bugün

Bir programda tek lafa cevap veremediğini görmüş değilim. Konulara çok hakim. Adam hem çok dolu bir adam (bunu biyografisine bakarsanız anlarsınız) hem de çok zeki, hazır cevap ifade gücü çok yüksek ve çok sempatik. Severim.
islam ve modern bilim sentezini yapabilmiş kişidir. Soyadı taslaman'dır.
islam ile modern bilimi birleştireyim derken islamı da modern bilimi de patates etmiş kişiliktir. taslaman reyiz. iki tarafta bunu istemiyor bu yüzden.
yarın 22.30'da cine5'te '' evrim teorisi, islam ve bilim, kuantum, evrenin yaratılışı '' hakkında konuşma yapacak bilim insanıdır. ateistlerin tepkilerini merak etmekteyim.
laf sokmak için lise 1 fiziği bilmez halini kabul etmeyip, rezil olduğunu kabul etmeyip "oda bile genişliyor" diyen, bilimi adnan oktar müritleri misali sürekli ezbere argüman ve bilim karşıtlığını bilimsel açıklamalara bunlar felsefe diye sergileyen über bilgili dinci, din savunucusu, felsefeci. tüm program ve kitaplarını takip ederim. fizikteki bilgisi ezbere sözel metin ve birkaç sayısal veriden ibarettir. hiçbir şey anlamaz fizikten, yine biyolojiden de anlamaz. bilim dallarında fink atar, ama hiçbir bilim dalında uzman değildir. hassas ayar'ın eksik veriler üzerine kurulu olmasına rağmen argüman olarak sunup bilmeyen cahilleri aldatacak kadar şarlatan ya da felsefik inancına saplanmış, bilimsel açıklamayı yalan ilan ederken daima sırıtan tipik adnan oktar müridi.

ateistlerin değil, kitap okumaya üşenen cahillerin korkulu rüyasıdır. iplemeyin, kitapları bile popüler konular üzerine. kur'an mucizelerini sızıntı dergisi ya da adnan oktar'ın abd menşei akıllı tasarım üzerindekine eşit ayarda savunan konusunda uzman bir aldatma uzmanı.ahlakı teizm adı altında islam dinine ait gibi üstü kapalı ifade eden, her şeyi dinin tekeline alan onursuz insan.

inandığı inançlar bireyseldir, kendi görüşleridir. bunları islam gibi gösterir ve bir ton aldatmaca yapar.
bir zamanlar dikkatle dinlediğim fakat her videosunda aynı sözleri tekrar edip durmasıyla dinlemeyi bıraktığım felsefeci. müslümanım ama cidden sıktı.
Habertürkte canlı yayındaymış, 50 dakika kalmış, arz ederim.
Cübbeli ahmet hocayı akşam fena bombalamıştır yeni bir tartışmayı hazır olun. Fakat bence cübbeli bile çok zor reddiye yapar bu adama. Ne diyebilir ki? En fazla kuranı bile okuyamaz bu adam gelmiş bize akıl öğretiyor falan der yani.
türkiye dindarları elini eteğini öper bu garibin yıllardır. eğitim seviyesi yaklaşık ilkokul terk civarı olan bir güruha uygun açıklamalar yapıp, inançlarını okşar durur. az okumuş, az öğrenmiş, araştırmaktan, yabancı kaynaklara ulaşmaktan bihaber güruh da bunu felsefe dehası ilan eder.

tam hitap ettiği topluluğa uygun bir tiptir neticede...
yıldız'dan hocamdı. iyi adamdır. tv ye çıkarmış. ben bir kere gördüm ama izlemedim.
zekası kitap kapağı okuyacak kadar gelişmiş kimselerce savunulan felsefe hocası.

gerçi felsefeyi "ateizmi savunanlar, dini savunanlar" seviyesinde algılayan ve özümseyebilen bu zeka seviyesindeki insanlara ne desen boş.

he yav he, bütün dünya caner çıksın ateizmi savunsun da onu ilk 10'a sokalım diye bekliyordu. bilim dünyasında işler böyle bakkal aklıyla yürüyor zaten! *
geçimini yobazların duymak istediklerini söyleyerek sağlayan din taciridir.

bir programını izlemiştim. doğa bilimleri alanında ilk nobel alan müslüman olan (zaten iki müslüman bilim adamı aldı bunca zamandır!...) prof. abdüsselam hakkında bilgi veriyordu. pakistan'ın nükleer programının babası olan ve geliştirdiği teorilerin bilime katkısı büyük olan hocayı pek haklı olarak övüyordu.

sonuna kadar sabırla bekledim. fakat program bitti, prof. abdüsselam'a ziya ül hak'la birlikte başa geçen ve bir daha da defolup gitmek bilmeyen yobazlar tarafından nasıl zulmedildiğini, nasıl haksız muamelelere tabi tutulduğunu, en sonunda onca emek verdiği ülkesini terk etmek zorunda kaldığını anlatmadı.

anlatmadı zira ekmeğini çıkardığı ülkemiz yobazlarını kızdırmak işine gelmedi.

"prof. dr. abdüsselam'ın suçu neydi?" diyecek olanlara yanıt vereyim: suçu, pakistan'da islam dışı olduğu ilan edilen, oysa kendilerini müslüman olarak tanımlayan kadıyani mezhebi üyesi olmasıydı...

onca övdüğü kişi hakkındaki, ilgili herkesin bildiği gerçekleri gizlemeye çalışan bir din tacirinin hangi dediğine inan olur ki?

prof. abdüsselam hakkında bilgi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Abdus_Salam
söylediklerinin bir kısmına katıldığım insan. bir kısmına ama, hepsine değil. geçen hafta habertürk'te cübbeli üzerinden fethullah gülene laf çakması ile de güldürmüştür. *

yani adamda bi artniyet yok, sinirli de değil, konuşmasını biliyor. öyle bi ülkede yaşıyoruz ki, doğru düzgün konuşan insanlara açız resmen. bu açıdan bakıldığında çok değerli biridir, iyi ki vardır. severim kendisini.
çağın önemli bilginlerindendir. cübbeli'ye verdiği ayar kesinlikle izlenmelidir. din - bilim felsefesine hakimiyeti beni gerçekten hayran bırakıyor. insan bu kadar bilgiyi nasıl sığdırır o kafaya, hayret !

ilgili video:
http://www.youtube.com/watch?v=WcbJlCGmLEU
KENDiSi FELSEFECiDiR.

FiZiK HAKKINDA OKUDUĞU BiR KAÇ KiTAP VE AKIL YÜRÜTME YÖNTEMiYLE TÜRKiYE'DE Ki YARIM AKILLI FiZiKCiLERi EZEBiLiYOR LAKiN KENDiSi
ZEKi DEĞiL RAKiPLERi iKi KELiMEYi BiR ARAYA GETiREMEYEN ANDAVALLARDIR.

SAĞLAMINDAN iNGiLiZ iR FiZiKCiNiN KARŞISINA OTURTULSA ''GÖT^^ GiBi KALACAK HÖDÜK.
Işini Allah rızası için yapan, ıslamı çok saydam ve açık anlatan, kitaplarını bastırmadan önce pdf olarak http://www.canertaslaman.com adresinde yayınlayan felsefe yazarı.
Bir ülke olsun ki ileri görüşlü denilen reformist dindarlarını bile ateistler takip etsin. işte bu adam onlardan biri. hakkında, kur'an müslümanlığı diye birçok site v.s. var. ayrıca hakkındaki en çok okumaları müslümanlardan çok ateistler yapıyor, bu halde iken taslamanist olan insanların taslaman fanboy kesilip "ateistleri çökertecek" diye saldırması anlamsızdır.

taslaman gibi insanlar kendi paradigmalarını yaratan insanlardır. bu yüzden bu tip insanlara kendilerini doğrulamak için, hayatlarını ve eğitim hayatlarını adadıkları karşı savları çürütüp, kendi savına argüman uydurmaya adamıştır. öyle kolay lokma değildirler. çünkü her yerde dorman, doko, taslaman vb. insanlar bu işe hayatlarını adadıklarını defalarca dile getirdiklerini görürüz. sebebi, net, ateist karşıtı bir paradigma yaratmaktır.

bu paradigmayı yıkmak da oldukça basittir. paradigmalarının temeli olan kalıpları yıkmak, böylece bunun üzerine inşa ettikleri tüm argümanlarda çürüyecektir. zaten zerre kadar felsefeyle alakalı olmayanlar zannediyor ki o argümanlarla uğraşacak onları çürütmek isteyenler. hayır, bir teorinin çürütülmesi gibi. o çürüyünce altındaki tüm argüman v.s. de yalan olur otomatik olarak.

işte bunun için:
(#26158076)

yani bu gibi insanların paradigmaları zaten çürüktür. bu yüzden de arkalarından giden de pek akıl yoktur. argümanlar, paradigma yıkık olduğu için anlamsız.

caner taslaman, 10.yy'da oluşan kur'an'ın temsilcisidir. kendisi mutezile, batıni görüşün evrilmiş halidir.

kendisi gibi kur'an müslümanlığın da kalanların ateist olma sürecini hızlandırmıştır. sağ olsun.
bilimden bihaber akçı gericilerin çok sevdiği hiçbir kalifiye ve bilgin duruşu olmayan kıytırık torpilli üniversite görevlisi. bana göre üniversite kantininde çay veren adam daha mantıklı ve objektif açıklar bu durumları. müslümanlara şirin gözükeceğim diye bu işleri sulandırmaya devam ediyor. yeni türkiye karakteri işte ne bekliyorsun.
Cubbeli ahmet muritlerinin camur attigi guzide insan.
ağzı laf yapan bir bilim adamı çok fena mal eder bunu. bunu takip eden sığırlar da adam iki tane termodinamik fala deyince bunu diliyor falan sanıyor ya en çok ona gülüyorum. felsefe okumuş termodinamik cart curt lafı ediyor.

celal şengör'le düelloya davet ediyorum. kafasına versin celal hoca bunun.
Profesörlüğün ve felsefenin Hakkını veren zeki bir bilim adamıdır. Takdire şayan bir Zekası vardır. Felsefenin yanı sıra Fiziğe ve islami ilimlere de layıkıyla hakimdir. Lakin islami söylemleri ne kadar doğrudur tartışmaya açık bir konudur.
(bkz: pseudoscience)
her yerde allahı görebilmiş imana sahip biri. allah eksikliğini göstermesin. kitaplarını hitap ettiği kesim para verip kitap almadığı için ücretsiz yayınlıyor. merhamete bakarmısınız ya. kitaplarını sitesinden pdf olarak indirip okuyabiliyorsunuz. her müslümanın okuması gereken kitaplar yazıyor. bariz bilimsel hatalar olduğu söylense de hatta gerçeği çarptırmış olsa da amacı güzel. insanları inandırmak ve bu muhteşem bir şey.

caner taslaman açık ara müslüman bilim adamları arasında en iyilerinden biri. en iyilerden biri olmasaydı habertürk'e, ntv'ye, atv'ye çıkartılırmıydı?

hayır.

insanlara bir şeyler sunabileceği için oralarda. kuranı çözmüş. onun ilahi bir kitap olduğunun farkında. allah eksikliğini göstermesin.
mükemmele yakın, duruşunu hiç bozmadan ilerlemesi takdir edilmeli.
uzay meselelerini kuranla açıklamaya çalışan babyface islamcı.

hani tamam cübbeli mübbeli tayfasıyla bir tutmuyoruz, kendince bir akılcı tavrı da mevcut da her şey kuran'da var geyiğini de bırakın bee.. öyle olsa bütün keşifleri müslümanlar bulmuştu şimdiye değil mi?