bugün

diyen insanın gerçekten sorunlarının olduğu gündür.
bunu her gün diyorsa ergen, msn iletisine yazıyorsa emo, yılda bir diyorsa çalışan, sadece karısına diyorsa dırdır'dan bıkmış kişi söylemi cümle..
küçük iskender in bir yazısını hatırlatan cümle.

"olağan bir gündü. sabah erken kalkıp avuçlarımı kestim. kan pıhtılaştıktan sonra bahçeye çıkıp bir süre gökyüzünü seyrettim telaşla. gaz hareketi sürüyordu. hava çizgi film tadındaydı. eve dönüp birkaç arkadaşımı, annemi, babalarımı ve tanışmaya çalıştığım devlet büyüklerini aradım telefonla. tanrıların her yerleri ağrıyor. kimse bana sırlarını anlatmıyor. kurduğum ilişkilerde leke bırakamıyorum. şömineye ceset saklayabilecek kadar zengin de değilim. neoklasik gözlerimle postmodern dudaklarım uyum içersinde aslında. yalnızlıkla aramızdaki ezeli rekabetten ucuz espri anlayışımla yine ben galip ayrılacağım. istanbul'da orospu olmak büyük avantaj: ara sokaklara doğru kalp çarpıntılarınız artıyor. yasallığın kaybolduğu noktalarda insan, vücudunu özlüyor, etini özlüyor. söyleyecek sözüm yok. yeni bir sevdaya tutulana kadar yerçekimsiz ortamda şizofreni dersleri alacağım."
kelimeleri farklı dizilişlerde de olsa herkese bir gün gelen hissiyatın cümle hali.

(bkz: bugün canım yaşamak istemiyor)
yeniden depreşen cümledir.
Bir pazartesi repliği. Öğrenciymiş, işçiymiş pek farketmez herkesten duyabilirsiniz.
intihar etmesi olanaksız olan insanın cümlesidir.
olmak istemediğin yerdeysen ve o olmak istediğin yerde olmak için epey geç kalmışsan kurmak istediğin cümle bu olur.
o zaman gidip en yakın köprüden boynuna ip bağlayıp ipin bi ucunu köprüye bağladıktan sonra kafana silah sık. eğer silahtan ölmezsen düşersin ipten ölürsün , eğer iptende ölmezsen suya düşüş etkisiyle ölürsün , hadi diyelim bundada ölmedin hastaneye giderken yolda vücut ısının düşüklüğünden kesin ölürsün.