bugün

Akıllı telefona sahip olanların tek dokunuşla taksi çağırabildiği uygulama. Gps üzerinden konum belirliyorsunuz. Size en yakın taksileri buluyor. Şöförlerle iletişime geçmek de mümkün.

http://www.bitaksi.com/
teknolojinin faydalarından bir tanesi daha. uygulama akıllı telefonunuz üzerinden size en yakın taksiyi bulmakla kalmıyor, taksicinin telefonunu aramanıza imkan bile sağlıyor. bulunduğunuz noktadan gideceğiniz yerin kaç km olduğunu, bu mesafenin kaç türk lirası tutacağını da hesaplayabiliyor.
ceosu ve kurucusu nazım salur olan, başarılı bir girişim.
Sadece ücret hesaplama özelliğiyle bile her akıllı telefona lazım uygulama. Severiz kendilerini.
Dolmuş ve minibüslere verilen reklamları basit ama oldukça başarılı olan uygulama.

görsel

Henüz kullanmak nasip olmadı. Iphone umun 16 gb gibi sınırlı alanıyla her uygulamayı indirip test etmek nasip olmuyor..
şimdilik yalnızca istanbul ve ankara da geçerli olan müthiş uygulama. diğer şehirler için çalışmalar devam etmekteymiş.
ayın biri, on biri, yirmi biri ve otuz birinde tutan para 30 liradan az ise 1 lira ödüyorsunuz. ve ilk üye olunduğunda 15 kere kullanmalık 5 lira hediye çeki veriliyor.
en son metrobüs bomba ihbarı nedeniyle telefonumu alelacele bindiğim taksi de unutmam ve bir daha ulaşamamış olmam itibariyle çevirdiğim taksiye binmeyeceğim hep kullanacağım dediğim uygulamadır.
(bkz: uber) geldi bitaksi bitti.
hem erkeklerden hem de kadınlardan hoşlanan cinsel kimliğe sahip taksidir.
Genelde taksi ihtiyacım olduğunda bitaksiyi kullanırım. "BKM Express ile ilk yolculuğun 20 TL’ye kadar 1 TL " kampanyasından faydalanmak için uygulamaya girip taksiyi çağırdım. Ödemeyi yaptım uygulamada 1 TL olarak gösterdi. Taksiden indikten sonra kontrol ettim ücretin tamamı olan 17.44 TL'lik ücret BKM hesabımdan çekilmişti. BiTaksi'yi aradığımda BiTaksi hesabımın tanımlı olmadığı bir cihazdan giriş yaptığım için indirimin yapılmadığı bilgisini verdiler. Bu söylediğiniz şey indirim kurallarında yazmıyor dedim. Kötüye kullanımı engellemek için bu şekilde bir uygulama yapıyoruz dediler. Zaten Her BKM hesabı bir kere indirimden faydalanabiliyor bunun ne gibi bir kötü kullanımı olabilir ki dedim. Cevap veremediler. iki telefonum var o an elimde olanla bitaksi hesabıma giriş yapmışım. Sen zaten kampanya bilgilerinde bunu belirtsen ben zaten kullanmam. Madem öle o zaman tekrar indirimimi tanımlayın ben tanımlı cihazdan giriş yaparak faydalanayım dedim ona da mümkün değil cevabı verdiler. .Bilgilendirme yok. Çözüm yok. Kampanyası var ama kullandırtmamak üzerine.
eğer çok merkezi bir yerde değilsen ve yağmur yağıyorsa çağırınca gelmeyen taksidir. kaç defa çağırdım, çoğunda taksiciler aradı trafik fazla, biraz bekleyeceksiniz filan ben şuradayım oraya gelseniz olmaz mı? diye soruyorlar bir de, oldu canım sen yorulma benzin harcama ben yürürüm 100 metre diyecektim, komik ya. Çoğu zaman taksici de çağrıyı iptal ediyor sebepsizce, lan plakanı biliyorum, bak kafaya takarım, bulurum arabanı indiririm lastiğini laynnnnn....
son rezalette büyük hataları olduğundan ciddi düşüş yaşayacak uygulama.

güvenlik konusunda müşteri şikayetini iplemeyip, insanları mağdur ederseniz neden kullanılsın o uygulama?

şimdi baktım gürül gürül siliyor millet ekran görüntüsü paylaşmışlar siliyoruz diye. güzel de uygulamaydı aslında ama işte hayat be.. elin herifine her bilgiyi sunduğunuz uygulamayı kullanmak akıl karı değilmiş işte onu anladık.

bıçakla saldıran taksiciye ''şu an sistemden çıkaramıyoruz'' diyen uygulamanın nesini kullanacaksın hemşerim?

yüklenin uber'e. *
okuduğum dehşet dolu olaydan sonra imkanım olsa playstore dan engelleyeceğim uygulama. şoföre şikayeti göstermek nedir yav? onu geçtim, darp üzerine hala "bakarız" çekmek hele, kusura bakma bitaksi, iyi uygulama olmuşsun ama adam olamamışsın.
Ne kadar güvenilmez ne kadar manyak ne kadar ahlaksız şoförleri bünyesinde barındırdığı aşikar olan uygulama.Aralarında yer alan düzgün şoförleri tenzih ederim.
son olaylardan sonra insanı tedirgin eden uygulama.
taksiciler manyak evet ama bu olay adeta kan donduran cinsten.
überden daha kötü olan uygulama über candır.
devlet yetkililerin biran önce bu tip firmaları denetlemeleri lazım. sosyal medyada yayılan olaydan da anlaşılacağı üzere rezil bir firmadır, tez zamanda batması ve soruşturma açılması dileğiyle.
ben anlamıyorum böyle rezalet bir olay yaşanmasına rağmen devletin bu işletmeyi kapatmaması inanılır gibi değil. bu olay amerikada olsa inlerine girerlerdi. devlet anca baklava çalan çocuklara ceza kessin anasını satayım.
bu uygulamayı kullananların can güvenliği yokmuş son olaylarda gördük.
asla kullanmayın kullandırmayın.
Münferit bir olay yüzünden niye bu kadar üstüne gidildiğini anlamadım hizmet oluşumu. Günde binlerce kişi kullanıyor hiç kimsenin şimdiye kadar şikayeti yoktu. Her şeyi geçtim Adamlar özürlerini dilemiş, gereken tazminatı ödeyeceklerini söylemiş, taksiciyi sistemden atmış ve güvenlik açığını kapatmak için de yazılımlarını yenilemişler daha ne yapsınlar?

Duyan da sapık taksiciye koordinatları onlar verdi, bi de beraberinde çifte dayak attıklarını sanır. Nerden bilsinler türkiye'de bu kadar gerizekalı psikolojik vakaların olacağını? Devlet kendisinin insanları yataklarında vuran polisleri gibi güvenlik açıklarına çözüm bulamazken, bir vaka yüzünden ortalığın ayağa kalkması ilginç. ileride böyle olaylar tekrarlarsa o zaman çaresine bakılır elbet.
Adam ölebilirdi. işin içinde organize suç, adam öldürmeye teşebbüs, planlı adam öldürme uğraşı var. Hepsi programın evet tam olarak da kordinatı vermesi demektir şikayet edilen aynı taksiyi tekrar evine yollaması. Yorumları taksicinin görmesi suç işlemesine malzeme vermiş. Geç hareket etmek yerine erkenden taksicinin sistemden uzaklaşması sağlansa bunlar olmayacaktı. Tekrar ediyorum adam ölecekmiş neredeyse büyütülmesi için dayak yemesi yetersiz mi kaldı?
http://alkislarlayasiyoru...-dehset-veren-goruntuleri
eğer türk usulü kullanmasaydık güzel bir uygulamaydı.

araca binersin taksici komisyon ödememek için abi acaba iptal mi etsen diye dört takla atar.

kredi kartıyla ödeyeyim dersin taksici trip atar.

şehrin göbeğinde en işlek saatte mümkün değil araç bulamazsın, müşteri çok olduğundan bütün taksiciler uygulamayı off yapmıştır.

şehrin dışında bir yerdesindir yine taksi bulamazsın.

bir de üstüne bu tür rezaletler yaşanır, üstüne tüy diker.