bir cuma günüydü.
gelmesine tam bir ay vardır.

edit: işbu başlık editinden dolayı, entiri hiç bir ske yaramamaktadır. oy verenlerin allah ce ce klavyesine zeval vermesin.
Ne gündü diyeceğim çocuklarıma..
Öyle bir gündü ki; insanın babasına bile güvenmediği o devirde herkes ihtiyacı olana evini açtı diyeceğim!
insanlar Daha önce tanımadığı, varlığından bile haberdar olmadığı bir diğeri için endişelendiler diyeceğim!
Öyle bir gündü ki 'siz biz' ile ayıklandığımız o devirde; kürdü lazı alevisi çerkezi hepsi bir idi, aslı gibi 'kardeş' idi diyeceğim!
Güzel günler göreceğiz çocuklar, güzel günler.
türk milletinin uzun süren sindirilmesinin ardından kabuklarını kırdığı gündür. gezi parkına yapılması düşünülen avm ve yıkılacak ağaçların tetiklediği olaylar gün boyunca sürdü. polis çevrecilere sert müdahaleler yapmıştır. normalde halkın polisi olması gereken polis yapılan aşırı ve orantısız güçle safını belli etmiştir. polis iktidarın polisiydi. gece boyunca taksim ve çevresinde gaz bombalarının ardı arkası kesilmedi. tüm bunlar yapılırken halkımız dizi izliyor, güzellik yarışması seyrediyordu. nedeni korkak medyaydı. yabancı basın istanbul'dan canlı yayın yaparken medyamız olaydan bahsetmiyordu bile. sosyal medyada bütünleşen gençlik direnişe ellerinden geldiğince yardım etmiştir. türk milleti uzun süredir ayrı milletten ayrı ırktan ayrı takımdan ayrı mezhepten... idi. öyle yapılmaya çalışılıyordu daha doğrusu. 31.05.2013'te bunların hiç bir öneminin olmadığı aslolanın halkın birlik ve bütünlüğü olduğu, vatanın belli bir zümreye ait olmadığı gösterilmiştir.
mübarek bir cuma günüydü...
klavyeler daha çok yüklendiğimiz bir gündü.
"eğer bugünlerden sağ çıkarsam torunlarıma gururla oradaydım, halkımı, hakkımı, nefesimi, inançlarımı savundum, belki mobesenin oradan el sallayamadım ama polis kameralarında mutlaka slogan atarken salladığım yumruk görülmüştür...." diye çocuklarıma anlatabileceğim, onlara onurlu bir miras bıraktığımı gösterebileceğim tarihin adıdır.

01.06.2013 de de orada olacağız.