bugün

murat kekilli'nin murat ve yolcuları albümünde bulunan ve sonraları tek başına çıkardığı albümde ünlenen şarkı.
gündemde olduğu zaman bir hayli ses getiren muratkekilli parçası
psikolojisi bozuk insanların intihar ettiği, adam gibi dinleyebilenlerin keyif aldığı hüzünlü şarkı. ama bu şarkı yüzünden intihar edildi ya, herkes "murat kekilli yasaklansın", "bu akşam ölürüm sansürlensin" demişti.

(bkz: kel alaka)

ayrıca;

(bkz: müslüm gürses yasaklansın)**

tekrar bakınız;

(bkz: kel alaka)
Yarattığı psikolojik bir tesir vasıtasıyla yeni jenerasyon gençlerinin intihar araçlarından biri haline gelen Murat Kekilli parçası.
ruha işleyen şarkılardan biridir. normal de oturup murat kekilli dinleyen biri değilim ama öyle içten söylüyorki bu şarkıyı , cenaze marşı kıvamında ne şarkısı. akıllarda kalıyor şarkısı ve kendisi.
murat kekillinin bir uçurum gibi düşerim gözlerinden sözündeki gözlerinden'in son hecesini diieenn diye okuduğu şarkı.

bu da şarkının klibi : http://www.youtube.com/watch?v=5_dbz4Y9pMU&feature=kp
"beni kimse tutamaz" diye devam eden şarkıdır.
gece gece aklıma gelen depresif şarkı. bu şarkıyı dinleyerek intihar edenler olduğu bence yaratılmış bir efsane. gerçeklik payı haber bültenlerine çıkmasına rağmen bence yok denecek kadar azdır. birileri zamanında reklam yaptı her zaman ki gibi canım ülkemde.
dinlerken,insana 'Geberr' dedirten kalan sağlara da 'eşek gözlüm'şarkısıyla,itibarı-iade yaparak,Eşeklerinde ezberini bozan,bunlardan sıkıldım diyerek Irgat olmaya karar veren Murat kekilli nin şarkısı..
yakın zamanda bu şarkıyı dinleyerek yapcağım intiharın şarkısı .
reha muhtara,

kekilli misin mekilli misin, şarkı söyleyip insanları öldürüyorsun. nedir derdin senin?

sorusunu sordurtan ve medya camiasında çığır açan ama bir o kadar da cevapsız bir soruyu hangi akılla sorduğunu merak etmemize vesile olan şarkının adıdır. beyin kavuran bir sıcakta protokol önünde kıpırdamadan durmak zorunda kalan askerlerin patır patır dökülmesine benzer bir , dinleyenlerin intihar zincirlemesiyle dökülmeye başladığı hikayesiyle sükseli bir çıkış yapmıştı. foyası ortaya çıkınca kimse intihar etmedi artık. reha muhtardan allah razı olsun. o konunun üzerine gitmeseydi belki saadeettin teksoy bile olaya el atabilirdi.
soundu gary moore un still got the blues parçasından çalıntı olan şarkı.
şarkıyı dinleyerek intahar eden dengesizler yüzünden faturanın sanatçıya kesilmesine sepep olan parçadır.
aklımda hep şişlenme olaylarının kalmasına neden olan şarkı.
yüksek sesli bir şekilde yolculuk esnasında yağmurlu bir akşam dinlenildiğinde çok farklı hissettirir, murat kekilli'yi tanıma ve hayranı olma sebebidir. o gün bugündür kekilli delisiyimdir.
ayrıca; "murat kekilli, sandığınızdan daha şekilli." ya da "murat kekilli, alayınızdan afilli."*
--spoiler--
Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz
Sen beni tutamazsın yıldızlar tutamaz
Bir uçurum gibi düşerim gözlerinden
Gözlerin beni tutamaz

Düşlerinde büyürüm,büyürüm
Kabusun olur ölürüm

Gözlerin beni tutamaz

Bir şiir yazarım
bir türkü söylerim
Bir sen olurum
Bir ben ölürüm

Bu akşam ölürüm
Sırf senin için
Beni ölüm bile anlamaz

Düşlerinde büyürüm,büyürüm
Kabusun olur ölürüm

Gözlerin beni tutamaz

Sen bile tutamazsın yıldızlar tutamaz
Gözlerin beni tutamaz

söz: osman demren
müzik: murat kekilli
--spoiler--
adamı psikopat eden şarkıdır. gel de ölme.
Telefon çalmazsa, istediğim şahıs aramazsa başıma gelecek eylemdir.
ölümü özendiren şarkıdır. sanırım bu yüzden yasaklandığına dair bir de rivayet vardır. ama sağlam şarkıdır. öldüredebilir. yıldızlar bile mani olamaz.
intiharlar patlak verince yasaklanmış şarkıdır.
bu şarkıyı gta oynarken atın playliste, dinleyip dinleyip vurun arabayı duvara be arkadaş.

ne ölümü amk.
Küçüklüğümde beni ağlatan şarkılardan biridir. Çok fena olurdum hala dinleyemem. Ablam inadıma radyoda adıma istek yapmıştı. Vay hain hiç unutmam.
şaka maka solosu ve introsu güzel şarkıdır. ama pek özgün değil sanırım, bir esinlenme var.
tam intihar ederken dinlenecek kivamda bir sarki.
ülkemizde en ufak lafla gaza gelebilen bu kadar vatandaş olduğu düşünülürse, kendisi eşliğinde intihar edenler olmasını çok da saçma bulmadığım şarkıdır.
Bir donem intiharlara sebep oldugu dusunulen, daha dogrusu olaya mahallerinin kasedi bulundugu icin murat kekilli'yi sakata sokmus guzel sarki.

Bizim karsi apartmanin kapicisinin oglu da dinleyerek intihar etmisti. Allah rahmet eylesin.