anı yaşamaktır. günlük mutlulukları geleceğe tercih etmektir. bunu yapanlar hep pişman oldular.
bile bile lades demektir.bittikten sonra ağlayıp sızlanmak yapılmaması gereken davranışlardır.
güvenmiyorsa kişi kendine başlanmaması daha hayırlı olacaktır .
(bkz: yaz aşkı)
ege'nin yaz aşkı şarkısında yapmayacağını söylediği şey.
bir umutla küçük ihtimallere sığınmaktır.
kesinlikle mantıklıdır. önemli olan "yaşamak"tır zaten. hoşlanılan kişiyle vakit geçirmenin, bir şeyler yaşamanın ve paylaşmanın sonsuza kadar istenen bir şey olması zaten gerekmez. yaşandıktan sonra "doyulur" çünkü. tek gecelik ilişkilerin icadı da bundandır zaten. birini çok feci arzularsın, istediğini alırsın, ama onunla bir hayat paylaşmak istemezsin, bunu planlamazsın.

uzun sürmeyecek ya da evlilikle sonuçlanmayacak bir ilişki yaşayacağın kişiyle, bir süre vakit geçirip zamanı gelince de ilişkiyi bitirmek, hayatından güzel bir kişiye güzel bir "dönem" ayırmaktır sadece. dünyaya bir kere geldiğimiz ve geçen zamanın bir daha geri döndürülemeyeceği gerçeği de göz önüne alındığında; hayatımızı tek bir kişiyle harcamanın saçmalığı, değişik şeyler görüp yaşama seçeneği suratımıza şak diye çarpılır, aklımızı başımıza getirir.
(bkz: cinsel ilişki)***
anı yaşamaktır.
bazen sadece sevmek ve son ana dek devam etmektir.
bir kişi daha "anı yaşamaktır" demezse, anı yaşamak olmayacakmış. bu ne lan
insan olduğunuzu unutmaktır. insanı diğerlerinde ayıran en önemli şey empatidir.
(bkz: öleceğini bile bile yaşamak)*
biz buna kısaca göte gelmek diyoruz.
(bkz: ölüm allah ın emri ayrılık olmasaydı)
(bkz: bile bile lades demek)
şimdi bak arkadaşım, madem böyle düşünüyorsun ilişkiye neden start veriyorsun, in misin piç misin. her şey iki meme bir dudak değil. duygulu olalım biraz, yapmayın böyle şeyler.
gönül eğlendirmektir.
hiç bitmeyecekmiş gibi başlayanların sonunu gördükten sonra gayet doğaldır.
anla beni yaz aşkım - ege.
en uyuz olduğum söz öbeklerinden birisidir. biteceğini bile bile bir ilişkiye başlamak. ne demek bu ya? saçma bir sözden başka bir şey değildir. o zaman kirleneceğimizi bile bile duş almayalım. ne bileyim nasıl olsa öleceğiz diye yaşamayalım. eski aşklar eski sevmeler bu yüzden yok işte. korkmaktan, ilişkiye karşı uzak durmaktan. nasıl olsa bitecek diye bakmaktan. yapmayalım etmeyelim, sevdiğim bir laf vardır : neyden korkarsak başımıza gelir. Anı yaşayalım, su akar yolunu bulur.
neslini devam ettirmek için gerekli.
en güzel ilişki biçimi. ne çok yapış yapış ne de çok mesafeli.
tabağımıza koyduğumuz yemek de biter.

önemli olan bittiğinde doymamızdır.

bu yüzden güzel ayrılıkların ardından ruh dinlenmeye geçer.
başlayan her şey biter felsefesini hayat felsefesi yapmaktır.
tarifi zor bir ergen hareketinin sozluge istiflenme hadisesidir. cok dusundum baska bir aciklama bulamadim ben sahsen.