bugün

etro kemal'in son fıkrası. aynen şöyle diyor:

"darbe olursa tankın önüne ben çıkarım çünkü artık darbeler olmayacak"

kasetten çıkma lider bu kadar oluyor!
tank görmemiş adam lakırdısı. 60 ton çelik adamın yanından geçerken bile yer titriyor.
(bkz: 90 tank)
(bkz: kılıçdaroğlu ezme ve pestil gıda san tic ltd şti)
karşılamak için çıkacaktır büyük bir ihtimal kendilşeri değilmiydi e-muhtura zamani ortalığı karıştıran mitingler düzenleyen.
cumhuriyet mitingleri adı altında orduyu göreve çağıran partinin genel başkanının üfürüğüdür.
her mitinginde yeni bir şey üfürüyor.
-hayır deyin türbanı serbest bırakayım.
-hayır deyin genel af çıksın.
-hayır deyin fındığın fiyatı artsın.
tankın önüne çıkarsa selam durmak için çıkar.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
(bkz: benim babam senin tankının önüne çıkar)
darbe olursa tankın önüne ben çıkarım. bir elime mp5, bir elime türk bayrağı alır tankın önüne geçenleri vururum. tankımızı kimse durduramaz.
(bkz: hayır deyin trabzonspor şampiyon olsun).
bundan yaklaşık üç yıl önce verilen muhtıraya alkış tutmuş,

ancak ortada darbecilerin tasfiyesiyle birden anti militarist havaya bürünmüş kişiye ait balon cümlelerdir.

hak verirsiniz ki yiğitlik zamanında olur.
o tankın namlusunu adama sokarlar .
öyle dememiş, yanlış anlaşılmış sözdür. zaten yalanlayacaktır kendisi de. haberi yapan gazeteyi mahkemeye de verecektir.

sayın genel başkan, "kirve olursam taner'in önünü ben tutarım" demiştir. işte belgesi de buradadır:

http://www.iha.com.tr/hab...aspx?nid=136031&cid=8

ulan bu basın ne ipne ya...
tankın arkasına bi hatun alınırsa fena olmaz aslnda.
(bkz: mecaz)*
kılıçdaroğlu söylemidir. daha önce türban ve genel af konularında çok güzel yan çizen sayın kılıçdaroğlunun tankın önünden nasıl sıyrılacağını merakla beklemekteyiz.
chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargının siyasallaşması durumunda çok ağır bedeller ödeneceği uyarısında bulundu. Askere karşı çıkacağız diye yargının bağımsızlığını yok etmeyelim. Kim darbe girişimi yaparsa o tankın önüne ilk ben çıkacağım dedi.
sadece siyası konuşma sonucudur 12 eylülde nerede ne yaptığı sorulması gerekir...
tankın önü sana çıkmasın da denilesi durum.
(bkz: eksileneceğini bile bile entry girmek)
boş tanktan bahsediyordur o yoksa tank lafını duyunca bile topuk yapıcaklar listesindedir.
tankın önüne geçmek dağda binlerce kum torbasının arkasında ayakta durmaya benzemez.
su tank'ındanda bahsediyor olabilir...
son günlerde diline doladığı 27 nisan e-muhtıra girişimi sırasında kendisinin ve partisinin tavrı dikkate alındığında muhtemelen tanka yol göstermek için önüne çıkacak kemal bey söylemidir. henüz iyi darbe-kötü darbe ayrımından kurtulamamış ve kanlı 27 mayıs'ı lanetlemeye dili varmayan zihniyet, eğer kendisi bir türlü milletin desteğiyle iktidara gelemiyorsa tankların önüne geçmesi halinde ancak tanklara yol gösterir asla engel olmaya kalkmaz.
"ne tank çıksın ne sen çık" diye cevaplanası kemal amca söylemi.
tebrik etmek, nerde kaldınız diye hüngürük halde kucaklamak içindir.