bugün

cambridge university basın ve yayın bölümü; 1521 yılında kuruldu. merkezi 1872'den beri londra'dadır; 1949'dan bu yana new york'ta bir şubesi vardır. eğitimle ilgili yapıtlar ve üniversite araştırmalarını yayımlar.
cambridge university'nin yayın vakfı. akademik, eğitim ve ingilizce dil eğitim kitapları var. en çok satan meşhur raymond murphy'nin english grammar in use. turkiye'de dağıtım dünya grup yapar.
6 setten oluşan ielts'e hazırlık kitapları bulunur.
efenim her nevi ingilzce ogretmeye yonelik kitaplar basan, turkiye gibi yari somurge ulkelere satan, karli bir ticari isletmedir.

anadolu lisesinin kazanmis olmanin gururuyla hazirlik sinifina sabirsizlikla adim atan genclere hayatin ilk kazigi bu cambridge university press in kitaplariyla atilir. gariban, dunyadan haberi olmayan heyecanli genc bunye aci koysa da basar parayi alir bu kitaplari. uyanik olanlar fotokopi yaptirir vs.

bir de efenim bu kitaplar surekli degisir. zannediyorum basan aynidir, kitap modeli degismektedir surekli. maksat her sene yeni kitaplar kolayca satilabilsindir.

(bkz: kapitalizmin gotune koyim)

(bkz: kafasiz solculara da tassagimi surtuyim)

(bkz: illa ideoloi istiyosaniz rasyonalizm aq)
ingilizce eğitim videolarında çıtır bacaklarından başka pek bir şey olmayan üniversite yayını. anadolu lisesinde de üniversitede de kişinin karşısına çıkar. ergenliğe ilk girdiğim zamanlar bakıp bakıp çektiğimi hatırlarım, o derece.