yapsa ailecek tahrik olacak olanların ak parti yapıyor diye olumsuz bakması olayı.
tablet alamamış neslin devletten davacı olmasına sebep olacak bir olaydır.
Türkiye'de öğrencilerin kendi tabletini alacak kadar parası olmuyor malesef...
şansımı deneyip tablet almaya gittiğim olay. yuh be amca sktirgit. zaten klavye f deyip attılar dışarı. tabi görüntülere yansımadı hiçbiri. akmedya amına koyayım senin.
Çocuğuna tablet alacak asgari ücreti veremeyen hökümatın yaptığı icraat.

Bu arada, bu 17 aralık dalgasından önce, tablet işinde çok pis yolsuzluk olduğu lafları dolaşıyordu. Nooldu o iş?
bunlar da 10 yıldır yaya yaya okuyorlar, hiç bilmiyorlar, yurtlarında internet, bazası, banyosu, bursu, lan biz zamanında hayat bilgisi kitabına, fen bilgisi kitabına para vermiştik, hele Anadolu lisesi falan kazanmaya gör, bir kitaba teee 15 sene önce 50 lira verilmiştir.

nankörlük de bir yere kadar, muaassır medeniyetlere çıkma takıntısı diyor. bu takıntı ile cumhuriyetin temellerini atmış atamız tarih de bilmezler ki, dün şapka ile eldivenle medenileşen kör cahil milletten ne beklenir ki. istemezük, taşısın çantası eşşoğlusu, tohumuna para mı saydık.

nasıl da komiğiz belli değil.
tablet dağıtımı sırasında çıkan izdihamda kuyruklu merinos şeytanları kaleyi
kuşatmak üzere yola çıktılar. bunu gören papa derhal haçlı ordularına emir
vererek üç şişe boğma rakıyı tek seferde bitirip isa isa diyerek ağladı.
zavallı mevlana döne döne öldü garibim diyerek dönme dolaplarıda
yasakladı.
14 yaşında ki bir yavru kurtun bozkurt işareti yapmasıyla hafızalarda kalan tarihi bir olaydır.
allahın razı olsun güzel bir hizmettir.
bana tablet verme, tablet yapmayı öğretecek bilim yuvasını tesis et. uyduyu bile japonya yaptı, uydumuz tamamlandı diye sevindin. çılgın lan seni.
göz boyamadan başka bir şey değildir.Devlet okullarının kalitesinin belli olmasına rağmen,eğitim öğretimi geliştireceğine tablet dağıtıyorsun.Daha bu ülkede millet kilometrelerce yol yürüyüp okuluna gidiyor,sen tablet dağıtıyorsun.
her devlet okulunu istanbul'daki gibi sanan (gerçi istanbul'unkiler de berbat) devletin avrupa ile yarışmayı çok sevdiği için (onlarda var bizde neden olmasın) yaptığı ama avrupa ile yarışta 100 konudan 1 tanesini seçtiği (bu sefer tablet oldu), eğitimin tek sorunu öğrencilere tabletmiş gibi anlatan başbakanının olayıdır. Ne diyelim, kaç yıl önce anlattı erteleye erteleye seçim zamanına getirdi. (tek sorun tablet di o da çözüldü.)
Önceleri tüm okula dağıtılacağı söylenen ve sadece 9. sınıflara verilen uydurma bir alettir.
sağlam sokulan vergiler, cebe indirilen paralardan sonra devletin göz boyama işidir. seneler boyunca gündeme dahi gelmeyen bu konu nedense her seçim öncesi ve sonrası kısa bir süre gündemde oluyor. belli bir kesime dağıtımı yapılıp reklamı yapılıyor. sonrası "hülooooğ" aşamasına geliyor.
maliyetinin açıklanması gereken kampanya.
çin'den 15-20 dolara getirilen bu tür tabletler, distribütörün fahiş kar oranıyla 70-80 dolardan satılmaktadır.
ayrıca daha önce de söyledim, bu proje kapsamında yapılan ve iptal edilen ihaleler açıklanmalı.
zamanlama neden bu kadar manidar? tabletler neden bu kadar dandik? receb bu kadar hirsizlık yapmayi nerden öğrendi?
Sözlüğün içine etmiş olay. Liseliler tüm gün burada lan.
tüm liselilerin buna nasıl oyun yükleyecez diye peşimden koşmasına sebep olmuştur.
ayrıca eğitim seviyesini kesinlikle yükseltmez. okullarda adam gibi spor kompleksin yok, 500 kişlik okulda 1500 kişi eğitim görüyor, sosyal etkinlik diye bir şey söz konusu değil ve dağıttın tabletler eğitim seviyesini yükseltecek öylemi? bsg.
Her sınıfta ortalama 50-55 öğrenci varken ve atanamamış binlerce öğretmen varken, müdür yardımcıları bazı derslere girerken (!) kim bilir ne kadar para harcanarak yapılmış bu fatih projesi de sözde yapılan duble yol gibi akpkk nın yaptığı ve altından milyonları cebine indirdiği bir dolandırıcılıktır. Ayrıca tablet verilen öğrencilerin sözlüğün içine ettikleri de bir gerçektir.