bugün

(bkz: kafkasya)
bi dikimden haberi olmayan yazar. terzi lazım mı ? ya da "s" harfi sana hiç şu an kadar sempatik ve gerekli gelmiş miydi ?
büyük insanlara sıkılmadan hakaret edebilen sözlük yazarı. toplum olarak hakaret etmeden eleştiri getirmeyi bir öğrenemedik gitti.
yazarlara da pekala gözünü kırpmadan hakaret edebiliyor. şimdi buraya edep derim başlıkla ne alakasız olur değil mi?
kibarlıktan kırılabiliyormuş, öğrendik.

kibarlığı hakaretlerle sınırlıdır.
(#6043294)
hislerimize tercüman olmuş yazar. birkaç entrysini daha inceledim. bizden sanırım. *
kıymetli ve kaliteli bir yazar.
muhtemelen melez bir yazar. melez diyorum cünkü kafkasya gibi bir cok irkin ic ice yasadigi bir cografya icerisinde hic bir sekilde irkinin tamamen türk oldugunu idda edemez. yanlis anlasilmasin bu melez tanimlamasi, bozkurdumuzun baska bir dört ayakli türü ile kirmalastigini falan iddaa etmiyoruz yani. ha bu melezlik benim icin problem mi ? benim görüsüme göre insanlarin irklari önemli degildir. hangi irka mensup olursa olsun insan insandir tabi fasistlik yapmadigi müddetce. fasistlere gelirsek klozetten farksizlardir benim icin.

ayrica ilginctir ki medeniyet kistatsi klozet olmus ulan ne alaka ? evinde klozeti olmayan birisi cahil mi ? allah bilir sen götünüde sadece tuvalet kagidi ile siliyorsundur. senin o klozet gormedigini iddaa ettigin kürtler yine senin tanimlamana göre normal tuvalet kullaniyorsa muhtemelen her seferinde kiclarini pir-u pak hale getiriyorlardir. götünde kokuyordur simdi.

ve sana güzel bir sarkidan bir misra armagan edeyim;

sen klozet oldukca bil ki icine sicilmaya mahkumsun.
(bkz: kafkasoloji)
(bkz: kafpedia)
"6081417 caucasus

ulen andaval türkler ne zaman gördü klozeti demek istediğim gereksiz insandır,insan derken aslında açmak lazım biraz ama değmez.
bunun gibileri için tükketiğin zamana.

ayrıca yerleşik tualet kültürünü dünya ilk kazandıran halkların başında kürtler ve farsiler gelmektedir.

tarihçilere bakarsanız göçebe olan türk toplumuna tualet kültürünü farsiler ve kürtler öğretmiştir avrupada yokken bu kültür.

eklenti:

"benim o giride bahsettiğim sadace türkler değildir,bir çok kültür "tualet" kültürünü mezopotamyadan öğrenmiştir.
sadace orda bahsedilen kürtler değildir aynı zamanda farsilerdir de bunu alıp "türklerin tuvalet kültürünü kürtlerden öğrenmesi"şeklinde başlık açmanız sadace sizin zeka seviyenizi gösterir,ortaçağ fransa sında şemsiye ile dıçkıların sokağa atıldığını bilmeyen bir kültüre veya topluluğa bişey öğreticek değilim,"tualet"kültürü mezepotamya kültürüdür,anadolunun bir çok yerinde hala tuvaletler evin dışında yapılır, bunun nerden geldiğini sebebin ne olduğunu merak etmeyen insanlara ne anlatabilirim ki...

ve son olarak neden tualet yazdığımı idrak edememiş mallara ancak kıçımla gülüyorum. "

(18.09.2009 00:50) "

kendisi hakkında şöyle bir giri yazmıştım,moderasyon tarafından silinmişti,moderasyon silerken diğer yazarlara hakaret içeren giriler silinir uyarsını yapmıştı haklı olarak,
haklılar çünkü ben bu şahısa "andaval" demiştim (yukarda görüldüğü gibi)

ama bu şahıs kendisine andaval dememi benim başlığım altında türklere andaval demişim gibi saçma sapan bir laf etmiştir.
bu yapılan düpe düz burda yazamıcağım bişeyidir.

ben zaten bir ırka andaval yazıcak birisi olsam kendisinin kürtler için klozeti askerde görüyorlar girisine neden tepki gösteriyim.

ayrıca ben zaten bu ırkın mensubuyum kişisel olarak bakılsa bile bu lafı söyleyemem aileminde içinde bulunduğu bir sürü kişi türktür ve türkmendir.
etnisiteye girilcek ise eğer beş yaşında ki çocuk mantığıyla ben bu arkadaştan çok daha fazla türkümdür.
ama bunu söylemek ancak bu arkadaş gibi beyin sahibi olması lazımdır insanın,tabii kürtlere sahip çıkınca ancak kürt olmak gerekiyor, bir türkmen kürtlere sahip çıkamaz binlerce senedir kardeş olduğumuzu ve bir bin sene daha böyle kalmasını istediğini söyleyemez.

bir insanın ırkıyla dalga geçmek şerefsizliktir,bir çok etnik unsur ile akraba olmuş kafkas hakları ile dalga geçilse arkadaş ne düşünürdü merak ediyorum.
"kürtler klozeti askerde görüyormuş" benim gibi bir çok kürt olmayan insanda çok yakın tarihte gördü bu klozeti.
80 lerin başında doğanlar bilir,istanbul un göbeğinde oturmamıza rağmen bizlerde çok geç gördük bu klozeti aramızda hiç kürtte yoktu o zamanlar neyse...
görüyoruz ki başı fena belaya girmiş. 2 gün oldu hala yakasını bırakmadılar adamın. lan bunlar kürt mafyası olmasın?
caucasus kardeşim her zaman bildiğini çekinmeden korkmadan dile getirmiştir.Yine birilerinin kuyruğuna fena basmıştır , basacaktır ve basmaya devam edecektir.caucasus kardeşim işini bilir.
(bkz: Hep destek tam destek)
evrim teorisinin kayıp parçası olması muhtemel olan pek çok yazarımızdan biri. isviçreli bilim adamlarına sesleniyorum benzerlerini toplayıp teste soksunlar.
şanlı kafkas milletinden olduğu kullanıcı adına , milletinin tipik özelliği olan vatanseverlik yazılarına yansımış, pkklıların çemkirmelerine maruz kalan yazar. eline sağlık, beline kuvvet. hayli yakmış birilerinin canını.
takip ve taktir ettiğim yazarlardan birisi..
entrylerinden anladığım kadarıyla sözlüğün en kaliteli yazarlarından. kalemi keskin olsun. yazdıkları bazı dümbelekleri pek rahatsız etmiş anlaşılan.

aynen devam diyoruz.
çeçendir.
Arabik yazarların nickaltında şerefsizleşmeye başladığı sağlam ayarlar veren milliyetçi iyi güzel yazardır.

22 yaşındaki bebelerin önce bozulmuş motorlarını temizlemeleri şarttır. Demi la ispanyol.
ayarın tillahını iki kelimeyle veren hacısula.

helal.
(bkz: #6214143)
dürt yazar. gereksiz bir şekilde tanımlama yapmaya gerek yok bu yazar için, dürt kâfi.*
(bkz: dürteyim mi lan)
(bkz: #6423360)

çek cumhuriyeti nedir, nasıldır, neden fakirdir? araştırması gerekiyor. mesela çek cumhuriyetinin ateizm yüzünden dünya ülkesi konumunda olmaması uyduruğunu uydurmak yerine 2.dünya savaşı ve sonrasında çek cumhuriyetinin ve slovakya'nın aldığı yaraları bilmesi gereken yazar.
madem boyle nick altindan tartisacagiz, su entry'sine (bkz: raynor/#6423575) cevap vermek istedigim yazar.

yaw koymussun oraya fotograflar falan da. ben de koyarim da aslinda istanbul'da sultanbeyli'nin, anadolu'da tunceli'nin erzurum'un fotogfarlarini falan. bu tur subjektif seyler ile ugrasmamak icin istatistik bilimi gelistirilmis. bak ne diyor:

kisi basina milli gelir:
cek cumhuriyeti: $20.760
turkiye: %10.479
http://en.wikipedia.org/w...ountries_by_GDP_(nominal)_per_capita

insani gelisim indeksi:
cek cumhuriyeti:0.903
turkiye: 0.806
http://en.wikipedia.org/w...y_Human_Development_Index

bir de sana afganistan, pakistan, irak, suriye, misir, banglades, endonezya hepsinin istatistiklerini koymayim. onlar turkiye'den cok daha berbat halde.

ayrica nufus buyuklugu bir ulkenin gelisiminin gostergesi degildir.
bir ülkenin nüfusu önemli değildir. şöyle oluyor ki isviçre'nin nüfusu 7 milyondur. türkiye'nin 70 milyondur. senin hesabına göre "türkiye = isviçre x 10" yanlış. isviçre x (a) = türkiye'dir. demek oluyor ki az olsun öz olsun. bu önemli.
yazılanı neresinden anladığını ciddi ciddi merak ettiğim yazar. sadece soruyorum yanlış anlama olmasın ?
accayip etnik bi yazar, rus düşmanı. milliyetçilikte kürtlerin eline su bile dökemeyeceği yazar. rus kızlarına acayip gıcıktır. çakma şeyh şamil.