bugün

mustafa topaloğlunun gazeticilere verdiği röportajda yaptığı bir tesbit. aynen şöyle demiştir: bülent ersoyun önünü kesmeselerdi dünya starı olurdu.
(bkz: salamura)
kendisininki kesilmemesine rağmen(öyle tahmin ediyorum) bir bok olamayan şahsın hezeyanı. ayrıca bu adamın aptal olduğuna sadece aptallar inanır.
(bkz: kelime oyunlu cin başlıklar)
ya önünü kesseler ne olur kesmeseler ne olur dedirten insan ziyanı yorumu
(bkz: önünü derken) (bkz: ilahi uzaylı sen adamı güldürürsün)
(bkz: yanlışlıkla güzel espri yapmak)
KURUDUM KALDIM YAŞA TOPALOĞLU. BÜYÜK ADAMSIN.

BENCE BU YÜZYILIN AYARI.
(bkz: oha falan oldum yani)
türkçe dilinin esnek olunduğu bilinirdi ama bu kadarda olunmaz dedirttiren olay.
mustafa topaloğlu'nun saf ayağına yatarak aslında milleti kafaya aldığının kanıtı olan müthiş esprisi...
-bulent ersoy un onunu kesmeselerdi şimdi dünya starıydı
-ama abi arkasından destekleyeni çokmuş
yıllar'dan 1979, vizyondaki film abuzer kadayıf'ın atası sayılan şark bülbülü filminde kemal sunal'ın repliğini tamamlayan ironi dolu cümledir.

- bu haftasonundaki haftasonu'nu okudunuz mu? neymiş bülent ersoy beni altına almış, ben onu bi altıma alırsam?

bu filmin vizyona girmesinden 2 yıl sonra 1981 yılında bülent ersoy ameliyat olarak cinsiyet değiştirmiştir. velhasıl; şark bülbülü filminde kemal sunal gereken cümleyi bülent hanım, "hanım" olmadan önce zikretmiştir. *
esnek türkçe'nin güzelliklerinden biri daha. mustafa topaloğlu'nun yanlışlıkla yapmış olduğuna inanmak istiyorum. bu kadar zeki değildi bu adam.
türkçenin güzelliğini bir kez daha bize gösteren söz.
bu sözünden dolayı bülent ersoy mustafa topaloğlu'na hakaret davası açmıştır.
herkesin aptal sandığı topaloğlunun aslında ne kadar bilge oldugunu ortaya çıkaran zeka pırıltıları taşıyan veciz söz.

gülmekten yarmıştır.
konuşmayı bilmeyen insanın yaptığı hakaret dolu laf. 50.000 ytl'ye mal olmuştur. afiyet olsun. daha çok bu tip laf, eşliğinde ödenen paralar bekliyoruz sevgili mustafa
artık bizde ülkemizde bir anaconda yaşıyor diyebilecektik.
sen devamli böyle kaliteli espriler yap, 50000 ytl'yi biz ödeyelim!
(bkz: armağan zengin olur muydu)