bugün

neden boyle bir yanilginin icine dustum?
(bkz: lüzumsuz bilgiler ansiklopedisi)
niye varım?
(bkz: babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi)
nereye kadar boyle?
bunun kadar güzeli varmı ?

http://galeri.uludagsozlu...m/r/lauren-german-279009/
insan yok mu bu alem de insan insan?. böyle hani duygulu, doğru, vicdanlı, asil filan oluyor ya hani ondan?.
neyin kafasını yaşıyor insanlar?

ben cevabını çok iyi biliyorumda kendilerinden duymak, dinlemek çok isterim. o da sıkar tabi...
sinyal bozucu jammer cihazlarının olduğu bir konvoyda görevliler, korumalar cep telefonu ile nasıl haberleşiyorlar kendi sinyalleri kesilmiyor mu?
(bkz: manga)
(bkz: cevapsız sorular)
ölümden sonra ruhlar nerede toplanıyor? dünyanın varoluşundan bu yana o kadar insan yaşadı ve öldü ölenler nereye gitti? evren bu kadar büyük mü? ayrıca evren dikdörtgen midir kare mi? sonsuzluktan ötesi yok mu? peki ya limit?
insan neden aldatır?
alex ile aykut'tan hangisi daha büyük?

aykut kocaman fenerbahçeyi daha ne kadar batırır?

selçuk şahin nasıl 11'de başlar?

aykut kocaman böyle 11 çıkarmayı nereden öğrendi?
kesinlikle "neden" sorusudur. yapılabilecek en boktan eylemde bile neden sorusu. cevabını bulsak oyun biter belki...
"sorular nasıl cevap arar ki?" diye düşündüren, yanlış kurulmuş bir cümledir. aslı şöyle olmalıdır:
(bkz: insanların cevabını aradığı sorular)
iki ayrı yolda sorular incelenebilir. birincisi kendini tanımaya yönelik sorular ikincisi ise kendi ödevi hakkında sorular. eğer bu iki soru aynı vakitte sorulmaya başlanmış ise durum gerçekten vahimdir. (bkz: nietzsche)
neden bu dünyadayız .Ne için geldik ki.Nezaman geridönüş biletinin kesim tarihi .
ben ne istiyorum?
neden insanları üzmemeye çalıştığımızda üzülen biz oluyoruz.
babam böyle güzel pasta yapmayı nerden öğrendi?
ilk aşkınız ölse, siz 15 kız 14 yaşındayken.üstünden yıllar geçse siz 35 olsanız mesela, 20yıldır ilk aşkınızın hatırasını kirletmeseniz, sadık bir aşık mı olursunuz yoksa 14 yaşındaki çocuğa takık bir sübyancı mı?
Manganın cevapsız sorular isimli şarkısıdır.
tüm sorulardır.

cevap aranmayan soru mu lan?