bugün

entry'ler (785)

mehmet cengiz in oğlunun berat etmesi

Ülkedeki adalet ve kalkınmanın bir göstergesidir.

berat albayrak

Bu olan şeyler nedense vatandaş olarak bize hiç yansımıyor. Fakat devlettekilere yansıyor. Gerek oy gerek ise kamu harcamalarındaki artışa istinaden. O yüzden beni ilgilendirmiyor. Çünkü bu ülkede adalet yok.

türklerin en iyi olduğu konu

Makam, mevki, para sevdası ve Atatürk, cumhuriyet düşmanlığı yaparak islamı savunduğunu zannedip vatan hainliği yapanlara göz yummak ve vatan hainliği yapmakta bir numaradır.

kadir mısıroğlu

Çok doğru ve dobra bir tarihçidir. Atatürk ve cumhuriyet yanlılarının gerçekten korkulu rüyasıdır. O kadar korkulu bir rüyadır ki "KEŞKE YUNAN GALiP GELSEYDi" diyecek kadar haysiyetsiz ve namussuz bir insandır kendisi. Çok bilgili bir insandır biraz atıp tutar ama olsun o kadar hata kadı kızında da olur. Yunan galip gelseydi ne olurdu sizce ? islamiyet süper bir şekilde devam mı ederdi ?

Keşke yunan galip gelseydi=Keşke bedir savaşında müşrikler kazansaydı=Keşke Fatih istanbulu fethederken yenilseydi.

Gerçekten çok dobra ve maraş dondurmacısı gibi kafasında fesle dolaşan bir tarihçidir kendisi.

emekli maaşına ikramiye veremeyen güçlü türkiye

Yılda 2 maaş emekli maaşlarına ikramiye veremeyen türkiye'dir. Ülke batarmış. Madem güçlü Türkiye Dünya'da söz sahibi falan filan. Öyle birşey yok. Kızdığım nokta ise Türkiye'nin bu kadar güçlü olduğunun aşırı abartılması ve siyaset malzemesi olarak kullanılması, onu geçtim insanların inanması. Çok çalışmamız lazım güçlenmek için binayla belediyecilikle güçlenilmiyor. Çok çalışmak için ise ülkede ortam yok. Sürekli değişen eğitim sistemi, çalışma şartları.... Bu ülke bu kafalarla adam olmaz.

game of thrones oyuncuları karakter analizi

Jon Snow: Yakışıklı ama pezevenk.

ctrl c ctrl v başbakan

Tayyip ne derse aynısını yapan başbakandır. Bir tür stratejik derinlik olsa gerek. Zaten akademisyen adamdan başbakan olmaz. Akademisyen demek teoride iyi, pratikte kötü olandır. Türkiye şuanda teoride yönetilmektedir bu başbakanla.
Ayrıca bu başbakanlık döneminde tıpış tıpış suriye topraklarından kaçtık. Artık heryerde alalen terörist kıyafetleriyle insanlar miting yapıp öcalan öcalan diye bağırabiliyor. Ülkenin yarısı vatan haini sanırım.

namus ile bekaret arasındaki bağ

sözlüklerde hala bu konu tartışılıyor amk. konu madem seks üzerine, namus eğer kafadaysa bacak arası da ona göre namuslu olacak. ne lan o birisiyle ilişki yaşadı onunla yattı kalktı sonra ayrıldı üzüldü öbürüyle başladı onunla yattı ama bu kişi namuslu öyle bir dünya yok bu namusunu korumamış olur dini kitaplarda da bu böyledir. namussuz olmak demek sadece birisine alçaklık yapmak onu kandırmak şerefsizlik yapmak vs. değil çeşit çeşit namussuzluklar vardır ama bu konu için böyledir.

bu aynen şunun gibi birşey kişi hayatı boyunca çok akıllı çok düzgün efendi birisi özünde karıncayı bile incitmez ama öyle bir damarına basılıyor artık tak edecek duruma geliyor karşısındaki kişiye karşı ve o kişiyi öldürüyor. şimdi biz bu kişiye katil demeyecek miyiz ? aslında kafası çok düzgündü çok akıllıydı hiç düşünmedi ömrü boyunca böyle birşey karıncayı bile incitemezdi bu kişi katil değildir mi diyeceğiz ? haydi kardeşim herkes önce kendisine çeki düzen versin başkası hakkında kafa yorupta konuşmasın.

şimdide 9 attık diye suçluyolar

vay amk denilesi olaydır. piyasada gs den çok diğer takımları tutanlar yazıyor. yensek suç yenilsek suç.

eğitimde buram buram siyasetin kokması

ODTÜ rektörü eğitimde neden geri kaldığımızın ve temel olarak nelerin eksik olduğunu açıklamış. dünyada ilk 100de olan bir üniversite de bile durum buysa varın siz düşünün diğer üniversitelerin halini. türkiye burası herşey oluyor malesef texas gibi. araştırma görevlilerine duyulan ihtiyacı ve çok başarılı doktorasını yapmış hocaların açık olduğu halde okula atanmadığını ben kendi üniversitemden biliyorum. Balıkesir Üniversitesi'nden.

ve son olarak insanların orta gelir tuzağını aşmak istiyorsa türkiye'nin böyle sorunlarla başa çıkması gerekir diyor.. Sizce türkiye'de şuan için ve yıllardır böyle bir şey mümkün oldu mu ? bu konular konuşuldu mu ? Ne kadar yol alındı ? dikkatimizi bilime tutabildik mi ?

bugün 10 kasım, hala milli değerlerimizi içine sindiremeyen insanlar ülkemizin yönetiminde. cumhuriyet'in ilk kurulduğu, ülkenin her yönden harap olmuş haliyle bilimde sanayide gelişmede verdiği performansı bugün bilmem kaçıncı ekonomiyiz dediğimiz ama cebimize işlemeyen patronlara ve baştakilere yarayan, sadece bina, yol yapan ekonomimizle arasında ki performans arasında ne kadar fark var ? balık tutmayı öğretmek yerine, insanların ağzına bir tutam bal çalınarak dümenler döndürülüyor, zengin olunuyor ve halkımız buna inanıyor en acısı.

devir daha çok çalışma vaktiyken oyanalıyor ve oyalanmak zorunda bırakılıyor türk genci ve fırsat tanınmıyor. ve son olarak atatürk'ün bir sözünü paylaşmak istiyorum.

"Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Bu da rektörün açıklamaları;

http://www.cumhuriyet.com...elimizde_tutamiyoruz.html#

cbaşkanının gözünün içine bakarak sigara tüttürmek

http://galeri8.uludagsozl...gara-tutturmek_701372.jpg ilah değil ki bu adam kardeşim üstelik hırsız hırsız. bu da gayrimüslim kapitalist ve müslümanların katili olan müttefikimiz amerika'dan bir örnek.

göktürkler adalet konusunda doğrular konusunda adamdı bunlara göre önce adam olacaksın. herkes hak ettiği saygıyı görür ve yaşar.

eşşek gibi saygı duyacaksın diyenleri de anlamıyorum. Eşşek gibi saygı nasıl duyulur ? Milletine saygı duymayan gözünün içine baka baka yalan söyleyen bir insana eşşek gibi saygı duymakta nedir ? Adam müslümanlığa saygı duymuyor ki karnını haram paralarla dolduruyor aksaraylar yaptırıyor sonra herşeye zam yapıp halktan kemer sıkmasını istiyor. Eşşek olanlar bana bir zahmet açıklasınlar.

aşağılık insanoğlu her şeye alışır

alışmak ve unutmak aynı zamanda büyük bir nimettir insanoğlu için.

youtube bu kadar video yu nasıl alıyor

(bkz: iman gücü)

evleneceğim kadında bekaret aramam diyen erkek

namus iki bacak arasında değil beyinde biter diyenler için; eğer kafası da gerçekten namuslu olsaydı, iki bacak arası da sağlam olurdu denilecek hede. herkesin kaçırdığı bu ince nokta kaçırılmamalıdır.

erkeği en sağlam burç

sevdim mi tam sevme eylemi boğa burcundan çıkmış ve diğer burçlarında kendilerine kopyalamaya çalıştıkları ama tam olarak beceremedikleri bir eylemdir. kısacası boğadır.

16 eylül 2014 istanbul depremi

hiç kimse camdan atlamamıştır çok enteresandır.

fatih terim in ayda 800 bin tl maaş alması

deli saçması olması ihtimaldir rakam hiç mantıklı değil. mecliste de kendilerinden fazla para kazandıkları kişileri konuşurlar ama nedense çok çok düşük maaştaki milyonları fakirleri konuşmazlar işlerine gelmez değişik bir ülkesiyiz tamamen.

d vitamini eksikliği çeken takıma yenilmek

9 eylül 2014 izlanda-türkiye maçıdır. milli takım olarak ruh sıfır, oyun sıfırdır. laf bile demiyorum artık.