bugün

leyla ile mecnun dizisinin en bomba iki karakterinden birisidir, felaket tellallığıyla maruftur.
iki dakkada satışa getirme özelliği bakkallığına verilebilir olsa da ayak üstü kırk türlü felaket senaryosu yazması nerden gelir bilinmez.
yine yaran bir karakter olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

diğer bomba karakter için;

(bkz: leyla ile mecnun ismail)
(bkz: #11639336) daha ne olsun.
sesi piyasadaki şarkıcı geçinenlerin çoğundan güzeldir.
kendisi insanlıktan nasibi almamıştır ama çok severiz.
behzat ç. de tanımı yapılmıştır..

(bkz: süper mario).
behzat ç:"bir insan çözülürde bu kadar çabuk çözülür mü?"
hele son bölümde o tip neydi be. cemil ipekçi gibi.
leyla ile mecnun dizisindeki nevi şahsına münhasır bakkal. kendisi bakkal görünümlü ticaret hanedir,zira bu bakkalda yok yok. nargile bile bulunur burda.
(bkz: adamım)
2023 yılında nitrojen falan satacaktır kendisi.
çay erdal bakkalda içilir. *
behzat amirime iş atan bakkaldır. sesli güldürmüştür.
- biz bir adam öldürdük.

Ayrıca paranoyaktır.
- "oğlum bu işi bana yıkacaksınız dimi."
2023 yılında halen akdeniz akşamlarını söyleyen sahibe sahip bakkaldır.
(bkz: erdal abi insan değilsin)
(bkz: erdali)
amerikan filmlerine acayip bir düşkünlüğü vardır kendisinin. her ne kadar bakkal olsa da rüyaları sınır tanımaz, bir bakarız matrix filminde görüyor kendini, bir bakıyoruz hooop oz ve american history x karışımı bir hapishane sahnesinde. o da kesmiyor daltonlar olup dağlarda bayırlarda geziyor.
(bkz: erdal abi sen bakkalsın ya niye böyle rüyalar görüyorsun)

ayrıca da hiç duygusal olmaması, fazla realist davranması, dakikasında adam satması ve ispiyonlaması ve felaket tellalı vazifesi gördüğü için ekibin diğer üyeleri tarafından sürekli sarfedilen "erdal abi insan değilsin" "erdal abi ne pis bir insansın" "erdal abi allah belanı versin" repliklerine maruz kalmaktadır.

en çok isyan ettiği şey ise, milletin bakkala gelip alışveriş dışında herşeyi yapması, beleş çay içmesi, gazete okuması ve bir nevi bakkala kahve muamelesi yapmalarıdır.
bizim mahallenin bakkalıdır.*
(bkz: çay erdal bakkalda içilir)
--spoiler--
bakkal oğlum burası, bakkal.
--spoiler--

deyişi bünyelere huzur verir.
Çay erdal bakkalda içilir. Erdal bakkal, erdal bakkal. Dedeyle aynı fikirleri paylaşan fakat dedenin kendi fikirlerini çaldığını iddia eden çok amaçlı bakkal.
leyla ile mecnun dizisinin en özgün tiplerinden.
aha buda kanıtı: http://facebookvideoindir...rdal-bakkalda-icilir.html
yavuz hırsız'dan geliyor ve duygularımıza tercüman oluyor;
"erdal abi öl!"
burayı yıkanın annesi babası ölsün hadi bakalım hadi ben söyledim söyleyeceğim yıkın da görün.
14. bölümden ...
(bkz: erdal abi insan değilsin)
dizi elemanları arasında kendi çıkarını düşünen, komik ve patavatsız olan karakter. bir pot kırdığında veya patavatsızca hareketler yaptığında ağır laflar işitir diğer karakterlerden.
(bkz: erdal abi öl)
(bkz: erdal abi allah senin belanı versin)
erdal bakkalımıza yapılmış bir beddua örneği. (bkz: evin yıkılsın erdal)
o kadar da çıkarcı değildir aslında. dede hariç diğerleri sanki çok dürüst.
evet, komik ve patavatsız ama hangisi değil.

kısacası, iskender erdal bakkal ı ayrı fırçalar, mecnun ve ismail i ayrı. yeter sinirlendim valla. erdal bakkala çatılmasın, kimse onu ezmesin. bıktım senarist bey, bıktım. o frankeştayniye gibi kadınla da evermişsiniz zaten garibimi. (bkz: erdal bakkal ın karısı)
ne çileli bakkalmış, yahut erdal bakkal olmak ne çileliymiş.
ismail abi'nin efsanevi "erdal inşallah sen ölmüşsündür" cümlesindeki erdaldır.