bugün

buram buram kalite kokan koltuklardır. eskidikçe daha bir çekici olurlar.
(bkz: koltuk)
(bkz: güzel yaşlanmak)
hareket ettikçe, osuruk sesi gibi garip bir ses çıkmasına vesile olan koltuk çeşidi.
kışın donduran, yazan yakan koltuktur. kaliteye aldanıp ızdırap günler yaşayabilirsiniz. dikkat edin.
uzun süre oturursanız kalktığınızda kıçınızı ve sırtınızı sırılsıklam bulabilirsiniz. çıplak da oturamazsınız. hemen yapışıverir oranıza buranıza.

her ne kadar nitelikli ve güzel olsa da böyle sorunları var.
üzeine bir şey örtseniz kayar durmaz. otursanız kışın soğuktan, yazın sıcaktan canınıza yapışır, hareket etseniz gıcır gıcır sesler çıkarır. küçük bir delik açıldığını gören çocuk hiç affetmez, beş dakikada büyük bir zevkle soyar soğana çevirir koltukları. en iyisi oturmadan süs olarak kullanmaktır.
ev dekorasyonundan ziyade ofis dekoru için uygun olan mobilyadır. ilk oturduğunda soğuk soğuk içini üşütür, üstüne bir şal atılması (kadife) uygun olur gibi sanki.
iş ortamında bir statü göstergesidir. yayılmaya elverişli bir koltuktur deri, ama iş ortamında yayılamazsın. hele bir de başkasının odasındaki misafir koltuklarında oturuyorsan vay haline. koltuk yayıl bana diye bağırırken beynin seni dik oturmaya zorlar. zor bir durumdur.
derinin her türünden nefret edenler için kullanılması imkansız şey.
an itibari ile götümü hoş tutan cariyemdir.
araç döşemesi için kışın idealdir, ayazda soğukta alttan alttan sıcağı verdiğinde en iyi arkadaşınız olur. bir nevi ana kucağının emniyet kemerli olanıdır gözünüzde.
lakin bu işin bir de yazı vardır, yazın sıcağında hele aracı güneşin alnında bırakmış iseniz, kendinizi tavaya oturmuş gibi hissedebilirsiniz.
hatta ölçülerinize göre bir pancake veya inegöl köftesi hissiyatını yaşamanızı sağlar. çözüm olarak biraz daha paraya kıyıp ısıtmanın yanında soğutma özelliğine de sahip olan bir model seçmek faydalıdır kanımca.
deri koltuk veyahut da sandalye. suni deri dahi olsa üzerinde hareket ettiğinizde sanki pırtlıyormuşsunuz gibi bir ses çıkartmıyor mu... uuvvv. çok sinir bozucu.
üzerinde elini veya kolunu sürttükten sonra çıkan sesle başkalarının o sesi osuruk sanması korkusuyla, osuruk olmadığını bilmeleri için el veya kol gözleri önünde tekrar sürtülür ve benzer ses tekrar çıkarılmaya çalışılır.
yazın asla oturulmamasi gereken koltuk.

sıcaktan kavruluyorsunuzdur, çıplak kol bacakla oturursunuz deri koltuğa. terden koltuğa yapisirsiniz, kalkmaya çalıştığınızda caaart diye bir sesle caninizi feci yakarak kalkarsınız. Çok fena çok.
arabada tercih edilmemesi gereken koltuk türü.
sıcaklarda hiç çekilmese de ofisin vazgecilmezlerinden.
Lüks diyerek insanlara kakalanan koltuk. Arkadaş nesi lüks? Terletmekten başka bir işe yaramıyor.
sadece arabada güzeldir.
Uzun süre oturunca ısınır ve insanda koltum mu sıcak yoksa altıma mı işedim aq ben durumu oluşur. ..
üzerinde ani bir hareket yapıldığında çıkan sesi yanlış anlamasınlar diye aynı sesi çıkarmaya çabalatan eşyadır.
yazın sıcak, kışın soğuk olan dünyanın en kullanışsız şeyi.
orgazmı tetikleyen bir tarafı olduğu söyleniyor.
alınacaklar listesinde başı çekiyor .