bugün

(bkz: beyin yıkama merkezi)
kişi ayırmayan, herkesi kabul eden genel evlerdir.
kendi evlerinde kalmayanların arkasından konuşurlar.

ahaa okulda şortla geziyo. dinsiz imansız.

ahhaa geçi sakalı var. gominist. gibisinden.

en garibi de sınav zamanı not istedikleri zamandır. isterler veririz. isteriz vermezler. böyle bi insandır üniversitede cemaat evinde kalanlar.
efendim nickim misali gittim gördüm playstation'da yendim ve diyebilirim ki en büyük sorunları eve kız atamamaları. yok yani kız gelme ihtimali dahi olmadığından erkek dolu bir ev... çirkin yani... estetikten uzak.
televizyonun hele hele internetin insani dinden sogutan, ibadete yeterli zaman ve özeni ayirmaya engel olan seytanin en kötü bir icadi olarak goruldugu yer.
aç kaldığımda,cebimde para olmadığında tamamen duygusal sebeplerden dolayı uğradığım yer.
mercimek kokan nur yuvalarıdır. evdeki çekyat ortalaması türkiye ortalamasının çok çok üzerindedir. bu arada ırksal çeşitliliği fazla olan evlerdir. evin populasyonu; üç zenci ile bir arada kalmanızı gerektirebilir.
öğrencisine yurt sağlamayan ve son hükümetle de bilerek yurt sağlamama politikasına girmiş olan devletin Devlet düşmanı yetiştirmesine sebep olan evlerdir.

Düşünün bir istanbul'a yeni gelmiş bir öğrencinin yurt bulma olasılığı nedir?
Bulsa da sağlıklı olma olasılığı nedir.

Üç-beş kuruşa cemaat yurtlarında evlerinde kalma olasılığı nedir?

Sonra bu millet ne diye Türklük düşmanı yobaz, ABDci mandacı oluyor diye yakınırız.
(bkz: cemevi)

korkma len çağrışmadı, ikiside ibadethane değil mi? saygı duyuyoruz...
hizmet evi olarak ta bilinirler.
ortak bir ideal için çalışan insanların bir arada kaldıkları evlerdir.

cemaat derken sadece dini değil siyasi grupları da düşünmek gerekiyor. çünkü cemaatin kelime anlamı topluluktur. bu bakımdan bu evlerde kalan insanların tek ortak yönü idealleridir. birbiriyle normal hayatta hiç arkadaş olamayacak ya da aynı ortamda bulunmayacak insanlar sırf idealleri uğruna aynı evlerde kalırlar lakin.
milletin birlikteliğine , devletin tekliğine dinamit koyan karargah evleri gibi ; ya da ingiliz istihbarat servisinin "sivil" çalışmalarını yürüten çydd nin açmayı planladığı "kızlı-erkekli" evler gibi değildirler.

bu evlerde Allahın varlığından şüphe ettiğinizi de dile getirebilirsiniz ; Fethullah Gülene karşı kızgınlığınızı da.ev abisine karşı da çıkabilirsiniz , muhafazakar partilerden başkasına oy verdiğinizi de söyleyebilirsiniz.karargah ya da çydd evleri gibi "devlet düşmanlığıyla" falan suçlanmaz , muhalefet hakkınızı sınırları zorlarcasına dile getirebilirsiniz.

bu evlerin varlığı , bu evlerden yetişenlerin birilerinin rantına posta koyması ; ilk cumhuriyet döneminden beri bürokrasi ve ordunun en köşe noktalarına kadar yerleşmiş bir "klik ve destekleyicilerini" rahatsız etmektedir ; ee gayet tabii "okyanus ötesinden" ve "ortadoğunun jandarmasından" gelen emirler doğrultusunda "bilinçaltının algılamasını" çözen deneysel bulgular eşliğinde , bu evlere "israil-abd işbirlikçisinin evleri" , "beyin yıkama merkezleri" ,"şeriatçı düzenin yaverleri" yakıştırmaları yapılması bir hayli normaldir.
buralarda kalan abazan ergenlerin pipileri yok zaten. içe doğru boşalıyo bunlar. nefis desen pasta-cila çekilmiş cillop gibi çizik yok. gözleri dönüpte birbirlerini bafilemiyorlar zaten. hayır olarak gelen koyunla cinsel münasebete giren de yoktur bunların içinde. ak pak çocuklar hepsi.

atmosferin tabakalarını sor hepsi maymun olur ama maklubenin tabakalarını sor sular seller gibi anlatsınlar. göbek deliklerinizle fazla oynamayın diyor gözlerinizden öpüyorum yavrularım.

koçaklama: hı hı tamam. ben uydurdum bütün bunları. tertemiz gençler. birinde bile çizik yok.
en fazla yapılan yemeğin (bkz: maklube) olduğu evler.
fethullah abi'nin barracks'ıdır.

Oyunun başında kurulması gerekir, asker çıkartır.
warcraft 3 de orc warior cikarmak icin kulanilan evlerdir.
hatta bildiğin goblin cave'dir.
piril piril universite genclerinin fakir olduklari icin ve devlet bunlari cemmatcilerin kucagina atmak icin campus ve kalacak yer yapmadigindan kaldiklari beyin yikama merkezleri.
eskisi gibi öyle özgürlüğünüze gem vurmayacak evler. eğer düşünceleri batıyorsa, beğenmiyorsan he deyip geçeceksin. asla tartışmaya girmyeceksin çünkü bir işe yaramaz. üstüne üstelik birde fişlenirsin.
insanları zorla önyargılı ve yaftacı gazete zaman'a abone yapan evlerdir.
samanyolu tv'nin dahi yasak olduğu bol bol maklube yenilen evlerdir,semt lüksse gözlükler vekumaş pantalonlar modaya uygun olmalıdır,her evden ekonomik olarak bir esnaf grubunun sorumlu olduğu söylenir,abilerde daha önce kanca atılan gençlerdir,alan memnun veren memnun ilişkisi geçerlidir,dua bilmeyen namazda koyun saymakla suçlanır.
zaman gazetesinin üstünde esnaf abilerden alınan yiyeceklerin yenildiği, namazdan sonra tesbihat yapıldığı, risale veya f.gülenin kitaplarının okunduğu, gizem dolu evdir.
bir yıl kalıp sağlam dostluklar edindiğim evdir. dışardan tahmin edilen birçok şeyin aslı astarı olmadığını içerde görürsünüz. sene sonunda da ayrılırken bölgeci elemana aynen şöyle deyip dostça ayrılmıştım.

-abi benim burayla sözleşmem bitti, yeni bir teklif aldım bundan sonra arkadaşlarla kendi kulübümüzü kurup orda devam edeceğiz.
+eyvallah kardeşim.
cemaat evinde kalan uludağ sözlük yazarlarına baktığımız zaman troll yuvasına fazlasıyla benzediğini düşündüren, tek düze insan yetiştirmek konusunda türkiye'nin en başarılı kurumları. özgür düşünce gibi konular bu tarz evlerde fazlasıyla gereksiz görülmektedir. ayrıca nietzche okumanın yasak olduğu yerlerdir buralar.
üylerinin fakir ve muhtaç öğrencilerden seçilip, garibanların aklının risale-i nur gibi kolpalar kolpası kitaplarla yıkanıldığı ev.