bugün

bir taraf için kötü olacağı aşikar olan ayrılık öncesi karşı tarafın telkin sözü.
(bkz: hadi lan)
arkasından (karşı cins kızsa)
-doorudur apla deyip gitmek en güzelidir.*
bazen gerçek anlamda doğruluk payı olan kılıftır. paradoksa dönmüş kitlenmiş ilişkilerde sık görülür ve kullanılır bu cümle. kangren olmuş bir bacağın vücüdu zehirlemesindense kesilmesinin iyi olacağı gibi, boşa kürek çektiren bir birlikteliğin de bitmesi, devamından çok daha hayırlıdır.
- hayatım ben üstte olmak istemiyorum.
- böylesi ikimiz için daha iyi.
zaman zaman doğruluk payı içeren sözdür. kısmet deyip geçmek lazım bazen...
çok doğru bir laftır, bahane değildir lakin sebeplerin en mantıklısıdır, bazen olur oyle en iyisinin ayrılmak olması durumları.
tek yönlü bir kararın verilmiş olduğunun göstergesidir. avuntu.
daha beteri için (bkz: böylesi üçümüz içinde daha iyi)
söyleyen tarafın kararlılığına bağlı söz öbeği.
(bkz: oh shit)
bu söze karşılık -he bende onu diycektim ne zamandır zaten. diye karşılık verip iyice ezik durumda kalmakda sözkonusu olabilmektedir.
-ibrahim abi böylesi ikimiz içinde daha iyi
-koçum akıllı konuş, ne diyon sen
-abi yani diyorum sen taşla altını ben okey vurucak gibiyim, boylesi daha iyi yani ikimiz içinde
-ha tamam o zaman, patrooon iki çay bu masaya hadi ama...
kendi içinde çok kararlı bir cümledir aslında,
''aşk rüya,ilk uyanan ve geleceği düşünen realist,akılcı taraf'' süsü verilerek terkedilip gidilir..
-: boylesi ikimiz icin de daha iyi
-: sonradan uzlumektense...
+: eee yani ne istiyorsun?
-: yannnn işşştti boylesi ikizimiz icin de daaaa iyi olcak gaaalba.
+: iyi .mına koyuyım onun da kararini sen ver. yani?

-: yannnn...

gidin derhal, hepsi o. gidin..!
yemek yapmaya karar veren kocaya, yemeği yapmasının doğru olmayacağını söyleyen kadının ortamı yumuşatmak için söylediği son söz.
haluk ulusoy a federasyon seçimlerinde destek veren gs ve bjk yönetici vs başkan diyaloğu.
chp-dsp seçim ittifakı çalışmalarında(alışverişinde) geçmesi muhtemel olan cümle..
yürrü taş arabası demenin başka bir yolu. külliyen yalan ayrıca. insan kendi için neyin doğru neyin yanlış olduğunu kendi bilmezmi yani.
(bkz: ayrılırken söylenen yalanlar).
çok klişedir ama yine de insanın içini acıtır. çocukken içinde yetiştiğimiz türk filmleri kültürünün etkisinden olsa gerek.
-nasılı?
-böylesi fitilcan
-elinle göstermesen olmaz mı?
uzun süreli olmayacağı iki tarafça da bilinen, şehvete dayalı devam eden bir ilişkinin son sevişmesinin ardından söylenen son cümle.
- böylesi ikimiz için de daha iyi.
+ emin misin bundan?
- kesinlikle.
+ ama ayağın kıçıma girmişken kendimi çok rahat hissetmiyorum.
- sus. bunun ikimiz için de daha iyi olduğunu hissedebiliyorum.
+ peki.
Kilişe bir ayrılma sözü. Böyle diyen arkadaşların 1 saat sonra fıstık gibi bir hatunla buluşmaları olması garantidir.

(bkz: De get işine)
ayrılık bahanesi en adi yalanlardan biridir. lan adam gibi söylesene ayrılmak istiyorum sevmiyorum seni desene!
''başkasını buldum hacı, kusura bakma, hem senden bana sevgili olmaz, bi bok beceremiyosun ki!'' demenin kibar yoludur. duyduğunuz anda mekandan uzaklaşın ya da söyleyeni ıslak sopayla dövün.