bugün

troll olduğu için uçmuşmuş efendim, öyle diyorlar.

ilk önce bir bakmak lazım troll nedir diye. benim bildiğim kadarıyla troller ilgi çekmek için her türlü pisliği yapan, sahip olmadığı halde en adi fikir akımlarını bile savunabilen, ortalığı karıştırmak isteyen kişiler. ki sözlükte de bolca var kendilerinden.

şimdi bu adamın sözlükte ilgi çekmek, ortalığı karıştırmak gibi bir amacı olduğunu savunmak saçmalıktır. zira adamın yaptığı tek şey fikirlerini savunmak olmuş. kısacası sözlük kurallarına uymama gibi bir durum yok. yazısı da pek bir düzgündür hani.

inanmak istemesem de geriye uçma nedeni olarak tek bir neden kalıyor ki o da fikirlerinin moderasyon tarafından beğenilmemesi. ne bileyim, ortada bilinen bir neden yok. gayet güzel yazıyordu adam. uçmadan önceki gün istatistiklerde 4 tane beğenilen entrysi vardı. yazık oldu.

sir isaac'in zherdust'ün yazar olduğu sözlükte, caucasus uçmamalı.
çifte standartın daniskası yapılan yazardır. pkklıları atmayıp türk milliyetçisi bir yazarı atmakta neyin nesi oluyor. kürtlerin ve pkklıların yeriyse burası bizde bilelim.

not:kaypak moderasyon demek hakaretmiş sanırsam vay be.
uçurulmuş olarak görmemle beni şok etmiş eski altıncı nesil yazar. güzel fikir tartışması yapıyorduk, vallahi üzüldüm şimdi durumuna.
moderatorler tarafından neden silindiği elbet açıklanmayacaktır ama yinede neden silindiğinin açıklanmasını istiyorum. moderatorlerin kafalarına göre sildiklerini de düşünmüyorum, elbet bir şey olmustur ama atışma konusuysa diğer tarafın dediklerinin kabul edilebilir tarafı olmadıgı gayet acık. bir vatan evladının, atasının izinden giden adamın vatanı için çıkışmasına tepki gösterenlerden değilim. ben alkışlayanlardanım efendim...

caucasus gerektiği gibi düşüncelerini savunmuştur. günümüzde teröristlerin ve bu ülke üzerinden çıkar kazanma peşinde olan şerefsizlerin yargılanmadığı bir dünyada bazı hassas duyguları yüzünden cezalandırıldı mı? bunu kabul edemem ve böyle olmadıgını umuyorum.

türk milleti olarak kötü olan çok özelliğimiz var. kolay adam harcıyoruz bazen ve gereksiz insanları fazla yüceltiyoruz.

caucasus, çok şerefsiz var bu memlekette. sende biliyorsun bunu. bu topraklar bu aşağılık insanlara her zaman sahip olmuştur. ve sen milletini biliyorsun, sen bayrağını biliyorsun, sen atanı biliyorsun. ve sen caucasus, bu insanların bu topraklardan nasıl yok edildiğini de biliyorsun. düşüncelerin de yalnız değilsin dostum...
neden uçtuğu hakkında bir fikrim yok, lakin satanist evlat arif kişisinin nick altına girdiği entryler uçma sebebi ise ortada ciddi bir haksızlık var demektir. en azından şahsım yazdıklarında ne hakaret, ne yazım hatası bulamamıştır.

harbi ne oldu yahu? niye uçtu bu adam durup dururken?
silindiğine üzüldüm ve buraları boş bulup silinmesi nedeniyle bayram havası yaratanlara güzel bir dörtlük ile cevap veriyorum;

leş kargalarını seferde gördüm
kimini yer kimini seyreder gördüm
şerefsiz ellerde sahte yüzlerde
şerefe kalkan kadehler gördüm...

not: silinmesine bu kadar sevindiklerine göre, gerçekten arkasında içlenmiş yazarları bırakan yazardır...

edit: Leş Kargalarını Seferber Gördüm, Kimini Yer Kimini Bakar Gördüm, Şerefsiz Ellerden Şerefsiz Dillerden, Şerefe Kalkan Nice Kadehler Gördüm, diye bir versiyonu da vardır bu minimal taşlamanın...
bir teşekkür meselesi nedeniyle adını ve soyadını öğrenmek için mesaj attıktan sonra silinmiş olduğunu öğrenip bir garip olduğum adamdır. *
(bkz: #6652183) önemsendiği zanneden yazar. karşı görüşlerim fikirlerinedir şahsına değildir. çeçen oluşu ayrıca umrumda değildir.
çeçenler ile türkler arasındaki ilişkinin türkler ile almanlar arasında olduğuna inanan tiplerin kullanıcı adı altı sıçışlarına maruz kalmış yazardır. ben çeçen-türk bağları ile alman-türk bağlarını bir tutan gençlere acıyorum açıkçası. bir yanda osmanlı dönemi olsun, kurtuluş savaşı olsun, kurtuluş savaşı sonrası olsun her zaman türkiye'nin yanında bulunmuş bir çeçen milleti var. bu ülkede hiçbir zaman ayrılık çıkarmamış aksine ayrılık çıkaranlara tepkisini her zaman koymuş bir çeçen milleti var. bununla birlikte çeçenistan direnişine katılan sayısız türk var. kıyasladığınız almanya ise tanklarının g.doğuda kullanılmasını bile istemiyor. anladınız mı sayın mukayese yeteneği sıfırın altında 273 olan, bilgisi olmadan fikir sahibi olmayan yazar özentileri?
doğruları söylediği için lebajit omuş userlar tarafından nick altına sıçılan yazar.
(bkz: #6652076)
(bkz: #6651809)bu entry e istinaden; velev ki bir gurbetçi türk(gurbetçi) almanyanın bayrağını sallasa ne ana bırakırsınız küfretmedik ne bacı.
"almancı" sizlerin hepinizden daha türkiye aşığı olduğu halde nefretinizin en üst noktasıda yer alıyor da, bu kimlik kargaşası yaşayan "sözde kahraman çeçen" faşist duygularınıza tercüman olduğu için baştacı ediliyor. nick altı yalakaları yazık size yazık, ezilmişliğinize acıyorum.

dün rusyanın ekmeğini yerken, bugün, o ekmeği yediği çanağa sıçan,
yarın, bugün ekmeğini yediği türkiyenin çanağına sıçar diyorum.

kıssadan hisse çıkarırsız belki diye umuyorum ezik şakşakçılar.
4 tane en çok beğenilen girdi yazdı diye kıskanılan, kahraman çeçen milletinin vatansever evladı. terörist ya da sempatizan olmadığı için tepki alması doğal da ben kıskanılmasını anlayamadım. çok beğendiyseniz size de 2 3 tane girdi versin, arkadaşlarınıza hava atarsınız. halıda sürersiniz girdileri falan.
(bkz: emzikli bebeler rahatsız)
3 değil, 4 tane dünün en çok beğenilen entrylerini görmüş bulunmaktayız... bu kadar artı oy olmasının nedeni çeçen olduğu halde kendisini türk olarak gördüğünden, türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü savunduğundan ve atatürkçü olduğundandır. tanımıyorum şahsen; ancak, saygılar sunuyorum.... yazan ellerin dert görmesin.
aslen çeçen olan, ingilizce mahlasa sahip türk milliyetçisi. sonra mozaik deyince kızıyorsunuz.
dünün en çok beğenilen entryleri listesine üç tane entry sokmuş yazar. birinde kürtlere hayvan demiş, diğerinde diyarbakır'da mardin'de türkler öldürülüyor ama izmir'de kürtler öldürülmüyor demiş bir de not eklemiş keşke öldürülseler diye. benim birkaç arkadaşım öğretmen diyarbakır'da mardin^de aileleriyle beraber ama yaşıyorlar kaç senedir allah allah. bütün kürtler katildir pkklıdır demeye getiriyor sanırım. bir de en yakışıklı cumhurbaşkanı atatürk'tür demiş. çeçenim diye geziyor sonra ortalıkta. türkiye'nin şimdiki cumhurbaşkanıyla dalga geçiyor falan. bi kimlik kargaşası içinde ama ergenliğin bitişiyle beraber evrimini tamamlayıp dişi kurtların peşinde koşmaya başlar sütünü emmek için. ya da ne bileyim yakın zamanda görürüz kendisini maraş'ta çorum'da falan elinde kur'an'la din elden gidiyor kardeşlerim diye bağırırken. bir yere koyamadım ben kendisini.

o entryleri o listeye sokanlarla beraber bunu 6-7 eylül olaylarını başlatanlara benzetiyorum. diyarbakır'a mardin'e o şekilde bir saldırı olsa yağma çetelerinin lideri olurdu sanırım. ama yok yancısı olurdu.

bütün çeçenler böyleyse ruslara hak vermem yakındır.

edit: amma çokmuşsunuz lan vah benim sözlüğüme. ülke bizim kardeşim size ne kürtlerden? kürtler bizim meselemiz sen git rusya'yla savaş halkına destek ver. türk bile değilsin.

edit 2: tiki var sanırım zart desen kürt zurt desen öldürelim diyor.

edit 3: evet 4 tane entrysi varmış biri de itli mitli bir şey. sanki izmir'i yunanistan'a vermek isteyenler varmış gibi.

(bkz: trolle troll olmak) * iş bu entryi dünün, geçen haftanın hatta geçen yılın en kötü entrylerinde liste başı yapana kadar eksilemeyen ırkçı olsun. *
haklı bir mücadelenin haklı bir savunucusudur, dağda gezen domuz sürülerini değil, vatanını savunan insanlarını savunmaktadır. savundukları insanlarda çeçenler olduğundan pek zorlanmamaktadır. çünkü adamlar haklıdır. haklı olarak gösterilmeleri için ideolojilere de ihtiyacı yoktur. insan olmak haklı olduklarını anlamakla eş değerdir.
kafkasyalı gibi bi$ey sanırım.
"kaydasa cigit cas? netese?" denilesi, sevilesi yazar.
bölücülerin ve bu vatandan çıkar kazanmaya odaklanmış şerefsizlerin sevmediği yazardır. adam gibi adamdır, vatanseverdir, örnek adamdır. tek değildir düşüncelerinde...

bu millet bu topraklarda yüz yıllarca yaşayabilen tek millettir. bu topraklar sürüsüyle kavimi sildi. bu topraklarda bu millet bu kadar süre yaşayabilen tek millet olduysa bunu vatansever, milleti için canını verebilecek insanlara borçludur. caucasus, bu duygulara sahip bir türk evladıdır.

(bkz: atasının izinden giden)
yazılanların aksine vatanını seven , pkk dan nefret eden yazarların sevmediği kişidir. ne yani başkasının teröristi iyi de bize terör yapan mı kötü.tüm teröristler kötüdür.
(bkz: #6641704)

her boka cevap yazıyorum işte bak, sana da yazdım.*
adam gibi adamdır, salt milliyetçi değildir, akıllı ve nitelikli yazar, düşündürür insanı, severim kendisini...
(bkz: uludağ sözlük/#6533033)
(bkz: kara gomlekli ve caucasus un komplo teorisyenliği)
Herkesin nick altına yazmayı kendine marifet edinmiş insan. Ne zaman bu isme denk gelsem sürekli polemik, sürekli kavga madem bu kadar hararetlisin ayrıl burdan git vatanını başka yerde kurtar dostum. Klavyenin başında vatan kurtarılmıyor, çeçen özgürlük savaşçıları savunulmuyor.
gereksiz.