bugün

bokun deniz yüzeyinde yüzmesiyle sonuçlanan hede. bundan 20 sene önce benden iki yaş büyük olan kuzen sıçmıştı. unutamamışım lan hala. şoktan jack konuşuyor. şoktan jack konuşuyor. çabuk çıkarın beni bu şoktan!
insanlıktan çıkmaktır.
(bkz: arap sen yüzme bokunu çıkarıyorsun)
her türlü altına sıçmıştır.
(bkz: denizi pisletmek)
normal insanın yapmayacağı anormalliktir. * *
ufakken bir öküzün yapışına denk geldiğim eylem.

suda bir şey bana doğru yüzüp geliyordu. o sırada annemlerle voleybol oynuyorum. 7-8 yaşındayım taş çatlasa. baktım böyle üstü susamlı gibi büyük bir halka bana doğru geliyor. "aa anne bak simit atmışlar susamlı susamlı üstü dedim." nasıl sıçmışsa artık hayvan oğlu hayvan! elimi uzattım... tam dokunuyordum ki benden önce durumu farkedenler bana mani oldu. göğsüme doğru geldi ve ani bir manevrayla dokunmadan kurtardım kendimi. nasıl bir bunalım yaşadım belli değil.
çok düşünmüşümdür aslında motoru bozup da denizde mürekkep balığı gibi ilerlemeyi ama nasip olmadı. mukadderat.
bu hafta az kalsın başıma geliyordu. bir gün önceden yediğim fıstıklar, ruffleslar, laysler, ayvalık tostları, mayonezler olacakların habercisiydi. her şey ne güzel başlamıştı oysa, quicksilver short mayomla ayvalık sahillerinin yolunu tutmuştum ve işte o an geldi... bir on saniyelik sancı, içim gurul gurul, sahilde oturuyorum, düz dünya kumsal.
o an aklıma denize sıçmak geldi, bir kez daha düşündüm, hayır yapmamalıydım ve yapmadım. sonra kumsaldaki wc bay yazısını görmemle dünyalar benim oldu. keşke olmasaydı, alafranga bir tuvalet ki akıllara zarar, hangi insan evladı oturma alanına sıçar, muhtemelen birisi yetiştirememişti. tarih bu kadar kirli bir tuvalet daha görmemiştir. ve ayakta oturmadan alafranga tuvalete sıçma başarası gösterdim. sıçmak az kalır, pörtlettim resmen su gibi aktı mübarek. neyseki sular akıyordu.
dilimizi zenginleştiren fiildir. götümden çıktın bana yüzme öğretiyorsun atasözü bu fiilin gerçekleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. şöyle ki:

temelin biri dereye girmiş. yüzme öğrenmeye çalışıyormuş. sonra çok fena kakası gelmiş. dereden çıkmaya üşenmiş. oraya yapıvermiş kakasını. bir de ne görsün. kakası su üstüne çıkmış, hızlı bir şekilde ilerliyormuş. temel ne dese beğenirsiniz? götümden çıktın bana yüzme öğretiyorsun deyiş o deyiş, patlamış gitmiş.
terbiyesizliktir.

götünü piranha ısırasıca mahlukatın işidir.
bir süre sonra insanların bokla beraber yüzmesini sağlayacak eylemdir. bokun yoğunluğu deniz suyundan düşük olduğu için batmaz, suda yüzer.
denize işemekten farkı olmayan durumdur.
(bkz: denize işemek)
bokuyla yüzmeye razı olmaktır.
ishalsen ortaligin *mina koymaktir.
iğrençtir, sonra o boklar deniz yüzeyine çıkar, tabiri caizse ortalığı bok götürür.
ağza su alıp geri püskürtmek gibi bir aktivite esnasında yapanın görüldüğü takdirde meydan dayağına dönüşebilecek eylemdir.
(bkz: denizdeki boku dal parçası zannedip ele almak)
gayet normal bir eylemdir. denize de sıçmayalım di mi zaten. oldu başka.
koskoca adamlarin bile utanmadan yaptigi şey.
daha sonra yüzer o bok. Haberiniz ola. Kimden geldiğIni görmezsiniz ama size doğru gelir yaylana yaylana. Yol verirsiniz sonra velete.
En son çaredir.
Pisliktir. Evet.
kalabalık bir yerde yapılırsa rezil olmaktır.
ne olacak a.ına basıyım gidiyo zaten. hemen uzaklaşırsın olur biter. o kadar denize gelmişiz kırk yılda bir, gidipte bi saat wc ye mi gidelim ishal g.tümüzle koşturalım mı tuvalete götümüzü tutarak.
sakin bir yere geçip sıçarsın o da deniz üstüne çıkana kadar 10 15 saniyede hemen uzaklaşırsın bu kadar basit.