bugün

Akıllara beyazıt Öztürk ün psikopat tiplemesini getirmiştir.

--Senin koşmanı istiyorum ama aynı zamanda hareket etmeni istemiyorum anlıyor musun beni.
Şartları kabul et koalisyon yapalım.
Ulan madem çalmadınız neden korkuyorsunuz. Bunu soramayanlar bahçeli ne yapmak istiyor diye soruyor. Bence gerçek koalisyon akp-hdp koalisyonu = barış ve cözüm süreci devam eder. Hani öyle diyorlardı ya.
Bahçeli: ben n'aptığımı biliyo muyum?
Naz yapmak istiyor.
devlet bahçeli çok birşey istemediği halde akplilerin foyamız ortaya çıkar totomuz yemedi olayından dolayı koalisyon kurulamadı. adamın birşey yapmak istediği yok bakmak için bakmayın görmek için bakın. Bahçeliyi hiç sevmem ama haklıykende hakkını vermek lazım.
yaşam boyu muhalefette kalıp hönkürmek.
akp ile koalisyon kursa hırsızı destekliyor zaten stepneydi, chp ve hdp ile koalisyon kursa teröristle Işbirliği yapıyor. mümkün olsa belki chp ile koalisyon kurardı ama sayısal olarak mümkün değil. zaten dsp ile koalisyon kurunca çok zararlı çıkmıştı. asıl siz bahçeli'den ne istiyorsunuz bir anlayabilsek. baraj altında kalmasını ise üzgünüm.
(bkz: Püskevit yemek)
%13 alıp tek başına iktidar olmak istiyor galiba.
(bkz: çay içmek)
Bahçeli'nin dersi şu ben burada yavru muhalefet olayım rte birşeyler yapsın bende ona laf söyleyeyim atisalim yeterli.
Verdiğim oy sonuna kadar helal olsun.

Hırsızlarla, teröristlerle, şerefsizlerle koalisyon kursa bir daha MHP'ye oy vermezdim. 7 Haziran'dan beri duruşuyla chpli olan tüm ailemin beğenisini kazandı.
bildiğin trip atıyor. *
görsel
baraj altında kalmak için elinden geleni yapmaktadır.
devlet bahçeli hırsız ve teröristle iş birliği yapmamış olabilir ama bu marifet değil. devlet bahçeli mhp nin gücünü kullanamıyor ve kendisi başbakan olmaktan korkuyor, galiba 2002 yılından dolayı. bırak o koltuğu ve başkası gelsin. devlet bahçelinin tam olarak istediği ak partiden biri başbakan olsun ama bazı değişiklikler istiyoruz onları yapmak şartıyla. sonuç olarak bu ülke için çırpınıp uğraşıyor.
Sorsanıza bi ne yapmak istediğini o biliyo mu?
Algı operasyonu yapan akplileri ortaya çıkartan soru.

bahçeli başından beri aynı şeyi söylüyor ama o kadar güzel oynuyorsunuz ki sanki bahçeli her güzel şeyi istemiyor gibi kamuoyuna lanse ediyorsunuz.

ahlaklı bir insan evladı Bahçeli'nin şartlarına rağmen kurulamayan koalisyon için şunu sorar kendine. akp neden bu şartları kabul etmiyor?

bakanlar yargılanacak?

siz değil misiniz bunlar masum diyen. Siz değil misiniz her olayda adalete güvenin diyen. buyrun yargılansınlar. beraat ederlerse ne güzel işte.
Cb anayasal sınırları içine çekilsin?

Bunun esine itiraz ediyorsunuz kardeşim? Anayasa bu ülkenin her türlü güvencesidir. senin yaşama hakkın oy verme hakkın bu yasa ile güvence altına alınır. sen bu haklarından feragt mı ediyorsun ki cb'nin bu anayasal sınırlar içerisinde hareket etmesinden rahatsız oluyorsun?

çözüz süreci sona ersin: e siz değil misiniz hdp meclise girdi şerefsiz bunlar diyen? siz değil misiniz şimdi ağız dolusu chpye söven süreci buzdolabına kaldırdık diyen. en işte ne güzel?

e şartlara bakıyorum.

bunları neden akp kabul etmiyor o zaman. Bu şartları kabul ederseniz MHP sizle koalisyon kuracağım diyor.

ama hiç bir şartı kabul etmeden MHP'ye "ben istemiyorum" yaftası yapıştırıyorsunuz.

aynı adiliği CHP'ye de yaptınız.

allah size ve size oy verenlere bunları bilerek oy verenlere inşallah hesabını soracaktır.
Ben kendisinin bilincinin yerinde olduğunu sanmıyorum. Bence kendisi de çıkmazın içinde ve çırpınıyor.
her zaman yaptığını yapıp kendini güvenli bir alanda tutuyor o kadar... çünkü geçmişte tartışılabilir olsa da ülke menfaati için verilen bir ödünden dolayı "apo'nun asılmamasının sebebi" tek başına mhp oldu çıktı. bahçeli bu saatten sonra ülke yönetimi için risk alacak adam değil. tek isteği makam, koltuk, makam arabası, gittiği yerde karşılayan insanlar, yalandan itibar falan...
adam bildigin zaytung habwri tadinda yasiyor siyaseti. ya sev ya terk et mottosunu dahi yanlis anlamis. sevssn bile terk et seklinde uyguluyor. ulkeyi akpye birakmayacagim diyor chp ile bir olmuyor. hdpnin yaninda olmam diyor akp ile koalisyon kurmuyor. secim olsun diyor secim hukumeti istemiyor. cumhurbaskani karismasin diyor davutogluna yetkiyi iyade et diyor sanki kilivdarogluna gorev verilse ortak olacakmis gibi.
Konu bahçeli değil aslında.

Akp sanırım koalisyon girişimlerinde samimi değildi. Görüşmeler yapıldı, ama akp ne şartları kabul etti ne de pazarlığa oturdu.
Chp ve mhp de aynı şekilde sanki biraz da olmayan şeyler istediler.

Bilerek erken seçime gidiliyor.

Ki bu hdp'nin koltuk kaybetmesi açısından mantıklı.

Bu adamların o mecliste olmaması gerekiyor ve halk inşallah bunu anlamıştır.

Ama negatif yanları çok. Öncelikle bu pahalıya patlıyor borsa düşüyor, kurlar yükseliyor...
Ve ülke çok kritik bir dönemden geçiyor.

%80 inin politika ile uzaktan yakından alakası olmayan bir halka çok önemli kararlar yükleniyor açıkçası.

(bkz: risk budur)
kendisi de bilmiyor. 7 haziran "akşamı erken seçim olmalı" demişti, şimdi ise "erken seçim zehirdir" diyor.

e koalisyon da olmasın da diyor. bunama belirtileri baş göstermiş.

onun yüzünden kurulacak seçim hükümetinde hdp 4 bakanlık alacak. lafa gelince milliyetçi, icraata gelince gizli hdp'li.
insanın önceliği olur.

Bu ülke için en büyük tehlike ne?

Sen önce büyük tehlikeyi yok et,diğerlerine sonra sıra gelir.

Sen seçim döneminde "unutmadık" diye kimlerin sarayını, soygununu gösterdin.

Seçim bitti. Bütün o sözlerini tutma fırsatı, bu ülkenin başına gelmiş en tehlikeli adamdan kurtulma fırsatı gelmiş..

Ne yaptın?

Milyonlarca insanın 13 sene sonra içinde oluşan umut fırtınalarını yok ettin.

Hdp nin olduğu yerde olmam dedin.

Peki sen hdp seçim barajını geçerse diye en ufak bir plan da mı yapmadın.

2 ay sonrası oluşabilecek ihtimalleri bile düşünmekten aciz misin.

Hdp barajı geçerse, akp tek başına iktidar olamayacaktı. Bunu seçimden sonra gördün değil mi. Öncesinde zerre kadar aklına bile gelmedi değil mi.

Peki senin önceliğin ne?

Bu ülkenin başına kürt belasını da bu kadar büyüten bir adamdan hesap sormak mı, muhalefette kalıp,salıdan salıya grup toplantısında höykürmek mi.

Sana gel başbakan ol dediler. Hdp yle olmaz dedin.

Başbakan olup, bu ülkenin en büyük belasını def edip, hesap sormak fırsatını ve sonra da hdp ye ayar çekip,adam etme, çözüm süreci denen sikikliği bizzat bitirme fırsatını elinin tersiyle ittin.

Bu ülkenin insanlarının umutlarını mahvettin.

Seçimden sonra sesi soluğu çıkmayan dünyanın en kötü insanının sayende tekrar sesi eskisi gibi çıkmaya başladı.

Bahçeli unutma, onlar mahkemede yargılanacak. Sen de vicdanlarda yargılanacaksın.
ilgi görmek istiyor.
Hatta bi rivayete göre, milyonların bacısı mahlasıyla sözlükte yazıyormuş.