bugün

üzgünüm ama ders çalışmaya hiç niyeti olmayan insandır efendim bu. ulan ders çalışmak için illa saatin 20.00 olması şart mı? 20.03 de başlasan ne oluyor yani.

hastalıklı bir psikoloji tabi. ben de zamanında ders çalışmamak için yapmıştım ne yalan söyliyim. uzanıyosun üçlü koltuğa bakıyorsun saat 19.49. içinden ''ulan 20.00 olsun başlıycam derse'' diye geçiriyorsun. saat 20.00 oluyor bu sefer ''dur yaa uzanıyım biraz daha dizi bitmedi daha 15 geçe başlarım'' lar başlıyor. 30 geçe, 45 geçe ve derken 21.00 oluyor saat. böyle yatana kadar öteleyip en sonunda 24.00 da ''yarın yaparım nasılsa biraz uyuyayım ben en iyisi'' diye yatağa giriyor bünye. hem de gönül rahatlığıyla lan. işte başarısızlığın en büyük nedeni, aman dikkat gençler.

aslında ders çalışmamak için tam saatleri bekleyen insandır lan bu. çünkü hep tam saatlerde bu radikal kararlar alınır. *
tam saati beklemez o aslında. bir sonraki tam saati bekler. o da olmadı çalışmaz canım nolcak. sonra çalışır.
Bu kişinin bir de buçukları bekleyen versiyonu vardır ki evlerden uzak ola.
(bkz: o yalan olur yalnız)
önce günler beklenir sonra saatler sonra dakikalara gelinir ve sonra bir 15 dk derse bakan ve sıkılan insandır.
kendisini düzenli ders çalıştığı yalanıyla kandırarak bilgisayar başında amaan 2 saat sonra çalışırım dedikten sonra çalışmayı unutan insandır.
saat bahanesidir.
önce tam saatleri, daha sonra buçukları ve zamanla da çeyrek kala/geçe anlarını bekleyerek kendini kandırmaya devam eder.
(bkz: o benim arkadaşım)
genelde belirlenen saatler ya tam olur yada buçuk ne alakaysa...
yataktadır. kurduğu saatten önce uyanmıştır, saat çalsın hele çalışacak çalışacak..
takıntılı yada üşenen insandır.
saate bakılır saat 15.54'tür. 16 olsun başlarım denir ama saate bi bakmışsın saat 16.07 gibi. 15 olsun dersin ve o da geçer 16 olsun dersin sonra buçuk olsun tam olsun on beş geçsin derken uykun gelir ve uyursun, gelmese de uyursun. Yani çalışmadan, çalışamadan uyuyan insandır.
bahanelerin en kralıdır.
kendisine durduk yere ilahi bir mesaj gelmesini bekleyen insanla aynı insandır.
bu nasıl bir psikolojidir anlayamıyorum. yani saat başı neden hep beklenir ki? anlayamıyorum sözlük ve bende o takıntılı insanlardanım. illa saat 20.00 olcak 20.01 oldu mu 20.30 u beklerim anlamsızca. hele onu da 1 dk geçireyim hemen 21.00 e alınır çalışmaya başlama saatim.
o gün asla çalışmayacak olan insandır en baştan söyleyeyim 2 ay aralıksız sınava giren bünye olarak.
en iyisi o gün kafana göre gez toz, dışarı çık, otur dizi izle, git alışveriş yap falan. ders çalışamayacağın belli zaten, bari kendini oyalama.
erteleye erteleye yumurta-kapı hadisesini yaşayacak olan insandır.
çalışmamak için bahanelere sığınan insan. yoo dostum yoo böyle ne itü kazanılıyor ne de şirkette ceo olunuyor. *
Kesinlile 30-45 dk veya tam olarak 1 saat ders çalışacağina inanan insan.