bugün

Demokratik açılım sürecinin konuşulduğu meclis genel kurulunda başbakanın kürsüye çıkıp sürekli mhp ve chp vekillerini ıssırması ve itiraz eden muhalefet partilerine de edep dersi vermeye çalışması ile ortaya çıkan tablo.

türkiye'nin 7 siyasi bölgesinin 7'sinde de lider parti biziz hahaha!!!
siz mehapeliler cehapeliler nereden bilirsiniz doğuyu, sivasın doğusunda yoksunuz hahaha!!!

diyerek muhalefeti kışkırtıp sonra da
''saygılı olun ben burada tc başbakanı olarak konuşuyorum.''

diyen ve yine ekleyen;

''hatta şehitler gelsin de biz de pirim yapalım diyenler var.''

diyerek chp ve mhp milletvekillerini ima ettikten sonra
chp lilerin ve mhp lilerin ayıplayarak karşılık verdiği ve
chp lilerin bu iftiraya karşılık verdikleri en güzel cevaptır.

''seni sıralar dinlesin'' demektir.
alakasız da olsa aklıma braveheart filminden bir sahne geldi, William Wallace savaşın ortasında takviye elemanları çağırmak için işaret sancağını alıp sallamaya başlar, bu hamleyi bekleyen süvari birlikleri başlarındaki lordların emriyle aheste aheste savaş alanında ayrılmaya başlarlar...onlarla beraber umutlar da gider...ve wollıs'ın yüzünde büyük bir hayal kırıklığı belirir..savaş orada yitirilmiştir...
Siyasi üslup kurallarının dışına çıkan bir başbakana verilebilecek en güzel tepkiyi vermişlerdir. Şovenist bir yaklaşımla, muhalefet partilerine saldırmak , başbakana siyasi bir kazanç getirmeyecektir.
yedikleri ayarlardan bunalan chp'lilerin hava almak için dışarı çıkmalarıdır. şimdi kanal kanal gezip şovenizme devam edin. döndüğünüz zaman yine o meclisten, yakın zamanda da halktan gereken cevabı alacaksınız.
rte, şehit ve gazi ailelerini kullanarak siyaset yaptıklarını, bunun bir istismar olduğunu söyleyince, chp sıraları boşaltmıştır. zira bu konuşma biçimi ve bu yukarıdan bakan "ben başbakanım dinleyeceksin" tavrına karşı koymak, laf yetiştirmek anlamsızdır. "allah yar ve yardımcımız olsun" diye biten bir "siyasi içerikli" konuşmayı dinlesen ne yazar dinlemesen ne yazar.
açılım doğrudur, yanlıştır o ayrı bir konu. fakat chp'lilerin yaptığı seçmenlerine karşı terbiyesizliktir. insanlar sizi oraya muhalefet yapın diye gönderdi, saçma sapan protestolarla millete ait koltukları boş bırakın diye değil!

edit: eksilesen ne farkeder. orası milletin meclisi. canan arıtman gibi kokoşların değil.
ayar mı?
(bkz: kemal anadol un rte ye verdiği ayar)
Canlı olarak izleyen varsa hak verecektir, Sayın Baykal'a yanındaki tombul siyasetci telefon uzatıyor. Baykal telefon görüşmesi sonrasında meclisi terk ediyor ve grup başkanvekili vasıtasıyla diğer chp li vekillere aktarıyor ...

(bkz: kim aradı)
chp ancak terk etsin zaten genel kurulu.

kendimi bildim bileleli sosyal demokratım, bir bokunu da göremedim chpnin.

muhalif olmayı götten anlıyorlar ama olan biz solcuların götüne oluyor. hakket ya bu nasıl oluyor?
başbakanın bütün konuşması boyunca dinleme becerisini gösteremeyen, devamlı oturdukları yerden kürsü dokunulmazlığını sözle taciz edenlerin her eylemine başbakanın gereken cevabı vermesine içerlenen chp'lilerin kaçıp gitmesidir. lan halktan kaçıyorsunuz biliyoruz da hayırdır şimdi de meclisten mi kaçar oldunuz ?
Cumhuriyet HalkPartisi, halk seni 'beni temsil et' diye göndermiş oraya. Lafı yiyip kaç diye değil. Yaptığı konuşmayı destekle destekleme farketmez, Çıkarsın başbakanın konuşması sonrası cevabını kürsüden verirsin. Tıpkı DSP'nin yaptığı gibi.
ülke çözümlenemeyen bi hal aldı. her boku chp ye atıp durmayın, kimin naptığını görüyoruz. Çok yerinde bir davranıştır efendim bravo baykal ve ekibine.
(bkz: Siz hala açılım bekleyin koyun halkım)
rte nin açılım için kürsüye çıktığında açılım haricinde herkeze laf sokmasından ötürü yapılan eylemdir. Efendim rte kürsüye cem yılmaz edasında milletin vekiline laf sokmak için mi oraya çıkıyor? Bu yüzden mi seçildi bu adam? Açılımın içerği ile ilgili bilgi vermektense " burda şehit cenazesi gelsin de biraz daha sesimiz çıksın diyenler var" demek ne demek? böyle saçma sapan birşey olamaz.
Herkeze allah akıl fikir versin.
edit : imla
edit2 : eksileyin eksileyin. oy kaygım yok, zaten sizin oylarınız hayırlı bir oy olasydı bu ülke böyle olmazdı.
(bkz: uğurlar olsun)
sinirlerine hakim olamamaktan başka bir şey değildir. chp kürsülerinden biri kalkıp da başbakan'a yahu bırak hamasi nutukları da şu açılım hakkında somut bir iki şey söyle demeyi akıl edemedi. yıllardır kurtulamadıkları akıllı muhalif olamama beceriksizliğiyle tahriklere kapılmaları yüzünden yarın yine cemaat fonlu medyaya okurları istedikleri gibi yönlendirebilme konusunda koz vermiş oldular.
zaten meclisteyken uyuyan chp nin yerinde kararıdır. "zaten uyuyorsunuz kardeşim boşuna yer kaplamayın bari" denilesidir.

(bkz: onu kendine sakla lazım olur)

edit: mecliste uyuduklarını chp lilerin kendileri itiraf etti. bir tek sözlüktekiler anlayamadı.*
en doğrusunu yapmışlardır, zira zaten dinlemeye niyetleri olmamıştır en başından beri..bla bla bla...
bir sus, bir dinle...
daha dinlemeyi öğrenememişsin..çek git o zaman, biz tutmayalım!
bu iş baykalla yürümez bırak artık şu chp kardeşim öleceksin hala başkanlık yapıyorsun. baykal oldugu sürece sol parti iktidar olamıyacaktır. baykal gidersen chp iktidara gelebilir. baykal baş örtüsüne karşı olur ama çarşaflıları partiye üye yapar. ne söledigin nede yaptıgın belli. bu adam kendisiyle çelişiyor hala başkanlık yapıyor.

(bkz: yeter lan)
mecliste zırvaların uçuştuğu anda terk etmekten başka bir şey yapamazlardı. yeter artık kardeşim birileri şu hükümeti durdursun bir de recep tayyip erdoğan diyor ki doğudaki yurttaşlarımız neden bize oy veriyor size vermiyor? insanları öyle bir kandırmışsınız ki onların bu muhtaç hallerini öyle sömürmüşsünüz ki başka çare bırakmamışsınız. insan bunları evinde izlerken çıldırıyorsa meclisi terk etmek o an için en doğru karardır herhalde.
meclisi terketmenin de bir mufalefet şekli olduğunu idrak edemeyenlerin chp'yi suçladığı olay. başbakan her zamanki tavrıyla kürsüde muhalefete bağırmaktan başka bir şey yapmıyorken orada kendisini kaale almanın pek de gereği yok. evet ne acıdır ki kaale alınmaması gereken türkiye cumhuriyeti'nin başbakanı. aylardır sürekli artık şehit istemiyoruz, analar ağlamasın, vs gibi şeylerdrn farklı ne dedi rte? aylarır lafı eveleyip geveliyor. kim ne biliyor açılım hakkında? abdullah öcalanın talimatıyla bırakılan 34 pkk lının bırakılmasının arkasında ne var? nasıl oldu? sürekli bir şeyler oluyor izliyoruz. hangisi hakkıdna detaylı bir açıklama var?
mhp veya chp liler sanki analar ağlasın mı istiyor? bizler bunu mu istiyoruz?
peki pkk'lıların davulla zurnayla şenlikle karşılanmasını sağlayıp anaları ağlatan kimdir acaba?

bırakın artık "işte şu chp muhafeleti bu kadar", "chp zhinyeti bu" gibi sözlerden. baykal ağzıyla kuş tutsa yaranamayacak bunu bi güzel bazı şeyleri papağan gibi tekrarlamak yerine yazın da ne siz yorulun ne de biz cevap yazmak zorunda kalalım. zırt pırt ona buna çemkiren rte'ye çok bile dayanmıştır chp. bunun için tebrik edilesidir. başabakan daha hızlı trenini övmekten bahsetsin siz koyunlarda izleyin. hani şu bugün kaza yapmış olan hızlı tren! neyse anlamanızı beklemiyorum tabii...
"bu yapılan terbiyesizlik" falan diye okurken, yine mahmur'dan otobüs üstünde şovla giriş yapanlar var sanılan durum.
hem başbakanın memuru değil herkes. sen hakaret et, herkes el pençe dursun. oldu canım!
chp başbakanın *tarzına hamdolsun diyememiştir.
yalan rüzgarına en güzel yanıt olmuştur.

(#6497055)
+hehe olm baykal pşşt lan
-buyrun efendim.
+olm her yer bizim hehehe
-ama izmir?
+ya orayı bırak olm sıcak yerler orda kömür kullanan yok o yüzden sizin
-ya antalya?
+olm baykal orda kömür nasıl dağıtcaz? sıcak yerler oralar. hehe bak doğu bizim hep.
-evet soğuk memleket başbakanım.
+eziksiniz olm oraları da alcaz hehee

peşinden terk.. e haklı adam.
o laftan sonra dururlarsa kabahattir. analarına küfür etse iyidir diplomatik dilde.