bugün

aslan baba, sen çok yaşa.
beni incitmeyecek, kıyamayan tek erkeksin. umarım hep prensesin olarak kalırım. seni çok seviyorum.
Baba, para bitti.
Baba yarın gidip biraz dolaşacağım sonra eve derbiyi izlemek için döneceğim dönerken de tcdd'ye ait olan marmaraya'a 'bineceğim' aynen akşam size sahada bineceğimiz gibi. golü kimin attığı farketmeksizin anama sövmen zoruma gidiyor bunu da bil. Adana turuncudur!!!
naber baba nasılsın?
sen hiç bi zaman değişmiceksin... bunu yıllar sonra bir kere daha anlamış oldum.
sana diyeceğim çok sey var. sadece bekliyorum ve ölene kadar da bekleyeceğim. biliyorum ki birgün geleceksin. kizimm diyeceksin bana bende sarilicam sana babammm. sana soracak hesabim yok ama kalbimin bir tarafi boş be babam... Bugün babalar günü herkesin babası yaninda ben yine anneme hediye aldim. sen olsan başka olucakti hersey. ben sana ne yaptim ki beni sensiz biraktin be babam. söyle ben ne yaptim?
Hayatımda en Sevdiğim Adam Babamm..! Yokluğun hayatımdaki En Kötü Şey. Özleniyorsun.
Çok seviyorum be baba seni.Ne kadar söyleyemesem de birbirimi çok sevdiğimizi bildiğimiz halde samimi olamasak da.Sırf bana istediğim ayakkabılarını alabilmek için mesayini uzatmıştın,geceleri çalıştığın bile olmuştu.Pek bilmiyordum o zamanlar değerini beni sevmediğini sanardım,korkardım senden.Hiç dövmezdin beni bakışlarından anlardım zaten kızdığını.Hafif hafif gülümserdim yaptığım esprilere çok severdim senin gülümsemeni.Duygularını belli etmezdin sevdiğini söyleyemezdin ama yaptığın fedakarlığı görememiştim.Üniversitenin ilk yılında bana para göndermek için arabayı satmıştın mesela.ilkokulda bana tokat atan hocayı gelip dövmüştün o zaman çok utanmıştım senden.Sınıftakiler senden bahsetmişti hep.Annemle kavga ettiğine de eve içkili geldğine de hiç şahit olmadım mesela.Sonra gerizekalı bi kız arkadaşım vardı 12 yaşındayken mektup göndermişti.Sen onu annem görmeden banim odama koymuştun annem kızardı çünkü.O sert görünüşünün altında herzaman birşeyler vardı.Göremiyorduk işte.Ama keşke söyleseydin sevdiğini bu kadar mesafeli olmazdık düşünüyorum da sana birşey olsa naparım acaba adam gibi sarılıp seni seviyorum diyemediğim adam ölse...Üniversitedeyken bir kere bile para gönder dedirttirmedin bana.Annem eski sevgilimden nefret ederken sen aldın beni karşına konuştun,zorlamadın anlattın sadece sonra da ayrılmıştım o kızdan.Maaşallah avukat olacak adammışsın da işte.Ben ilgisizsin sanardım eskiden ama şuan kendi ayakları üstünde duran bi bireysem o da senin sayende.Annem hep bakma babanın öyle davrandığına çok seviyor seni geceleri yanına geliyor derdi.Bide küçükken beni sabah bi götürürmüşsün akşama kadar dolaşırmışız parklarda filan annem çok merak edermiş hatta.Beni sevdiğini biliyorum,bende seni çok seviyorum iyi ki varsın be baba.Şu üniversite bitsin inşallah gelicem hemen yanına.Tavla filan oynarız,maç izleriz küfredersin filan.Bu arada çok yaratıcı küfürlerin var o konuda dahi idolümsün.
Bu zamana kadar yaptıklarım için özür dilerim.
Annemi üzdüğüm , kendimi değersiz gördüğüm için beni affet.
Hissediyorum yakında yanına geleceğim , baba seni çok özledim.
Baba telefon faturami kredi kartindan odedim haberin olsun.
(Bayagi yuksek gelmisti bu arada.)
herkes babasıyla mutluydu biz seninle hiç konuşmazdik.
ben miyim suçlu sen mısın farklı olan genlerin mi bilmiyorum.
yıllarca senden korkmamiz gerektiği söylendi korktuk
şimdi uzak şehirlerde uzak hayatlarımız varken düşünmek kolay geliyor.
her hatıra yanlış geliyor bana.
yalnız kaldik baba
sen hiç elimi tutmadin.
biz hiç sarilmadik.
suan hissettiğim sadece senden arta kalanlarla neler yapabileceğim.
inanir mısın yaşamayı secmedigin hayatı yine yaşamayı secmeyen bana bıraktığın için kırgınım.
hemde fazlasıyla kırgın..
Ne sonbaharı, ne ekimi ne de yirmibirini seviyorum artık...
toyoto gibi adam..
idolümsün baba. yalnız boynuz kulağı geçer unutma. bir de hep içimde kalmıştır; baba naber yaaaa?! *
iyi adamsın hoş adamsın amma velakin neden bu kadar sorumsuzsun hafız!
sevgim saygım sonsuz ama atsan artık şu aradaki köprüleri. ne var gelsen bi derdin varmı, anlat canın ne isterse desen veya bi samimiyet belirtsen. aradaki mesafelerden kimseye bahsedemiyorum biliyomusun. yokluğun 3 yerde canımı acıttı. en çokta üniversitedeyken.
okula kayda gitmiştim. bilmediğim koca bi şehir, etrafta hiç görmediğim yüzler, şiveleri bile garipti. koca bi şehirde yapayalnız bıraktın 19 yaşındaki beni. herkesin annesi, babası yanındayken beni orda piç gibi bıraktın. ben bu tür şeyleri pek tınlamam bilirsin, hatta siz yanımdayken biraz bunalırımda ama bunların sebebi sen oldun. küçücük yaşımda kocaman adam yaptın beni. lisede bi kere okula bu çocuğun durumu nedir diyerek gelmedin. bi kere kavga ettiğimde hocaların çağırmasıyla geldin ondada nasihatlar, sosyo-ekonomik durumumuz, şartlarımın iyiliği vs. kafa beyin s.ktin.
annemle hergün 2 3 kere en az 10 dakika konuşurken senle 2 3 haftada bir 40 saniyeyi geçmeyen telefon görüşmelerimiz olurdu hatırlıyomusun. ondada ben kuyruğumu sıkıştırıpta, para istemek için arardım. bi gün olsun gelipte bu çocuk nerde oturuyo, nerde yaşıyo, okulla bi sorunu varmı, nasıl bi çevresi var, arkadaşları iyimidir, odasında temizmidir, evle okul arası uzakmıdır demedin. sadece arkadaşlarım var gizliden seni izliyo deyip gizli istihbahratçılık oynadın. ne gerek var ki bunlara. çok şükür hiç bi zaman birşeyimizi eksik etmedin hep fazla fazla istediklerimizi aldın, ihtiyacımızı gördün ama işin maddi boyutu bi yere kadar kalıyo be babam. sen arkamda ol gitmeyeceğim ölüm yok benim. senin desteğini hissedeyim herşey hikaye gelir.
dahası.. dahası çok varda oda bende kalsın baba. ellerinden öperim.
baba aramızdaş anlaşma yaptık. Elektrik faturasını ben ödeyecektim doğalgazı sen. elektrik faturasi benimdi kış geldi onu aldin dogalgazi kitledin insan evladina bunu yapar mi bunu kış günü.
senden özür dilemek istiyorum baba, küçüklüğümde çok çektin benden biliyorum. o zamanlarda aklım ermediği için senden özür dileyemedim ama şimdi dilemek istiyorum.

hatırlar mısın? bir keresinde arabayla amasya'ya giderken annemle ön koltukta sohbete dalmıştınız. size bir şey soracaktım seslendiğim halde bana cevap vermiyordunuz. elimdeki demirden olan oyuncak silahı kafana geçirmiştim. ani bir frenle durdurdun. kafamı kırmaman için annem zor tutmuştu seni. çok özür dilerim babacım aslında o an aklımdan ne geçiyordu bilmiyorum.

hani bir keresinde de bana boncuklu tabanca almıştın babacım. fakat bana vermeden önce bir gün. oturma odasında en sevdiğim çizgi filmimi izlerken, kapıyı aralayıp bana sıkmıştın. yani tamam babacım bazen bende sana garip davranıyordum ama insan oğluna kapıyı aralayıp, boncuklu tabancayla sıkar mı ? neyse babacım bende onu görüp kapıya bir tekme atmıştım hani. kapıda kafana çarpmıştı kafan yarılmıştı. ben ilk öyle olacağını hiç düşünmedim babacım. kapıya tekme attıktan sonra ''ahh'' sesini duyunca anladım bir şey olduğunu. sonra koridora baktığımda sinirden boncuklu tabancanın üstünde zıplıyordun. bir yandan da annem başına tampon yapıyordu. onun için de özür dilerim babacım. aslında o an da aklımdan ne geçiyordu bilmiyordum.

hep özür diledim bir kere de teşekkür edeyim sana.

hatırlar mısın baba ? bir gün sana caner piçinden bahsetmiştim. sürekli arkadaşlarını toplar okul dönüşü bana sataşırdı. onu dedikten sonra 1 hafta beni gizlice okuldan dönerken takip etmişsin. benim ruhum duymadı. gene caner piçinin arkadaşlarıyla bana sataştığı gün, tam dayak yiyecekken çıktın ve o piçlerin hepsini dövdün. ben o sırada ittikleri için yere düşmüştüm. sen bir kahraman gibi çıkıp beni o piçlerin elinden aldın. çok mutlu olmuştum. teşekkür ederim babacım, koca çınarım. seni çok seviyorum.
senin kadar anlaşılmaz bi insan olamaz. bütün kötü huylarını DNAlarıma kazımışsın. sana kızarken sana benzemekten ödüm kopuyor. sürekli bir kişilik karmaşası içindesin. gerçekten ve gerçekten şuan ki karakterim üzerinde en büyük etkisi olan sensin. yıllar sonra hakkında ne düşünücem çok merak ediyorum. umarım bir gün seni anlayabilirim.
iyi ki varsın lan. güzel adamsın.
Babam olduğun için değil böyle güzel, bu kadar anlayışlı, sabırlı ve hoşgörülü bir insan olduğun için seviyorum seni.
Hiçbirzaman bana baba olamadın. Kendini hala adam sanıyorsun acıyorum sana. Ve sana her şeye rağmen neden baba diyorum anlamıyorum.
Hiçbirzaman bana baba olamadın. Kendini hala adam sanıyorsun acıyorum sana. Ve sana her şeye rağmen neden baba diyorum anlamıyorum.
Babacim seninle çok iyi anlaşıyoruz çünkü hiç konusamiyoruz...
Baba,
diş macununu ortadan sıkmasana yaa. Sonundakileri ileri getirince çektiğim heyecanı AHS izlerken hissetmiyorum yeminle.