bugün

öğrenci evini öğrenci evliğinden çıkaracak olan ayrıntıdır.
zengin öğrenci evidir.
kirletilen altı üstü 3-5 bardak, 3-5 çatal, bir tava. bu yüzdendir ki lükstür.
ultra mega luks ana kuzusu evi.
(bkz: şaka di mi lan bu)
ömrümde böyle bir şey görmedim
zengin öğrenci evidir.
(bkz: kahrolsun burjuvasi öğrencilik)
aslında bulaşık makinesi tabakları kendi alıp da içine doldurmuyor. o yüzden bulaşıkları akıtıp da makinaya yerleştirene kadar yıkarım zaten olm diye kendinizi avutabilirsiniz.
(bkz: tatlı rüyalar)
o bulaşık makinesi ikinci eldir. 80 liraya alınmıştır.
bulaşık yıkamaktan imanı gevremiş, yemeyip içmeyip bulaşık makinası için para biriktirmiş öğrencinin hırs yapıp sonunda makina aldığı öğrenci evidir.
bizim ev bu, evet bizim ev.* ev arkadaşının kuzeninin başka ile taşınmasından dolayı verdiği bir hediye olabilir. öyle lüks gözüyle bakılıp küfür edilmesi beni kırdı açıkcası. hem ne güzel lan su tasarrufu falan, çok kolaymış bulaşık makineli evde yaşamak.
bulaşık makinasında kıyafet yıkayacak kadar düşmüş, bulaşık makinesi almak ihtiyacından dolayı çamaşır makinası alamamış öğrenci topluluğunun evidir..

Not: Olmayadabilir..
bulaşıkların kendisinden de birikmesinden de hoşlanmayan öğrencilerin evidir. bizim evdir.
makine değildir o. o aslında bir insandır fakat bulaşık makinesi onun lakabıdır.
bulaşıkları makine deterjanıyla değil de elde yıkama deterjanıyla yıkama, hatta bazen hiç deterjansız yıkama gibi atraksiyonların yaşandığı evdir.
ne güzeldir.
eline bir şekilde geçmiş makine olup, baştacı edilen teknoloji ürünüdür.
erkek kardeşimin evidir.buzdolabı yok ama bulaşık makinası var benim de anlayamadığım durumdur.
kampüsistan vb. dizilerden fırlamış öğrenci evidir.
dün itibariyle bizim evimiz. hoş geldin partisi falan yaptık ona. sırayla sarıldık, sevindik.

evet özel üniversitede okuyoruz; ama kadir kıymet biliyoruz.
her şeye rağmen bulaşık birikecek olan öğrenci evidir.
her gün bulaşık yıkamaktan kurtulmak için zorla makine alınan evdir. kirlenen 4-5 bar, çatal ve tavaları 1 hafta makinede bırakıp hafta sonları topluca yıkama eylemi gerçekleştirmektir.
çağ atlamış öğrenci evidir.