bugün

seviyorum demek zordur her zaman
boş bir laf gibi gelir
dur söyleme yalnızca bak bana
gözlerim söyler nasıl olsa

her günün akşamında seni çok çok seviyorum
gece göz kırparken duvarlara
seni özlüyor ellerim

seni seviyorum bu gece ahhh
gir kollarıma aaa
yaşanan o duygularla öp beni aahh
bu gece öp beni

bir şaheser şarkıdır. an itibarıyla eskimemiştir. olgunlaşmıştır şarkı adeta.
bora öztoprak yanılmıyorsam hava ve uzay mühendisi olacaktı aynı zamanda. popüler piyasadan elini eteğini çekti. iyi mi etti kötü mü etti bize düşmez amma velakin müziğinden bizleri mahrum bırakmasın. ayrıca iyi bir flamenko yorumcusudur.
çıkardığı ilk albümündeki seni seviyorum ve akdeniz geceleri isimli şarkılarla kulaklarımızda yer etmiş fakat daha sonraki albümlerinde aynı başarıyı yakalayamamış şarkıcı.
kesinlikle hak ettiği yerden çok uzaklarda olduğunu düşündüğüm bir müzisyen. kıymeti bilinmedi bu piyasada. katıldığı bir programda , müzik piyasasının ikiyüzlülüğünden, yalanından dolanından bıktığı için artık kolay kolay kaset yapmayacağını açıklamıştı..yazık..

bir kadeh rakı kokusu nda akla gelecek kaliteli müziyenlerdendir...
(bkz: 1973) doğumludur.
Çiçek dilligil in kocası, insana ergenlik yıllatını hatırlatıp yaşlandım tribine sokan güzel adamdır.
çocukluk aşkımdır kendisi.

şarkılarının genelinde bir huzur, bir aşk, efendime söyleyeyim bir mutluluk verici tuhaf duygular vardır. genelde de birbirine benzer zaten şarkıları. bu yüzden de hepsi pek bir güzeldir.

ayrıca geçen gün çiçek dilligil ile esra ceyhan'a çıkmıştır. pek özlemişim. her ne kadar programın sonuna yetişmiş olsam ve kısa bir süre izleyebilsem de esra ceyhan'ı bile izlettirebilmiştir. sırf bunun için bile hayran olunasıdır.
değeri, kıymeti bilinmemiş bir sanatçı.

suat suna, harun kolçak gibi ona da sahip çıkamadık, ortalık kendini sanatçı zanneden andavallara kaldı. tabi yaşar 'ı da * unutmamak gerek.
Kaan öztürk ile beraber katıldıkları bir programda müthiş bir ikili olduklarını tekrar gösterdiler. Enerjileri ve uyumları süper. Gidiyorum, seni seviyorum, akdeniz geceleri insanı şaşırtan çıkışlarıyla müthiş leziz parçalardır. Üstte bir yazarın da dediği gibi sizi bir sahil kasabasına götürür, tatlı bir gülümsemeyle.

Ilıkça bir rüzgar
Dokunuyor tenime,
yanımda sevgilim bu gece
Uzakta hoş bir müzik
Yayılıyor göklere
Şarkı söylüyor akdeniz
kendisine has bir ses tonu olsa da, son zamanlarda iyicene elini ayağını piyasadan çekmiş, çiçek dilligil ile evli olan; akdeniz geceleri, gidiyorum ve seni seviyorum gibi hit parçaları da bulunan, bir zamanların değerli müzisyeni..
süper sesi olan, şarkılarını daha önce hiç dinlememiş olsanız bile, bir anda ses tonundan dolayı sizi hüzünlendiren ve sahil kasabasında hissettiren darkalı şarkıcı.
en duygusal parcasinin seni seviyorum degil bence oldugunu dusundugum kaliteli, magazine kopek olmamis sanatci.
son çıkardıgı albümdeki hit olan şarkısında gidiyorum artık yeter yüklenip yarınlarımı dedi ve ondan sonra ortadan kayboldu.

kendisi aynı zamanda oyuncu çiçek dilligil'in kocasıdır
muhteşem şarkılara sahip sanatçı.
1995'te çıkan ilk albümünde yer alan seni seviyorum, akdeniz akşamları, yalnız değilim ve deli yar gibi muhteşem şarkıları olan yumuşak sesli şarkıcı. aynı zamanda oyuncuçiçek dilligil'in eşidir ardahan öztoprak isminde bir oğulları vardır. bu adamın şarkılarını severim diğer albümleri ilk albümü kadar ses getirmese de yine bir acı kahve, ne olur, başıma bela mısın kader, gidiyorum gibi sevilen şarkıları olmuştur. ama seni seviyorum ve akdeniz akşamları efsanedir.
kendisi çiçek dilligil'in eşi olmakla beraber ardahan öztoprak isimli birde evlatları vardır. aslında tıpkı onur mete, harun kolçak, fatih erdemci, burak kut gibi kaliteli müzik adamlarının nasıl değeri bilinmiyorsa bora öztoprak abimizin de değeri bilinmiyor oysaki doksanlı yılların ilk yarısını hatırlayalım, deli yar, seni seviyorum, akdeniz geceleri, yalnız değilim, gidiyorum bir acı kahve, ne olur gibi harika şarkıları ne zaman unuttuk? halen severek dinlediğimiz bu güzel eserlerin sesi bora öztoprak'tır.
ancak türkiye'nin en önemli popstarlarını sayın deseler akıllara hemen tarkan, kenan doğulu, mustafa sandal, serdar ortaç gibi isimler geliyor oysa bora öztoprak şarkılarının kalitesini dinleyenler bilir.