bugün

entry'ler (359)

hayatında hiç pepino yememiş insan

daha ananasa yeni alışmışken pepinoya fırsat bulamadım diye cevap vermem gereken başlık.

çaresizliği iki kelime ile anlatmak

gitme kal.

türkiye hititlerindir

yani bugünkü çorumlularındır.

türkiye hititlerindir

yani bugünkü çorumlularındır.

2016 da askeri darbe olması

ülkeyi 10 yıl geriye götürür.

tt arena da en fazla yenilgi gören takım

tt arenada 6s ye ilk mağlubiyeti tattıran takımın hangisi olduğunu da düşündürür.

günün en güzel saatleri

kesinlikle tüm canlıların uyanışa geçtiği sakinliğin insanın içine işlediği güneşin ağır ağır doğduğu hafif sisli sabah saatleridir.

en yakın arkadaşın gay olması

vurduruyodur.

83 tl lik terlik

adidas mağazalarında karşıma çıktıkça gülmekten kendimi alamadığım tuvalet terliğidir.

finlilerin dünyaya kattıkları

fin hamamıdır.

dolar 1 tl nin altına inerse olacaklar

doların 1 tl nin altına inmesi için türkiye'nin süper güç haline gelmesi dünyaya en yeni ürünleri ve en çok satılan ürünleri ihraç etmesi sürekli takip edilen bir ülke olması her alanda dünya ekonomisi açısından ihtiyaç duyulan bir ülke konumuna gelmesi gerekir böyle olduğunda ise zaten bu başlık altında yazan yazarların hemen satın alırım diye yazdıkları markaların yerini türkiye'nin markalarının alması gerekir falan filan inter milan işte sonuç olarak (bkz: yok öyle bir dünya)

can bonomo

tastamam adlı şarkısının büyülü olduğunu düşündüğüm müzisyendir dinlemeden geçtiğim bir gün yok son zamanlarda.

https://www.youtube.com/watch?v=ajrHPRLzLJ4

ilk iş günü

benim için yarındır ve hayatımdaki ilk çalışma günüm olarak da önemli bir yeri vardır bakalım neler olacak bazen hiç kafama takmıyorum bazen de alttan alttan bir heyecan bastırıyor.

ruh güzelliği mi dış güzellik mi

ruh güzelliğini rus güzelliği olarak okumak.

günün tek cümlelik özeti

kendime geliyorum sanırım.

ecevit döneminde 250 lira olan asgari ücret

o günlerin 250 lirası ile bugünkü 1000 lira arasında görüldüğü gibi 750 liralık bir fark yoktur.

sevgili gibi takılıp sevgili olamamak

(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum).

çocukken okunan en müthiş kitaplar

kesinlikle pal sokağı çocuklarıdır.

sözüm meclisten dışarı dostlar

bugünlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum
hani dilim dilim doğrasalar beni
marmara, ege, karadeniz ve hatta akdeniz
cacık olur diyorum...

sigarayı bırakamamak

çünkü sigaranın kendisi değil onu içmeye alıştığımız anlar bizde bağımlılık yapmıştır (örnek çok güzel muhabbet ortamı var sigara yakmalıyım gibi).