bugün

entry'ler (1260)

kıyı müzik

Müzikli radyodur, bir başyapıt. http://www.kiyimuzik.com

büdüt: Tasarımını yenilemiş, gelişmiş de gelişmiş, baba radyo olmuştur.

bellerophon

1815'de Waterloo Muhaberesi'nden sonra Napolyon'un teslim olduğu Kaptan Maitland'in komutasındaki ingiliz Kraliyet Donanması gemisi.

bellerophontes

(bkz: Napoleon on the bellerophon)

seksten sonra nasıldım diyen erkek

Mantık çerçevesinde yer alan bir sual bahşetmiş olan er kişidir. Yani N'apsın, ingiliz Edebiyatından mı bahsetsin, Thomas More'un ütopyasını nasıl bulduğunu falan mı sorsun partnerine?

kant ın içkin yüklemlere sentetik demesi

(bkz: cunt)

çiğdem erkal ipek

Ejderha mızrağı serisini de Türkçeye çevirmiştir. Emeklerine saygım sonsuz, kolay iş değil zira. Ancak, çok tatsız bir hal almış Ejderha Mızrağı zannımca. Özellikle şiir ve şarkı sözlerinin çevirileri korkunç, anlaşılır olmaktan çok uzak. Aksiyonlar çok güzel betimlenmiş, fizik motoru işlemiş resmen hikayeye ama yine de his ve duyguların paylaşımı, yani eserin gerçek yazarının tanrısal bakış açısını kullanarak okuyucuya aktardığı karakterlerin bireysel mevzuları yine çok yalın, çocuksu bir şekilde çevrilmiş.

hoşlanılan kızın omzunuza yatması

Hoşlanan kişinin tetikte olması gerektiği anlardan bir tanesidir. Zira sonraki hamlesinde, aslında hep hissettiği ancak henüz resmiyete kavuşmamış friendzoned durumuyla karşılaşması an meselesidir. Karşılaşmayadabilir, bilemeyiz.

football manager hikayeleri

Allahın belası hikayelerdir. Taze olanı, fm 2016 isimli kanserojen oluşumda Hacettepe Spor ile başıma gelendir zira.
Şöyle, şimdi çok affedersiniz bu amınakodumun takımının aç gözlülüğü beni benden alıyor oyunun sistemindeki. Efendim bir Ankaralı olarak, gittim Hacettepe spor'u seçtim oyun Temmuz 2015'te başlıyor. Dedim Gençlerbirliği'nin pilot takımı bunlar zaten, ordan oyuncu kiralar 2. lig de takılırım. ilk sezon bu sistemle bala göte ligde ikinci oldum, play-off oynayıp Ptt 1. lige yükseldim. Kulübün beklentisi Ptt 1. lig'de küme düşmemem için savaşmamdı. Ligde ilk sezon 15. oldum, düşmedim yani. Sonraki sezon 12, bir sonrakinde de 14. oldum. Takımın başındaki beşinci sezonumda yönetim değişti. Yeni başkan gelip "Neden hiç kupa kazanamıyorsunuz?" dedi ve sözleşmemi feshetti. Be amınakoduğumun sen hayatında kupa mı gördün lan? Kulübün adını duyan yoktu 2. lige çıkıp düşen çıkıp düşen bir takımı dört sene Ptt'de tuttum, adam kupa kazanamıyorum diye kovdu beni. Sikerim öyle yapay zekayı. :/

gökçeada

Türkiye'nin en sikko yeri. iki yaz orada çalışmış biri olarak, diyeceğim tek şey "gitmeyin." iki aylık turizm sezonunda açlıktan çılgına dönen ada sakininin çirkinliklerine maruz kalırsınız. Merkezi deniz kenarında olmayan, vizyonu düşük yerleşim bölgelerinden bir tanesi.

fırtınayt

2016 Zeytinli Rock Festivali'nin ilk gecesinin headlinerı olarak akıllarımızı başımızdan alan yeni Büyük ev ablukada şekli. Tripten tribe sokar.

aşırı çok seksiyim ne yapmalıyım

Seks yap.

my assad brother

Barzo çevirisi uygulanırsa, "götreklamı kardeşim" anlamına gelir. Barzo çeviriler rahatsız edicidir.

en iyi yabancı forum sitesi

hardwarenews.com

Özür dilerim, çok çirkin bir şaka oldu gerçekten de.

türkiye bir çöplüktür

Yanlış önermedir. Doğrusu, "dünya bir çöplüktür." şeklinde olmalıdır.

rusya neden türkiye ile barıştı

Barışmak neymiş yahu, öyle bir şey politik alanda olmaz. Politik temaslarda iyi ya da kötü ilişkiler olur. Çıkarlar doğrultusunda sürekli olarak değişir. Barışmak ne, yok Rus uçağı vurulduğunda Putin Türkiye'nin son görülme tarihine bakmış, uçak düştüğünde türkiye çevrimdışıymış. O yüzden barışmışlar.

tecavüzcüleri aslan dolu kafese atmak

Tecavüzcüleri, tecavüzcü eşcinseller ile dolu bir kafese atmanın yanında hiç olan bir eylem.

yazarların ilk sigara içtikleri yaş ve anıları

işbu yazarın yaşı 15 idi. Kuzeni Doğa camel içiyordu, bizim gerzek yazarımızın evi boş, kuzeni doğa ile bir haftadır takılıyorlar. Sonra kuzen Doğa gidiyor, giderken de sigara paketini evde unutuyor. Gerzek yazarımız paketi bulduğunda, içinde son bir sigara kaldığını görüyor. Alıyor ocakta yakıyor bu sigarayı, üflüyor. ilk kurduğu cümle "Ehehe iyi lan bağımlı olmadım işte" oluyor. Bildiğin mal. Kimse çıkıp da yazarımıza "bağımlılık" bakınızı vermiyor ki. Bizim gerizekalı yazarımız gidiyor kendine bir paket alıyor, "ben bunu mahallede içerim, arkadaşlara hava atarım" diyor. Böyle böyle bir iki hafta takılıyor, sonra bir gün yanlışlıkla içine çekiyor dumanı, başı dönüyor, götü başı ayrı oynuyor, yerlere düşüyor. Hal böyle olunca hoşuna gidiyor tabii. O tarihten beri de hiç durmadan sigara alışkanlığını devam ettiriyor. On sene olmuş, tam bir geri zekalılık örneği olarak akciğerlerini tarumar ediyor. Seviyor bir de sigarayı, hıyar.

kürtler yüzünden olimpiyatlarda başarılı olamamak

(bkz: Olimpiyatta yarışan türklerin devşirme olması)
(bkz: devşirme)
(bkz: etnik köken)
(bkz: hayırdır)
(bkz: yaşasın halkların kardeşliği)

unuturum diye yorma kendini

Bir şarkı, aynı zamanda bir önerme. Karşıt bir önerme niteliğinde de Timur Selçuk'un Ayrılanlar için isimli balladı gösterilebilir. Zira kendisi yormayı tavsiye eder, unutursun der. Yersen tabii.

raskolnikov

Dostoyevski'nin yazdığı Suç ve Ceza romanının baltalı manyağının soyadı. Ne zaman tekzene gitsem kendime şöyle güzel bir balta bakmama sebep olur, sonra vazgeçerim.