bugün

bdp grup başkan vekili bengi yıldız adlı itin son havlamasıdır. mecliste yaptığı basın toplantısında "biz doğu ve güneydoğuya hep kürdistan deriz. ya da valat deriz. valat ın anlamı ülkedir" şeklinde zehirli sözlerini kamuoyuna kusmuştur. ayrıca beni en çok güldüren yeri konuşmasının bir bölümünde "5000 yıllık kürt tarihi" cümlesini kullanmasıdır. akıl dağıtımının adaletsizliğinden gerek böyle konuşmaları. yoksa;

(bkz: 5000 yıllık kürt tarihi)
(bkz: allahım sana geliyorum)
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
bizim dedelerimiz de oraya kürdistan derdi. kaydı arşivlerde mevcuttur.
"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

sözleriyle milletvekili olduğunu düşünecek olursak suç işlemiştir. *
yok ya nerdeymiş öyle tarih biz niye bilmiyoruz denilesi arka taraftan uydurulan yeni bir atmasyondur.
(bkz: bizde mala önce vekillik veririz)
(bkz: sonra da oradan almasını biliriz)
pkk'nın sol taşağı olan örgütün sıçması.
heyecan yapmaya gerek olmaığını düşünüyorum. kürdistan ismi selçuklu ve osmanlı döneminded bölgeye verilen isimdi. yani coğrafi bir terim olarakta ele alabilirsiniz. ayrıca nutuk okudum diye ortada gezinen kemalist zırvalar açıp nutuka bakarlarsa mustafa kemalinde bölge için kürdistan ifadesini kullandığını göreceklerdir.
biz de böyle düşünenleri sikeriz.
bizde türkiye deriz.
lafla peynir gemisi yürümüyor şekerim de sen kendi kendine.biz bu vatanın her karışına türkiye deriz öyle de kalması için canımızı veririz.
sizi, sizin silahinizla vuruyorum orospu cocuklari.

(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)
biz de türkiyenin doğusuna kürdistan diyenlere orospu çocuğu deriz, olay kapanır.
türkiye'nin doğusuna kürdistan diyen dilin kopsun senin.
biz de, türkiye'nin doğusuna kürdistan diyenlere şerefsiz deriz.
kendisine bu entryimi gönderiyorum. saygılar.

(bkz: türkiye haritasında şehirlerin karakteri/#3823626)
bu adam suç işlemiyor mu böyle saçmalayacak ? bu devletin savcıları ne iş yapıyor allah aşkına?
bizler doğu anadolu deriz. kürdistan türkistan geç onları.
modaya uymuş cümledir.
(bkz: kediye kedi deriz)
(bkz: katile katil deriz)
Uyku sersemliği ile söylenmiş , yuhalanası sözdür.
ki ''kürt'' familyasının , yurdumun batısında da azımsanmayacak miktarda üyesinin yaşadığı unutulmamalıdır .
bizde anana başka bir şey söylüyoruz ama kamera karşısına çıkıp açıklamıyoruz.
- ımmmm. siz peach'ler nasıl diyor? kürdistan?
- siz madem istiyor kürdistan biz size verecek patlican.!

denilesi durum.

(bkz: osman abi söyle de bsg ler yahu)
deyin. biz de sizin analarınıza orospu, size de orospu çocuğu deriz.
bırak desin. sen de başka bişey dersin. Bırak ayırımı o yapsın. Böylece olaylara nesnel bakmaya calısan kurt kardeslerimizin işini kolaylastırırız. ha kurdistan demişsin ha başka bişey. önemli olan, hakkarili olan birinin edirneyi de kendi vatanı gibi görmesi ya da tam tersi edirneli olan birinin hakkariyi kendi vatanı gibi görmesidir.

Kalkıp bütün kürt nüfusu kendisi gibi dusunuyormus gibi propaganda yapan zavallıyı ciddiye almamak gerek.
ne güzel demiş mehmet akif ersoy.
ulusun korkma nasıl böyle bir imanı boğar...
bunlara hakkari, şırnak, bitlis, siirt bu 4 vilayeti verceksin; sürceksin kürtlerin hepsini oraya,bunların hepsi çakma liderleri gibi bağırmaya başlarlar; ülkemi seviyorum, ülkeme hizmet etmeye hazırım diye ...
(bkz: karaktersiz ırklar)
Bu ne mantıksızlıktır. Hem türkiye diyor yani türk'e ait olan hem de bunun doğusuna ütopyalarının adını verdiklerini söylüyor.
(bkz: vatan bir bütündür parçalanamaz).
Hatırlatma: En son bu ülkeyi parçalamaya çalışanlar, soluğu ege'nin sakin sularında aldı. Ona göre yani.