bugün

entry'ler (47)

kız kardeşin bakire olmadığını söylemesi

dünyanın, türkiye nin değişik coğrafyalarında farklı tepkiler alabilecek bir açıklama.
başımıza gelenler, olaylara verdiğimiz tepkilerdendir. insanca verilen tepkinin, diğerinin hayatına herzaman ışık olabileceğini unutmamak gerekir.

kamer genç

Demirel için '' ölmeden kurtulamayız.'' diyecek kadar açık sözlü, tek kişilik muhalefet.
Yıllar önce Fransa ya, hiç fransızca bilmeden '' Ermeni soykırımı '' diye bir şey yoktur demeye gidebilen,
siyasetin o kadarda kasılacak yanı olmadığını, eğlenerekte bunun yapılabildiğini gösteren,
kıbrısta karşılaştığı ve kendini tanımayan '' sizi bir türkücüye benzetiyorum '' diyen hanıma '' evet, TBMM de türkü söylüyorum!'' cevabıyla ezber bozan, kendisinin çoğaltılmasını istediğim poltikacı.

uludağ sözlükte tribün havası yaratmak

futbolun dışında, spor dalı yok sanmak!
başka sporlar la ilgili bilgi sahibi olmak istememek!
kendini Ahmet Çakar sanmak!
gelişmek ve geliştirmek istemeyerek, yeniliğe direnmek!
Brezilya yada Arjantin kıvamında yaşamak!
reytnig kaygısından, entry kaygısına kapılmak!
daha kolay kabül görülüyor olmak!

deseler de anlasilmaz zaten

yanlış bir cümledir.
anlatsalar da anlaşılmaz zaten! olmalıdır.
bkz.demek.

türban yasagı

geçip, bitip gitmesini çok istediğim '' Moda'' bir cümledir.
konudan rahatsızlık duyanların, takmalı çıkartmalı tartışmalarından daha iyi ve etkin yöntemler bulmaları gerekmektedir.
Düşük bel pantolunun, Amerikada ki mahkumların şartları protesto etmek amacıyla kemerlerini çıkartıp atmalarından çıktığını bilmeyeniniz yoktur.
Durumdan vazife çıkaran, '' aydın'' taifesine hiç gerek kalmadan seslerini duyurmuşlardı.
önerim;
tüm ünivesite öğrencilerinin, haftanın belli günlerinde okullarına boxer la gitmeleridir.
hiç bir siyası yanı yok!
hiç bir yana ötekinden, daha yakın yada uzak değil.

sevgilisi varken başka kadınlarla yatan erkek

'' Erkek '' diye ayırmak yanlışdır. Her iki cinsin yapabildiği bir davranışdır. Dünya ile bedeni aracığı ile konuşan insanlardır. Alabileceği yada verebileceği başka bir şey olmadığını düşünürler. Tehlikeli olan; bu davranışa duygusal anlamlar yükleyerek, anlamaya yada red etmeye çalışmakdır.

değerin öldükten sonra bilinmesi

pek çok konuda, farklı baskılarla karşı karşıya kalarak anne ve baba olunuyor. doğan çocuk genlerinde taşıdığı bu baskıyla, hayatın içine dalmaya başladığı ilk andan itibaren aynı baskılara maruz kalıyor.
Yeteneklerinizin, istediklerinizin, hayallerinizin hiç bir kıymetinin olmadığı bir düzen!! Hayat karşısında saf duruşunuzun, '' Birey'' olmaya yeterli olmadığını görürsünüz. Ve o ancak ölünce kıymetli olur, çünkü; artık tehlike oluşturmaz,zararsız dır!!
tabi ki farklı aksesurlara sahip kişiler buna asla dahil değildirler; para ve din!

tanımadığın birininin selam vermesi

sosyal bir davranış biçimidir. En çok ingilizler tarafından kullanılır. ''Tanımak'' la '' Tanışmak'' arasındaki farkı bilemeyen toplumlarda soruna neden olabilir.

patara

likya medeniyetinin başkenti ve ticaret merkezidir.kent te bulunan tarihi eserler arasında, geçtiğimiz yılda kazı başkanı Havva Işık tarafından ortaya çıkartılan, dünyanın ayakta kalmış ikinci deniz feneri görülmeye değer.
2010 yılında Amerika nın ön gördüğü ve meclis başkanında onay ve desteği ile, dünya Parlemeto başkanlarının Patara da bulunan Meclis binasında toplanması planlanmıştır.Beyaz saray ın,Likya nın meclis binasından örnek alınarak yapıldığı bilgisine dayanarak, bu organizasyon,Amerika tarafından yapılmıştır.
Likya yolu, dönemin ticaret yoludur. Bu gün dünyanın pek çok yerinden gelen yürüyüşcüler bu yolu, değişik etaplarda yürümektedirler.
Patara türkler tarafından çok tercih edilen bir tatil beldesi hiç bir zaman olmamıştır. Buna karşın dünyanın pek çok ülkesi tarafından liste başı olan bir denizi ve kumsalı, tarihi dokusu ile yoğun turist ziyareti almaktadır.

seda sayan

bu ülke ye yapılabilecek en büyük kötülüktür.kendisinin de artık algılayamadığı, yaş gruplarına örnek model olarak sunuluyor olmasından, fena halde rahtsız olduğum, bön bakışından korktuğum kadın dır.

yapmayın çocuklar

milli maçlarda, sunucunun sahadaki oyuncularla kurduğu sanal iletişim cümlesi.

ayhan sicimoğlu

tarz dır.
tarzını markalaştırma yolundadır.

farid farjad

tüm kanallarda yapılmakta olan ve artık yaş sınırı bile tanımayan, türkü, şarkı yarışmalarının sanatla, yetenekle, hiç ilgisi olmadığını, yüzümüze vuran, Ülkesi nin geçirdiği sıkıntılı dönemlerde '' çekerim, giderim..'' manasında popüler cümleler kurmadan sanatıyla, uzun cümleler kuran, illada örnek alınması gereken gerçek virtüöz dür.
Milli eğitim bakanını ders zilleri dahi olsa, çocukların kulağına sokması gereken tertemiz bir sesin üstadıdır.

ajdar anık ın yeni albüm hazırlıklarına başlaması

petrol kralı olduğunu idda ederek, nal gibi madalyonunu, güneş gözlükleri ve itinayla kabartılarak fönlenmiş saçları ile;'' param var. kendi zevkim için kaset çıkattım'' diyerek kanal kanal gezen, Metin Milli miz vardı.
Kendisini gördüğümde,
dinleyemiyordum çünkü; boğuluyor sanıyordum.
izleyemiyordum çünkü; korkunç bir hali vardı.
Ajdar bunlardan hiç biri değil.
''O'' da biliyor, iyi yorumcu olmadığını. Ama ondaki cesaret beni etkiliyor, samimi buluyorum.
Klasikler arasına girecek kasetler çıkartamayacak belki, içtenliği ve kimsenin aptal olmadığını biliyor olması ile hep hatırlanıcak.

müslüman insan laik değildir

hayattaki duruşunu, yaptıklarını, yapmak istediklerini, kendi imzasıyla yapmaya cesareti olmayan kafası karışık insanın, korkudan kurduğu, manasız bir cümledir.

kadınları anlamak için orkid kullanan erkek

oksijenin, göbek bölgesinden daha yukarılara ulaşmaması!dünya ile oradan iletişim kurması halinde yapılan, akıl atma durumudur.

eleştiri

en çok kullanılan yöntemdir.işe yarıyor yada yaramıyor olmasının toplum açısından hiç bir önemi yoktur. takdir ve iltifattaki cimrilikle ters orantılıdır.
''kompleks'' ile çok yakın arkadaşlık içinde olduklarından, duyduğunuz anda; baş edemiyeceğiniz kadar acımasız ve gerçek dışıdır.

deniz seki

yakalanarak!! toplumun ezberini bozan sanat cıdır. yetkililerin durumdan fayda çıkararak, kendisinin '' başıma gelenler'' kitabını çıkartmasına fırsat verilmeden verilecek mesajı belirlemesi gereken acil durumdur.

dinde horlama yoktur

her konun başına konulan '' din'' kelimesi konuyu popüler kılması açısından uydurulmuş bir cümledir.

yokluğunu hissetmiyorum

yalan söylemeyi öğrendiğimiz ilk cümleler, her zaman sevginin kaynağından beslenenlerdir.
yokluğunu hissetmeme, aşamasına gelindiğinde bu cümleyi kurmanıza gerek kalmaz. gerçek duygularıyla bağlantı kuramayanların, kullandıkları ve aslında '' sensiz kalmatan ödüm kopuyor'' demenin türk versiyonudur.