bugün

entry'ler (339)

agari ücret 4250 lira oldu diye sevinen çomar

ne agarisinin ne askerisinin ne de asgarisinin mutlu edemeyecegi bi rakam olan 4250 liraya hic yoktan iyi diyerek seviniyordur. asgari ucret almadan kendileri hakkinda tepeden atip tutanlarin konustugudur ayrica.

tesettürlü kadınlar restoranta alınmadı

Kapisindan iceri sirf dis gorunus dolayisiyla alinilmayan cok restaurant, bar vb mekan var Turkiye'de ne diye sadece konu basortusu olunca konusuyoruz? Sorusturma acilmis bir de 'nefret ve ayrımcılık' sucundan, hayir oyleyse benim de cok sikayetim var ama sanmam acilsin...

influencer

git gide daha da cobansiz yasamayalim diye 'influence' etmek isteyenler silsilesi. Az once kendisini influencer diye tanimlayan bir kisi kadinlar gunune ithafen kadinlarla watsons markasinin etiketini paylasmis, kadinlar gunu gibi temelinde cinsiyetciligi yok etmeyi savunan bir gunu nasil da guzel indirgemis vallahi influence etti bana.

zulüm 1923 te başladı

Tarihi asıl tarihte değerlendirememekten gelen ve üstünkörü araştırmasız, yapbozun bir kısmı üzerinden yapılan bir yorum olsa gerek, klişe olacak ama gerçekten bilmediğiniz bir kültür, din ve dil unsurlarının altında zorla yaşamak mı hoşunuza giderdi?

1 60 kızın gelinlik giyme hayali

Boy ortalamasının 1.65 ve 1.67 arası oldugu bu ülkede kurdugu hayaller bosa gitmeyecek olan kızdır hatta önerim topukluyu abartmasın zira damat zorda kalabilir.

erdoğan ı sevmeyip yaptığı yollarda yüzmek

Aynı Atatürk ü sevmeyip kurduğu Cumhuriyette Yaşayan insanların davranısına benzer bir davranış.

pegasus havayolları nın atatürk rozeti zorunluluğu

Atatürk ü yeni keşfetmiş olmaları enterasan , güzel reklam olmuş açıkcası.

bugün endoskopi için 3ay sonra randevu verilmesi

Sebebi cok basit, en temelde devlete hesap soramıyoruz ( hiçbir partiyi hedef almamaktayım yemişim partiyi halka bişey olmasın)
Biz gün içinde rutinimizi yaşarken en temel sosyal devletin bize tanıması zorunlu haklarımızdan feragat ediyoruz aslında , uyuyoruz paralar gidiyor ama bizlere hizmete değil. Biz ise yol yaparlarsa mutluluktan ölüyoruz, bir belediye parkı en temel ihtiyacımız oluyor.

atatürk osmanlı devletini yıktı

Yapılmış bi'şeyin (bkz: Atatürk) tarafından tekrarlanması mümkün değildir sanırım, tarihi öğrenmek kadar yazmak ve okuması da ayrı bir bilim dalı bu arada , bu bilgi de tarih okumalarının hatalı olmasından kaynaklı olsa gerek. Yine iyimserlikle anlamamışlar demiyorum.

kızlardan kızlara tavsiyeler

Cinsiyetinizi sevin, erkeklerden üstün veya aşağıda bir cinsiyetiniz yok.

özdemir asaf

Yıllardır sahafları gezip içten içe şarliğini kıskandığım, bir oturup çayını içmenin bana nasip olamayışına üzüldüğüm şair.Eserlerini anlatmasını isterdim bana; burda niye böyle dedin be abi diyesim gelirdi herhalde.Nice çocuk bunları okumadan büyüyecek içim parçalanıyor.

yöresel kelimeler

(bkz: dengilmek) vardır bi favorim anlamı araştırılsın etimolojik kökeni falan.

ömür gedik

çok sığ ve anlamsız yazılar yazdığını düşünüyorum bir kaç kez okudum gerisine gerek yok ne anlatıyor neden anlatıyor bir amacı yok.

çamaşır makinesinin yürümesi

heybetlice böyle salına salına geziyo bazen bizimki hey gidi toraman ya.

özür dilerim yerine sorry diyen insan

örnek vermek gerekirse ankaralı turgut.

tayyip erdoğan olmasa biz de olmazdık

biz de rahata ererdik zorla siz biz olduk.

türkiye büyüyebilir de küçülebilir de

(bkz: biz bilmeyiz amerika bilir)

kısa entrylerin daha çok okunması

belki yorgunluktan insanlar okumayı göze alamıyordur şu gibi saatler entryleri, belki de kelimelerle arası iyi değildir uzun yazı anlamlı yazı diye düşünülür anlama kafa yormaya da üşenebilir insan bunun gibi insancıl bir sürü sebei var tabii ama uzun uzun yazamıcam yoksa okunmaz.

rıdvan dilmen

o saçlarının önünü bir gün yanlışlıkla kesseler kimse tanımayacak diye korkuyorum.bana neyse.

türk kızı

bir türk erkeği tarafından üzerine düşünülmesi açısından hayli büyük bir oranı kapsayan kavramdır türk kızı, onun yerine ilim irfan düşünülseydi yeminlen türkler olarak uçardık.