bugün

(bkz: Conjugated Linoleic Acid) Aspir Çiçeği Yağından (Carthamus tinctorius) elde edilen bir doğal yağ asitidir. CLA vücudumuz tarafından üretilmeyen dışarıdan alınması gereken esansiyel yağ asitlerinden biri olan linoleik asidin konjüge izomeridir. Yağların vücutta depolanmasına yardım eden LPL enziminin çalışmasına engel olur ve vücutta depolanan yağ miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda depolanmış yağların kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılmasında, vücuttaki yağ miktarının azaltılmasında, yağsız kasların ve kas kitlesinin artırılmasında destekleyici rol oynar. Diyet yapan kişilere önerilen önemli bir beslenme desteğidir. Yapılan araştırmalar CLA' nın, vücuttaki kas ve yağ dengesini etkilediğini, depolanmış yağların azaltılmasında çok önemli bir rol oynadığını göstermiştir. CLA vücutta depolanan yağ miktarını azaltır ve daha önceden depolanmış yağları serbest bırakarak kan akışına dönmesini sağlar. Kan akışına geri dönen yağlar kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılır.
her yemekten yarım saat önce alınması gereken bölgesel yağ yakımını destekleyen supplement.
Dr. Oz un programinda kullanilmasini onerdigi supplement (amazon.com da bir cok yorumda bu yuzden kullanmaya basladigini soyleyenler var). Guclu antioksidan.
3 haftadir L-carnitin ile beraber kullaniyorum. gunde sadece 1 adet cla alip (onerilen 4 adet) haftada 4 gun 1.5 saat kardiyo yaptim. spordan once 1000 mg L carnitin de alinca cok siki bir diyet yapmaksizin 3 haftada 2 kilo verip 4 cm incelmemi saglamistir. insulin direncinden dolayi spor yapilsa dahi verilemeyen kilolardan kurtulmak icin kullanisli simdilik. yagsiz kas yapici.
mercedes-benz 'in yeni bebeği.

çok havalı; today..

http://www.youtube.com/wa...=UUmAbrje1xTsa0Cb2RoIGxxw
Aşağıdaki yazıda detaylıca anlatılan yağ yakıcı:

http://www.kasvekuvvet.net/cla.html
Kullanmayı düşündüğüm supplement, diyette yağ yakımının yavaşladığı dönemden birkaç hafta sonra başlamayı düşünüyorum kullanmaya.
kas yıkımını engelleyici, yağlanmayı önleyici, bağlı bulunan yağı çözücü etkiye sahip supplement. doğal yollarla alınması için günlük 1 kilodan fazla kırmızı et yemek gerek. bu imkansız gibi. zaten o kadar kırmızı et yedikten sonra yağlanmayı önleyemezsiniz.
ben zayıflamak için daha önce kullandım cla hem de carnitin ile birlikte ve interval antreman döneminde kullandım deli gibi koşup bisiklet sürüyordum ama çok bir etkisi olmadı... diyetime de dikkat ettim lakin beklenen etkiyi göremedim... vardır belki ama ben farkedemedim...

kanaatimce, normalde antreman ve diyet ile ayda 4 kilo verecekseniz, 180 lira bayılıp cla ve l-carnitin kullandığınızda 4 kilo 200 gr falan veriyorsunuz...

öyle dendiği gibi mücizeli bir ürün falan değil... zaten antremanını diyetini yapıyorsun sen, ürünler olmasa da zayıflarsın.

ha ama şöyle bir faydası oldu. lan o kadar para verdik koşak bari diyorsunuz, ki ben zayıflayamadığım için spor yapmaktan bıktım ve iki üründen de yine aldım, motive etti şimdi param boşa gitmesin diye spora yeniden başladım.
düzenli olarak kullandığım takviyedir.
Carnitin yerine cla kullanin veya cla ile birlikte kullanin diyorlar. Peki nedir bu cla? Google olarak sormuyorum kullanan bu isten anlayan anlaminda.

(bkz: hayırlı forumlar)

Edit: mesaj kutuma bekleniyorsunuz kaslı insanlar.
piyasada satılan çoğu cla hapı aslında aspir yağı içermektedir ve pek bir işe yaramamaktadır.