bugün

ayağa çekiçle vurmak.
cem yılmaz'ın bulduğu çözümlerdir.

(bkz: buzlu badem)
kafayı duvardan duvara vurmak.

artı

(bkz: ota boka anket diyen yazar)
evinizde bulunan uzun koridora kolanya dökmek ve ardından üzerine bir kibrit çakmak can sıkıntısına birebirdir.
http://www.pica-pic.com/
gogıla can sıkıntısı yazmak.
sevgilini arayıp ortada bir şey yok iken tartışma çıkarmak.
"Çok şeye malik olan can sıkıntısına düçar olur" diyen Schopenhauer'dan yola çıkıp, malik olduğum her şeyi yaksam ne büyük eğlence olur. evet.
parmaklarını çıtlatmak.
bira içmek.
(bkz: pes atmak)
sevdicekle öpüşmek. *
pcnin sesini sonuna kadar acip bob marleye benzeyen pembe gomlekli karakterle icy tower oynamak.. ehehe her kombodan sonra abuk sabuk sesler cikiyo insan egleniyo filan sonra bi bakmis gecenin koru olmus uykusu gelmis..
kuş vurmak.
yatakta müzik dinlemek saat kaç olursa olsun.
ölü gibi yatakta yatmak. sıkıntı tavan yapacaktır. sabrederseniz o sıkıntıya dahi duyarsızlaşırsınız.
(bkz: götünü parmakla)
1)serçe parmak
2)yüzük parmağı
3)orta parmak
4)işaret parmağı
5)baş parmak
çekirdek çitlemek , damar şarkılar dinleme , ne biliyim işte yaa gez dolaş hayatını yaşa falan .
lan ölüyom sözlük bi el atın allah aşkına diye insanı isyan ettiren sıkıntılara yapılan alternatif çözümlerdir.

sıkıntıdan patlıyorum bitiyorum noluyo ya bana.
haka dansı yapın. mimikleriyle hemde.
raflardan fotoğraf albümleri indirilip, geçmişe doğru şöyle bir yolculuk yapmaktır..
bir diğer çözüm ise gün batımına doğru sahilde kulaklıkla yürüyüştür.

bu ikisi birebirdir.
sataşacak bir insan bulup kendini eğlendirmek bu çözümlerin başında gelir. bütün gün eğlenmenize malzeme verir zira... ha bir de football manager var ki onun yeri ayrı...
http://mrdoob.com/142/winning_solitaire

size sadece tıklamak kalıyor. bir kaç saniye de olsa gideriyor sıkıntıyı, o oyunu nadir kazanabildiğimden midir nedir bilmem ama benim için gayet zevkli bir şey.
kitap okumak
pes atmak
enstrüman öğrenmek
film izlemek
yabancı dizi izlemek
sözlük okumak
müzik dinlemek
forumlarda takılmak vs. vs.

ama insan bazen herşeyden sıkılı veriyor bir anda onun çözümü sanırım uyku, çünkü uyandıktan sonra bambaşka bir ruh hali oluyor.