bu tür şeylerin izahı malesef yoktur, amaç bellidir. üniversite dönüşü annemin dekont ararken cüzdanımda prezervatif bulmasıyla bahsi açılmış ve hala bel altı konuşmaların geçtiği günlerde olayın ve adımın yüksek sesle duyulmasına sebebiyet vermiştir.. siz siz olun; eğer böyle bir durumda kalırsanız sakın ola "- ne olur ne olmaz, bulunduruyorum işte" gibi aptalca bir cevap vermeyin.. düşürürsem sikerim cümlesiyle özdeş bir sözdür, tavsiye edilmez.
rocco nun yeni çıkardığı şeker diye kandırılan annenin şüphelenmesinin sebebidir..
izah etmeye gerek olmayan bir durumdur, hatta bir saniyeliğine erkeklik hissinin tavan yapması durumudur, hatta ben sırf sex yapıyorum havası yapmak için cüzdanında boş yere taşıyanları biliyorum.
"hehe üniversitede kızlar teklif ediyormuş." hevesiyle okul başlarken alınmış; üçüncü yılda hala kullanılmamıştır. son kullanma tarihide geçmiştir falan ama... artık o bir prezervatiften daha fazlasıdır. bir mühendislik fakültesi öğrencisinin solup giden gençliği, hayalleridir.
1. (bkz: şişirip fırlatıyorum uçan balon misali)

(bkz: yemezler güzelim)
kimin bulduğuna göre izahıda değişebilecek durumdur;

sevgili: hayatım benim değil arkadaşın.
arkadaş: gece lazım olacak malum.
aileden biri: ...
sevgiliye izahı : yanıma gelen kızlar için kullanıyorum şişirerek patlatıp korkutup uzaklaştırmak için kullandığım biraz daha kalın balon.
lisedeykene arkadaş vermişti o gün bu gündür anı olsun diye şey ederim. bak istersen skt geçmiş kızım bunun (burası blöf).
(bkz: ya lazım olursa)
annenin ne olduğunu merak edip açması ve 'kalk ulan bu nedir' sorusuyla karşı karşıya gelinebilecek bir olay olarakta kayıtlara geçmiştir.
izahı olmayan durumdur..
marjinal bir ailede izah.
-kızım bunun sende ne işi var?
-karnım şişik mi geleyim bi daha ki sefere anne!
-bende babanın prezervatiflerinden var onlardan da al yedekte bulunsun.
1) arkadaşım onun için saklamamı istemişti.
2) içine su doldurup savaş yapacağız arkadaşlarla.
'acil durumda camı kırınız' da denilebilir, hatunun cüzdandan çıkarsa direkt kulaktan yalamaya başlanabilir; erkek cüzdandan çıkarsa da bulaşıcı hastalığa doğal bir önlem diye tantana yapılmaz, burada normal olan bunu -erkek olarak- yanında taşımaktır.
türk gencinin bir bölümü gereksiz bir alışkanlık haline getirmiştir bunu. izahı da genelde şudur: "olur da bir durumla karşılaşırız, hazırlıksız yakalanmayalım, işi garantiye almak lazım."

unutma kardeşim burası türkiye, amerikada yaşamıyorsun, tamam çok film izliyor olabilirsin fakat vegasla şehrin arasındaki bağlantıyı, farkı, o ulaşılmaz dağları görebilmelisin. boş yere rezil olmanın luzumu yok, gerektiğinde markete gider parasını verir alırsın. *
(bkz: ya tutarsa)
basittir. sevgili yakaladıysa;

aşkım. bunda ne var. ben erkeğim değil mi. yani ben sevişmem çok normal. e gencim de çocuk sahibimi olayım bu yaşta lan. koruncam tabi.

baba yakaladıysa;

oğlun büyüdü babalık. kamışa su yürümeye başladı. herşey kontrolüm altında rahat ol babacım..
gündelik (akşamüstü 5-7 arası tazelenen) bir adet prezo hayat kurtarabilir; yanında koliyle taşımak mümkün olmaz. neredeyse her akşama ortalama bir tane düştüğü düşünülürse gençken; cüzdandan çıkıveren o bir tane -taze ve o akşam tüketilen- prezonun da büyük anlamı olur.
-eeehm...
Demekki prezolari alinca paketinden cikarip, daha az dikkat cekecek bir yere koymak gerekir.

bugun bunu ogrendik...
(bkz: hangi prezervatif)*
zamanında markasından dolayı babadan azar da işitilebilir dikkatli olun kaliteli bişeyler koyun cüzdana koycaksanız.*
izah gerektirmeyen bi durumdur.

prezervatifin ne olduğunu bilecek ve cüzdanında taşıyacak yaştaki bi erkeğin ( ya da kadının ) cüzdanını annesi dahil kimsenin karıştırmaması gereklidir.

Karıştırıyorsa da bu tür süprizlerle karşılaşabilir ve bu konuda izah isteme hakkı yoktur.

prezervatifi bulan sevgili ise zaten izah istemeyip direk aksiyona geçmek isteyecektir.
(bkz: cüzdanda bulunan prezervatifin izahı)
bulan anne genç yaşta babaanne olmak istemiyorsa onun için sevindiricidir.