bugün

geçmişte kalan oyuncaklardan biri. Bilmiyorum hala oynayan var mı? Mahalleler arası savaş yapardık, her yan boncuk dolardı falan...
deli yürek zamanında patlama yapan tabancalardı. her türk yiğidin içinde bir deli yürek vardı o zamanlar.
kaset kutusunun her iki yanını delen çeşitleri de mevcuttu. atış talimi yapardık lan.
7.65 varken bunu kullananlar liselidir.
renk renk boncuklar alınıp kullanılır, yerden tekrar boncuklar toplanırdı.
hey gidi günle hey.
Evin içinde boncuk arayıp gezme telaşı yaratan oyuncak tabanca.
--spoiler--
oğlum o gözüme bir gelsin vallaha döverim bak!!
--spoiler--
nazar değmesin diye nazar boncuğu sallardım.
her bayram harçlıklarımla gidip te aldığım oyuncaktır şuan bile jarjorü ful dolu bir boncuklu tabanca var çekmecemde nostalji olsun diye saklamaktayım.
boncuk atan, göze girilmesinden korkulan, acıtıcı ama eğlenceli oyunlar oynayabileceğiniz oyuncaktır. kalabalık oldukça oyunun zevki kat kat artacaktır.
görsel

görsel
namlusuna sıkışan boncuğu saatlerce çıkarmaya uğraştığımız 90 lar çocuklarının vazgeçilmez oyuncağıdır. bir diğeri için;
(bkz: mantar tabancası)
bir zamanların oyuncağıydı. tüfeği falan vardı lan o derece abartmışlardı amk. evet.
boncuğu tene isabet aldığı zamanki acısı hala akıllarda olan tabancadır.

boncukların renkleri acının dozuyla alakalı olduğu efsanesi vardır. göze isabet yemeyelim diye deniz gözlüğü takıp marjinal bile olduk.tabi bu kelimeyi bilmezdik. bir daha, deniz gözlüğünü sokak aralarında 31.05.2013 sonrası taksim gezi parkı olayları sonrasında takacaktık.
yaşa bakılmadan hemen mahalle üyelerini toplayıp alınması gereken silahtır gözünüze gözlügü geçirdikten sonra ufak bi acıdan başka hiç bi tehlikesi yoktur, ve bütün mahallece takım kurulur savaş yapılır.
tactical mp 5 boncuklu tabancam vardı dürbününü takıp yoldan geçenlere çatıdan sıkardım eğlenceliydi.
Bazıları bu tabancayı beline koyduğu zaman kendini mahallenin koruyucusu falan zannederdi, fakat her kavga olduğu zaman ilk bunlar kaçardı.
kuzenim bu tabancayla gözüme sıkmıştı.

amına koydum sonra onun.
30 uma dayamama rağmen hala arada oyuncak reyolarına götüm götüm yaklaşıp bunları arıyor gözlerim. Artık göremiyorum bundan ama...

Bende baretta nın çok kaliteli birebir bir modellemesi mevcuttu. Az mahalle çatışmasına katılmadım onunla. Vurdum, vuruldum. Bozuldu tamir ettim. Lan ne günlerdi yaaa.
bir tl den başlayan fiyatlarla satılan oyuncak silah.
Artık her yerde satılmayan oyuncak. Daha şarjörü çekecek gücümün olmadığı zamanlardan beri var bende ama bazı parçaları eksik. Şimdi salak gibi sünger atan şeyler varmış. Bendeki bildiğin Eagle lan. Ayrıca bunu satanların üstüne insanlara ve hayvanlara karşı kullanmayın demesi de ironik.
Upgrade versiyonu için.:

görsel
bana kalırsa erkekler için beyblade ile birlikte en efsane oyuncaktır. oyuncak olup olmadığı tartışılır tabii orası ayrı. mahalleden üç beş kişi cebimizde bunlarla çete gibi dolaşırdık. şaka maka öz güven tavan yapardı, boynumu dikip kasıla kasıla gezerdim. ağır abiye dönüşürdüm yani. bazı zengin bebelerinde taramalı versiyonu vardı onlardan hiçbir zaman edinemedim, içimde kaldı.
Namlusuna sıkışan boncuğu saatlerce çıkarmaya uğraştığımız 90lar çocuklarının vazgeçilmez oyuncaklarından biridir. Boncuğu tene isabet aldığı zamanki acısı hala akıllarda olan tabancadır. *
görsel
Tetık kırardı hep tek sorunu oydu.