bugün

gardaş sanki bizden aldın diyen bakkaldır ...
hayalleri yıkan bakkaldır. kısa donlu çocuk üzülerek uzaklaşır oradan.
bedavasını da parayla sattığı için bir anlamda veremeyen bakkaldır. ibnedir,çok çocuk üzer. müşteri de kaybeder,yaşlı amcalara teyzelere satış yapar durur.
bedavası daha gelmedi diyen bakkalcı amcadır. muhtemelen de 50 yaşı geçkindir.
(bkz: meybuza başlama nedenleri)
'Bunun süresi doldu' diyen bakkal amcayla eşittir.
vermediği her cornetto kıçına girsindir.
-bir magnum çek. ha şunun bedavasınıda ver bir zahmet. dediğinizde mutluluktan gözleri dolan bakkaldır.
buradaki bakkaldır; http://www.youtube.com/watch?v=LTq8b6Nm-28
sırıta sırıta yav onun kampanyası bitti gardaş diyen yavşak bakkaldır. Bakkalı batasıca, işsiz kalasıca sinir bozucu yaratık. insanı aptal yerine koymasalar bari.
bir diğer bahaneleri de bizden mi aldın sanki? Yoo bizden almadın. Veremem ben bedava medava, aldığın yere git olan bakkaldır.
Of amma dolmuşum ya.
işini bilmeyen bakkaldır. çünkü bakkal her bedava cornetto disc kapağı ve in love plastiği için ücret alır. bir bedava'dan 14 kuruş civarı kazanır.

bu sene şöyle bir kampanyası var;

görsel

2.25 tl'lik cornetto disc veya 2.00 tl'lik cornetto in love'ın kapağı getirene 1.50 liralık classic cornetto veriliyor. bu ufak yani klasik kornetler parayla da satılabiliyor. ben satmak için alırsam 1.26 tl civarında bir paraya alabiliyorum. mesela 24 adet aldıysam 24 x 1.26'dan 30.24 ödüyorum. ama ben onlara 24 tane bedava kapağı verirsem onlar benden bir dahaki faturamda 24 x 1.40'tan 33.60 tl iskonto yapıyor.

bu dediklerim sadece 24 kapak için. 3 buçuk lira civarı hediyeniz var. günde 24 tane kapak getirirlerse size -ki süper olur- günde 3.5'tan ayda 100 lira civarı sadece bedava kampanyasından para kazanırsınız.

edit: detay eklendi.
hemen nakit paraya ihtiyacı olan bakkaldır.

ödemeler dondurma kapağı ile yapılmıyor diye de kendini savunur.
(bkz: erdal bakkal)
çocukların hayalini yıkan bakkaldır.
küçükken beni ve kardeşimi ço...ok kandırmış bakkal türüdür. elinizde üzerinde 'bedava' yazan kapak veya çubuk vardır. bakkala götürürsünüz ve bakkal da size 'dondurmayı nereden aldıysan oraya götür. oradan alabilirsin sadece, kampanya böyle' der. böyle bakkalları görünce bakkalcılığın artık süpermarketler yüzünden can cekişmesini görüp sevinmiyor değilim. şimdi bu bakkallar bu lafı diyecek müşteri bulamıyorlar. çünkü müşteri yok. sen misin çocukların hevesini kursağında bırakan, al işte. bizler de markete gideriz senin hevesin kursağında kalır. işte adalet...
Erdal bakkaldir efendim.
erdal bakkal olması muhtemeldir.
uyanık geçinen bakkaldır. zengin oldu çünkü o cornetleri vermeyince. bak aklıma geldi yine kahrolasıca. efem, yıllar önce, elimdeki üç beş bozuklukla '' amca bu paraya hangi dondurmadan alabilirim '' safhasını henüz atlatmış, az biraz hesap yapmayı öğrenmiş ama hala bir oyun bebesi olduğum bir zamanda, cornetto muydu başka bir dondurma mı net hatırlamıyorum ama aldım kapağı, yollandım bakkala. iki adam vardı dükkanda. bedavamı istedim. adamlardan biri tam verecekken öteki geldi. ''aaa bedava çıkmış, ne şanslısın, ama bak onun bedavası işte bu'' diyerek elime uyduruk bir meybuz tutuşturdu. evet, yaptı bunu. el kadar çocuğun dondurmasına göz dikti. ben de salak salak inandım tabi, az biraz kıllandım ama o yaşlarda insanların böyle şeylere tamah edebileceği gelmiyordu aklıma. takribi 2 yıl sonra anladım olan biteni. evet, anlamam 2 yıl sürdü dostlar. anlayışım kıttır biraz. üşenmedim, kalktım gittim iki sokak ötedeki o bakkala. ama kapanmıştı. hem üzüldüm hesap soramadığım için, hem sevindim. tutunamamıştı işte ipne. oh olmuş. hak yiyen bok yesin.
(bkz: çay yok b k için)
Yaz aylarının gelmesiyle yine peydah olan bakkal tipi.

Oysa nakit paramı şıkır şıkır sayarken iyiydi.
Adi çakalın tekidir. Bir de soruyorlar ki 'buradan mı aldın?'
max çubuklarını biriktirip verin, onları götüne soksun.
Cornetto dağıtım yapan elemanın mağdur ettiği bakkaldır.

- siparişler bu kadar mı bakkal abi?
+ ya birde bedava kapakları vardı 200 tane oldu onları da alsan.
- abi şimdi 9 noktaya uğramam lazım haftaya alayim?
+ yav parada yok cornettoda kalmadı ben ne satacağım, vereyim kapakları cornetto ver bana
- abi sen parasıyla al şimdi haftaya hallederiz

Dağıtımcı şirket elemanı bakkala dondurmayı parasıyla ittirir, bakkal elinde bedava kapakları ile kalakalır.

Az sonra tekelci gelecektir nakit yoktur paranın belli bir miktarını dondurmacıya vermiştir ve beklenen an;

Içeri kazık kadar bir herif girer ve;

- selamun aleyküm bu kapaklar geçiyor mu?
+ silkerim kapağını da çubuğunu da!!*