bugün

hele bu komşuların bir de küçük çocukları vardır , başa beladir. allah sabır versindir. Düşmanımın bile başına vermesindir.
kapısının önününde milyon tane ayakkabi olan sinir bozucu komşudur. adım atılacak yer kalmaz ayakkabılar yüzünden. o ayakkabılarla dövmek gerekir böylelerini.
birbirleri arasında yaş farkı az olan ve biri nereye giderse diğer ikisinin de onu takip ettiği 3 kız çocuğuna sahip, günün en erken saatinden itibaren son ses müzik dinleyen bir üst komşu, 3 tane erkek çocuğuna sahip ve çocukların hep birlikte tek kale maç yaptıklarını düşündüğüm, son ses ilahi dinleyen bir alt komşu ve arada kalan çıldırmış bir ben!*
gunduz, kucuk cocugun gurultusu.
aksam, okuldan gelen buyuk cocugun muzik gurultusu.
gece, tavsanlar gibi ciftlesen anne/babalarinin gurultusu.

bizzat basima gelmistir. tam dayaklik insanlardir.
(bkz: sabri bey)
sabah 8.30'da elektrik süpürgesi açan,
evin içinde koşan,
embesil veledine şarkı söyleten, ezber yaptıran,
mutfak boşluğundan uyuzluk olsun diye kapı çarpan
bahçeye bilerek ve isteyerek çöp atan
gece vakti çığlık çığlığa bağıran komşudur.

yakın vakitte saçından tutulup, evire çevire dövülmesi gerekir.
modemi ortak kullandığını bildiği halde kafasına göre açıp kapayan sopalık komşudur.
Binanın kapısını açık bırakarak hırsızlara buyrun diyen, çöpünü kapısının önünde biriktiren, yüksek sesle müzik dinleyen, aidat toplayıp o toplanan aidata kendisi para vermeyen, kaçak elektrik kullanan rezil, anlayışsız, saygısız olup mecburiyeten komşu olan zatlar...
evimin hemen bir duvar arkasinda piton besledigi yetmiyormus gibi, yilani icin aldigi fareleri kacirip, beni pazar sabahi avaz avaz bagirtan komsudur.

(bkz: hanim kos silahimi getir soykirim yapacam)
pazar günü saat 8 sularında çığlık çığlığ mesaiye başlayan komşudur. ayrıca size sabır çektiren kişidir.
bunlar genelde ev ortaminda cizgili pijama ile gezinirler, evin hanimi saclarini bir acayip sekilde toparlar. * eve sürekli bakim, ek vb seyler yapip gürültüden kafayi yedirtirler.
Cool Adam' ın kahve istemeye gelen zenci komşusu.
sukünet fobikler, gürültü kolikler.
bahçeye köpeğini pisleten, söyleyince de, "küçücük köpek ya, nolucak" diyen sabah işe giderken insana zeybek oynatan dallama komşudur.
5+1 ile guitar hero oynayan komşu lur kendisi *...
üst komşu sana sesleniyorum o müziği bi daha açarsan kafanı kırmaya gelcem.
aşağı sürekli birşeyler döken üst komşudur.
2013 yılında kızını bi oğlanla gördüm diyen komşudur. derhal asılmalılar.
kendi kendine küsüp barışan komşulardır. tee allam.
Üst katta kah kah gülen her gülüşün de hayat bu kadına güzel diye düşündüğüm komşu..
evin içinde çocukları beygir gibi koşan komşulardır.
Sürekli son ses ebru yaşar dinleyen bi üst Komşum var. Hadi yüksek sesli muzik dinlersin, çok da rahatsız olmam, okey de ebru yaşar nedir aq. Dinleyecek başka kişi kalmadı mi.