bugün

chp'nin 1990'lı yıllarda koalisyon hükümetleri zamanında bir kılıf hazırlamaya bile gerek görmeden aşırı kadrolaştığını, solcu bir aileden geldiğim halde gençliğimde yaşadığım bu olaylar neticesi ile chp'den soğuduğumu yazmıştım. o kadar çok eksi almış ki olayları hatırladığım kadarıyla ve araştırarak yazmaya gerek gördüm.

"Evet, hükümetten sınavlı beş bin kişilik kadro çıkarttım. Doğu'dan Güneydoğu'dan gelen insanlar aç mı, işsiz mi kalsın? Bu kadroları örgütüme vermeyip de milliyetçilere mi verseydim? Seyfi Oktay ve benim dönemimde de iki bin hakim aldık. Bu aldığımız kadrolar, ileride yeşerecek demokrat insanlardır. Yaptığım suçsa işlemeye devam edeceğim. Ben yılmayacağım, bu makamı da terketmeyeceğim."
alıntı: istanbul chp il kongresi adalet bakanı mehmet moğultay

hakimlerin nasıl tarafsız(chp yandaşı) ve ilerde yeşerip "demokrat" olmasını açıklar sanırım. *

beyim eksi vermişsiniz de neyini beğenmediniz? chp'li bir bakanın yaptığı açıklamayı mı? itirazınız varsa yalanlarsınız bizde özür dieriz.
"Bakanlığım sırasında neler mi yaptım? Ben öyle demokrasi, insan hakları, bilmem eşitlik, bilmem özgürlük falan anlamam. Yok efendim, madem bu rejimde eşitlik var, herkes görev alabilmeli falan... Böyle şeyler anlamam. Bizler aynı Ahmet Necdet Sezer gibi yaptık, aynı askeriye gibi yaptık. Kişilerin evine baktık. Evinde Atatürk resmi asılı mı, değil mi?.. Evine Atatürk'ün resmini asmayan kişi Kemalist değil demektir. Sayın Sezer, bürokratı kapıcısına sordurmuş. iyi yapmış. Bakan olduğum dönemde hemen parti teşkilatlarına, bütün il ve ilçe başkanlıklarına yazı gönderdim. Tam 840 il ve ilçe başkanlıklarına yazı gönderdim. Bölgelerindeki kamu görevlileri hakkında istihbarat çalışmaları yapmalarını istedim. Raporlar geldi.. Kimin bayan eli sıkmadığını, kimin ne yaptığını öğrendim. Ben uğraştım, ama sonucu tam olarak ancak 28 Şubat sürecinde alabildik.." Bu sözler AK Partililere ait değil, 52. Hükümet'in kilit bakanlıklarını alan chp'li çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Mustafa Kul'un..
Kadrolaşma deyince, 1950'ye kadar milletvekili, vali, belediye başkanı, kaymakam, ordu, hepsi CHP'nindi.. Yasama, Yürütme Yargı tümü ile CHP'nin kontrolündeydi..
Açık oy gizli tasnifli, merkezden atanan, kişilerin hiç gitmedikleri görmedikleri yerlerden milletvekili seçilme oyunu sona erince, 1950'de halk bu kadroları tasfiye etti. alıntı:abdurrahman dilipak

edit ve not ekleme gereği; başlık chp ve kadrolaşma geleneği olduğu için bu konuda yazdım. yanlış anlaşılmasın, akp veya diğer sağ partilerde yapmıştır. ama konusu burası değil
ironik gözükse de sağ partilere göre cumhuriyet tarihinde pek zayıf kalmış zihniyettir. ha oyunbozanlık yapıp araya darbe sokmak çirkefliğinden bahsetmiyorum tabii..
Oğluna Akp gibi gemicik almadığı için paraları har vurup harman savurmadığı için sorun yoktur. Yalan yoktur. Ülke dünyanın en isi 20 ekonomisi içinde yalanını söyleyip işsizliğin ve cari açığın cumhuriyet tarihinde rekor kırdığı bir dönemde hala halkı kandırma çabası gütmediği içinde sorun yoktur. Anlayana..
aynı yolsuzlukları akp yapsa ağzını köpürte köpürte kuduranlar ne hikmetse chp nin kadrolaşmalarına gıkını çıkarmıyorlar.

"iyi Parti’de Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu’na yakınlığıyla bilinen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 2021 yılının Mart ayında sahibi olduğu Oğuz Ata Mimarlık Mühendislik firması aracılığıyla ABB’den 107 milyon liralık ihale alıyor.

Kendisi şu anda milletvekili.. Bana iftira atıyor diyorlar. iftira atan kim? Bedri Yaşar bu ihaleyi alıyor ve kendisi aynı zamanda TBMM KiT komisyonu üyesi, yani belediyelerin, kamu kurumlarının ihalelerini harcamalarını ve yatırımlarını denetleyen bir makamda görevli.

Kendisi firmada 29 Mayıs 2020’ye kadar yönetim kurulu üyesi, çocukları da ortağı.

"iyi Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, iBB Beltur A.Ş.’nin genel müdür yardımcısı yapılıyor…

Bakıyorsunuz. iBB Ağaç A.Ş. var. Başına bir orman mühendisi getiriliyor. Eski bir Ülkücü, tamam. Ama Ali Sukas’ın eşi, Berna Hanım, iyi Parti’de genel başkan yardımcısı.

Bir bakıyorsunuz, orada işçiler istedikleri zammı alamadıkları için bir aydır grev yapıyorlardı. Peki, Ali Sukas’ı iyi Parti nasıl denetleyecek? Çünkü eşi genel başkan yardımcısı.

Fazıl Köremezli. 2019 seçimlerinde Kahramankazan belediye başkan adayı, kaybediyor. ASKi yönetim kurulu üyesi.

Kerim Yılmaz. iyi Parti Yüksek istişare Kurulu Üyesi, emekli hakim ama ABB imar A.Ş. yönetim kurulu başkanı.

ABB Portaş genel müdürü, iyi Parti eski il başkanı Mesut Özarslan.

Hangi birini sayayım? Kardeşi vekil, ağabeyi daire başkanı, kendisi daire başkanı, kızı şube müdürü, kendisi daire başkanı olup eşi belediyeye mal satanı mı anlatayım, hangi birini anlatayım?"

https://www.ensonhaber.co...rtili-vekili-desifre-etti