bugün

leman bülent ortaçgil şarkısı.
şarkılar bir oyundur 'un ikinci kasetinde nefis bir leman sam yorumuyla dinlenebilen,hüzünlendiren bir bülent ortaçgil parçası
son derece dinlendirici, her bülent ortaçgil şarkısı gibi huzur verici bir yanı olan şarkıdır.
Kar Gibi Örttün Üstümü
içimde Tüm Çiçekler
Birer Birer Titrediler

Uykusuzluğundan Belli
Kafanda Birikintiler
Teker Teker Döküldüler

Sen Hep Kendine Önlemler Aldın
Ben Kendime Yasaklar Koydum
Önümüzde Barajlar Var
Bu Su Hiç Durmaz

Yaşamak Dopdoluydu
Akan Pınarlar Gibi
inanmayanlar Beklediler

Umutlarını Borç Verdin
Cebinde Hiç Kalmadı
Dostların Anlamadılar

Önümüzde Barajlar Var
Bu Su Hiç Durmaz

Nar Gibi Güzelliğin Gizliydi
Vereceklerin Fazlaydı
insanlar Anlamadılar

Sustun Sustun Konuşmadın
Sonra Kaçtın Arkana Bakmadan
insanlar Şaşırdılar

Önümüzde Barajlar Var
Bu Su Hiç Durmaz

-

gerektiğinde hüzünlere sevk eden şarkıdır. ortaçgil adı zerre kadar cezbetmese de, şarkı mükemmeldir.
çok iyi bir yorumcu olan leman sam'ın kötü yorumladığı ortaçgil'den dinlenilmesi gereken şarkı.
tamamlanmamış aşkların milli marşıdır bu şarkı bu yüzden ayakta söylenmesi tavsiye edilir.
ortaçgil'in en sevdiğim ve en güzel şarkısıdır.

(bkz: oyuna devam/1991)
"teker teker dökülen birikintilerin,
akan pınarların (birer şelale gibi her biri),
nar gibi güzelliğin...
hepsini istiyorum.
bu su hiç durmayacak."

diyerek akıllara gelen bir parçadır. güzeldir.
evet uykusuzluğumdan belli . kafamda birikintiler teker teker dökülselerdi keşke . bir tekerlemenin şeker tadında cümleleri gibi . olmadı be olamazdı zaten . hep kendime önlemler almamdan belliydi , kendime yasaklar koymamdan . önümde barajlar değil aşılmaz okyanuslar var şimdi . bir de neyse var tabi . 3 2 1 saklan.

bütün sokakların aynı güzel ülkeye çıkacağı günlere artık...
'sen hep kendine önlemler aldın,
ben kendime yasaklar koydum,
önümüzde barajlar var,
bu su hiç durmaz'
dörtlüğüyle yaraya tuz basan bülent ortaçgil parçası.
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=mG_Lp98fkKA)
tesadüfen bir yerde duyulduğunda 4 dakika 17 saniyeliğine hayatı durduran, yanında mutlaka şarap isteyen, dizeleriyle kan akışımı yavaşlatan, rüzgarlarında dağıldığım şarkı.
benim şarkım.
bülent ortaçgil'den dinlenilmesi gereken bir ortaçgil eseri.
imkansız, yasak, olmayan aşka dair bişey bu.evet bişey bu şarkı deil adını koyamıyorum.bu bambaşka birşey.bu su hiç durmaz..
hayatımın melodisi.* *
kapadım gözlerimi, sadece çağlayanlar, dağlar gözümün önünde.
kapadım kendimi dünyaya, sadece fesleğen kokulu rüzgarlar içimde en içimde.
rastlantının cazibesi bu yayılan, ince ince işleyen ruhuma
bu su hiç durmaz..

yaşadıklarımdan öteye götüren şarkı.

"aşka çılgınlığın yakıştığı çağları neden unutalım"
* bülent ortaçgil şarkısı. aradaki gitar solo alır götürür.
hem müziği hem de sözleri mükemmel olan, aşk acısı çekenlerin dinlememesi gereken bülent ortaçgil eseri.
gülben ergen seslendirmiş bu şarkıyı son albümünde. tahminlerin çok ötesinde.. şaka gibi!! yemin ederim. hani olur da.. tamam da.. ama böylesi.. off neyse.
aşkının hiç bitmeyeceğine inanan çiftlerin birbirlerine armağan edebileceği şarkıdır. sözleri o kadar güzeldir ki, en kötü anınızda o şarkının sözlerinden bir mesaj yazarsınız sevdiceğe, süt liman oluverir ortalık.
gülben ergen'den dinlenmemesi gereken şarkı.***
başka şarkı mı kalmadı da bu güzelim şarkıyı seçtin kurban olarak be gülben abla?
(bkz: çok dertliyim be sözlük)
(bkz: içim kan ağlıyor)

editlemeye geldik: evet bir şarkı ancak bu kadar mahvedilebilirmiş.
"bus su hiç durmaz, bus su hiç durmaz" diyor resmen. o ne lan?
(bkz: #4962479)
korkulan başa gelmiş ve gülben ergen tarafından yorumlanmış süper eser.
gülben ergen cover'ı boktandır.
bülent ortaçgil'den hiç beklenmeyecek bir hareketti bu. sen tut en güzel şarkını gülben ergen'e ver dahası taşkın sabah gibi eline aldığı şarkıya bir anda arabesk hava katan birinin düzenlemesiyle.
paraya mı ihtiyacı vardı, şarkılarının daha geniş bir kesime yayılmasınımı istedi bilemiyorum.
bildiğim şu ki ortada büyük bir hata var; şimdi on yaşlarında pembe pileli etekli kızlar bu şarkıyı söyleyecek*, yazık ki ne yazık, bülent ortaçgil sabretseydi o küçük kızlar büyüdüklerinde kaliteli müzik dinlemek isteseler zaten bulacaklardı onu...
bülent ortaçgil'in muhteşem şarkısı. az önce radyoda gülben ergenden dinledim ve bir şarkı nasıl mahvedilir kulağımla duymuş oldum.
Zem ! Zem! ( türkçesi dur! dur! ) zemzem suyu da buradan gelmektedir.
gece gece insanın dilinden atamadığı leman sam şarkısı.

Umutlarını Borç Verdin
Cebinde Hiç Kalmadı ... der.