bugün

entry'ler (642)

ukrayna rusya savaşı

O değil de, savaşan Rusya ve Ukrayna ama yine değer kaybeden TL oldu. An itibariyle TL, Euro karşısında bir günde 30 kuruş değer kaybetmiş yani yaklaşık %2'lik bir değer kaybı. Aynı süre zarfında Rus rublesi Euro karşısında yaklaşık %3 değer kaybetmiş. Ben anlamıyorum arkadaş, Türkiye savaşa girmedi ve hiç kimse Türkiye'ye karşı yaptırım uygulamazken dünyanın büyük bir çoğunluğu Rusya'ya ağır yaptırımlar ve özellikle ekonomik konulu yaptırımlar uyguluyor ama Rus rublesinin değer kaybı TL değer kaybından sadece küçük bir marjin ile fazla. Bizim ülkemizin ekonomik durumu demek ki savaş halindeki ülkelerin ekonomik durumuna yakınmış...

31 yaşında olmak

Aa benim bu

sevim koş, beni yazıyorlar...

big tits at work

web siteleri içindeki arama motorlarında kısaltması olan: "btas" yazıldığında da aynı sonuçlar alınacaktır. bu çok önemli bir bilgidir çünkü gençler aradıklarına ulaşmak için ellerini ne kadar az yorarsa asıl aktivite için o kadar fazla enerji saklamış olurlar...

ne kadar süredir buradasınız

ölçü birimi belirtilmemiş, cevabı zaman çizelgesine yayılabilecek bir cevabı olması beklenen soru.

ölçü birimi belirtilmiş sorulara örnek:
-kaç dakikadır buradasınız?
-kaç saattir buradasınız?
-kaç gündür buradasınız?
-kaç haftadır buradasınız?
-kaç aydır buradasınız?
-kaç senedir buradasınız?

not: ben 29/12/2008 tarihinde ilk entry'mi girmişim, aşağı yukarı 5 senedir de aktif değildim, yani toplamda 12 sene ama bunun sadece yaklaşık 7 senesini aktif yazar olarak geçirdim
(bkz: buralar eskiden dutluktu)

cumhurbaşkanına erdoğan diyen utanmaz

Cumhurbaşkanının soyadı mı değişti?Ne desin ya? Mesela "Mahmut" mu desin?

morgda seks yapmak

Ölülerle yapılıyorsa, bunun adına nekrofili deniyor...

yazarların şuan aramasını istediği kişinin ismi

Mehtap...

ankaralıyla izmirli arasındaki farklar

Mesela ben Ankarada yaşamını idame ettiren birisi olarak izmire gittim, şok oldum. izmirin trafiğinde insanlar bana resmen saygı gösterdi, hatta birçok kez de bayaa yol verenler oldu. Hiç alışık olduğum bir davranış tarzı değil. Ayrıca yanımdan bir kere bile yüksek sesli Tofaş geçmedi. Evet...

boş insan olmaktan nasıl kurtuluruz

Bizi dolduracak ustalar bulup çıraklıklarını yaparak kurtuluruz...

aşkım bana sevişmeyi öğretir misin diyen kız

Kabul edelim, çok itici bir soruş şekli. Ama yoldan çıkmakla uzaktan veya yakından alakası yoktur...

oyum ak parti ye çünkü

Çünkü deveye diken, insana siken yaraşır...

kadina siddettw izimirin birinci olmasi

Kaynak göstermeyi gerektiren iddaadır...

cehenneme de gitsem akapeden vazgeçmem

Fanatikleşmiş kişi söylmidir...

allah kemalizlerin ömründen alsın erdoğana versin

Bu bir bedduadır bence. Dile getiren insanların kötü niyetli olduklarını gösterir...

akp liderlerinin diksiyonlarının düzgün olması

Davutoğlunun başbakanlık döneminin başını kaçırmış yazarın söylemidir. Adam daha konuşmayı yeni öğrendi ki...

darkmatter2525

Dark matter, uzayın kara dokusu anlamına geliyor da 2525'i çeviremedim ben.

insanların sorgulayıcı yönünü ortaya çıkaran başarılı ve orijinal bir youtube kanalıdır...

erkeklerle ders çalışan kızın ahlakı

Uçkuruyla yönetilen bir zihne sahip insanların sorgulamaya kalktığı ahlaktır...

öğretmeniyle sevişen öğrenci tipi

öğrenci reşitse ve ikisinin de rızası varsa çok da fazla büyütülmemesi gereken durum. Ama günümüz Türkiyesinde herkes herkesin namusuna karışmaya çalıştığı için insanlar fazla objektif bakamıyor olaylara...

sikişelim mi diye soran kız

karşı cinslerinin aksine "tacizci" olarak algılanmayacak kızdır...

yazarların alkollü iken yaptığı en büyük saçmalık

Tipsiz tipsiz kızlarla birlikte olmak...