bugün

uzun eşek oynarken tam oyunun kırılma anında pantolonun cart diye kıç bölgesinden yırtılması.
Edebiyat dersindeyiz, fen sinifina zorla edebiyat dersi aldiran zihniyette kabahat... Her neyse, her sinifin bir uykucusu vardir, bizimki de en on israda uyuyor... Cocuk da bir acayip, dersin enteresan yerinde uyanir, en acayip yorumunu yapar sonra tekrar uykusna geri doner...

Bizim edebiyat hocasi bir soru sordu, fen sinifi, kim nereden bilecek zaten... Kimseden ses yok. Kadin da 3 senedir edebiyat hocamiz, gecen iki senede ogretmis, biz ogrenmis miyiz o soru isareti?

Her neyse, kadin sitem ediyor, "Allah allah, gecen sene edebiyat hocaniz kimdi de ogretmedi size bunlari?" Bizim uykucu uyandi, aninda tepki "di mi hocam, kimse allah belasini versin onun!!!"

Kadin sok oldu, sinifta dumur...
kimya hocasının sınav için hazırlamış olduğu cevap kağıdını öğrencilerin sınav kağıtlarıyla karıştırması ve kendi hazırladığı kağıda 65 vermesi. bunun üstüne aynı kağıdı derse getirip "kim bu ismini yazmayı unutan salak" demesi de ayrı bir efsane olmuştur efendim.
(bkz: based on a true story)
tuvalette arkadaşlar ellerini yıkıyorlar. lise 1.sınıftayız. bende o sırada çişimi etmiş elimi yıkamaya yöneldim.

herkes bi anda sigaraları atmaya başladı dumanı yok etmeye çalışıyorlar. okulun en sert öğretmeni baskına geldi. ulan kim içti, kim içmedi çözemiyor adam. çekti yan yana kapıyı kapadı. ağzımızı kokluyor ayıkladı hemen içenleri. sağlam bi tokatladıktan sonra onları yolladı. numaralarını falan aldı. neyse ben rahatlamanın verdiği etkiyle elimi yıkarken hoca camdan baktı aşağıda sigara içenler var.

hortumu kaptığı gibi elime tutuşturdu tak musluğa dedi. taktım. ben sana aç dediğim zaman aç dedi. aç şimdi dedi sonuna kadar bi açmışım. aşağıdaki tüm öğrencileri ıslattı. öğrenciler küfürler ediyor. hoca yukarıdan cevap veriyor, bende sizin ecdadınızı sikicem az sonra diye.

musluğu kapa aşağı koş dedi hortumu attı okulun girişine koştu kelli felli adam. kapıdan girecek öğrenciler arasında kim ıslaksa kenarı çekiyor. ben numaraları alıyorum. okulun tam girişinde çatır çutur dövmeye başladı. böyle bir dayak yok ama. bütün öğrenciler eşek sudan gelinceye kadar dayak yediler resmen.

bende sanki öğretmenleymişim gibi fişlendim. kimse bi daha ben yanlarındayken sigara içmedi ama iyi ki öyle olmuş. babam diyebileceğim bir öğretmenle tanıştım sayelerinde.

allah uzun ömür versin inşallah. keşke okulda olsaydım da yine dövseydi beni de. az mı vurdu kafama amk. elime vurduğunda elimin arkasını görmüştüm. şeffaflaşmıştı elim.
Okulun serseri kızlarında birinin aniden sınıfa girerek kalemtraş istemesi , kalemtıraşı kırdıktan sonra içinde ki jileti alıp sınıfta ki kıza saldırması. Böyle bi saldırma şekli de hiç görmemiştim. Kız pro.
ingilizce dersindeydik lise 2 dönemi tam abazılığımızın tavana vurduğu zamanlar. Neyse ingilizce hocası o gün diz üstü elbise giymiş. Sınıfın bütün abazaları hocanın bacağını dikizliyor. Bende şöyle bir bakıyım dedim. Hoca beni yakaladı ayağa kaldırdı neden bacaklarıma bakıyosun dedi ve cevap veremedim tabi müdürün yanına gönderdi utançtan geberdim resmen. Uyarı aldık ondan sonra adımız abazaya çıktı.
uzun eşek oynarken pantolonun arasının yırtılması.
En fazla 10 dakika olan tenefüste arkadaşlarınıda alarak bahçeye inip bir şişeyle futbol maçı yapmak.
arkadaşınızın ölmesi, adamın hayata bakışını değiştiriyor.
elde tuvalet kağıdıyla ayağa kalkıp hocam acil çıkmam lazım diyerek hızlı adımlarla sınıfın terk edilmesi ve hocanın ağzının açık kalması.
öğle arası uzun eşek oynarken pantolonun sökülmesi, neticenin ortaya çıkması* ve öğleden sonrayı o pantolonla tamamlamak. arkadaşların sürekli ipnelik yaparak; hocam kolormatik silsin tahtayı, hocam sınıf defterini kolormatik götürsün şeklinde sizi mütemadiyen göt altına atması.
hayatı yalan olan bir insanın önce kendini camdan atmaya çalışması, bağırışları duyan polisin olaya müdahale etmek için elemanla konuşmaya başlaması, hemen akabinde öğrencinin polisin silahını alması, arkalardan gelen diğer bir öğrencinin bir (1) tokatla silahı geri alıp olayları sonlandırmasıdır.
edebiyat test sınavında soruların cevabını kız arkadaşınızdan alıp, kız arkadaşınızın cevapları(a:1,5,14,22 vs. vs.) gibi yazması ile sınavda 6. soruyu anlamak için 5 saat kopya kağıdına bakıp hocayla göz göze geldikten sonra, hoca senin üzerine yürürken '' lan kopyadan yakalanmayak bari'' diye kağıdı ağzına atmaya çalışmak. tabi bu sırada hocanın elini ağzına sokmaya çalıştığın kopya kağıdını alma çalışması için elini ağzına sokması ve dişlerin tarafından hocanın elinin kesilmesi. bunun üzerine hocanın kuduz aşısı olup sana '' görev başında devlet memuruna zarar vermekten '' dava açmak ile tehtid etmesi.
bir öğrencinin önündeki kız arkadaşının saçını çakmakla tutuşturması.
sınıfa su ısıtıcısı getirmek suretiyle (hani şu bi liralık dandiklerden) derste kahve yapmak, içmek..

hocanın tepkisi:
-kahve mi lan o?
-kokudan mı anladınız hocam.

işin ilginç tarafı hocanın kaldırın onu demesine rağmen bi arkadaşın hocayla "-ben içemedim hocam bi bardaklık daha ısıtalım nolur" şeklinde garip bi diyaloğa girmesi..

disiplin kurulu dumur olmuştu.
teneffüse denk getirilmesi planlanan ancak zamanlama problemi nedeniyle derse giren kebapçı çırağı..

-hocam sizin mi künefeler?
-ne künefesi evladım :S
Bizzat yaşanmıştır. Yan sınıftaki bir öğrencinin camdan cama bizim sınıfa gelmesi. işin komik tarafıda sanki kimse görmemiş gibi sıranın arkasına saklanıyor. Attılar tabi okuldan sonra çıkışlara falan gelirdi o çocuk öle işte.
ülkü ocakları okul başkanı olan arkadaşın hocayla tartışması sırasında galeyana gelerek silah çıkarıp (bildiğin silah ondörtlü) şarjörü çekerek sıranın üzerine koyup, bana kimse gider yapamaz ulan" diye çemkirmesi.
akabinde okuldan ve ocaktan atıldı tabi. *
bizim okulda bizzat yaşanmıştı ki bu bir kız arkadaşımızın üzerine kalmıştır. Tuvalette gebelik testi bulunmuştu, kız zor durumda kalmıştı. sonra ne yaptılar bilemiyeceğim.
öğrencilerler konuşuyorlar diye onları susturmak için yazı tahtasına vurulması ve yazı tahtasının buna dayanamayarak yere düşmesi.
okuldan kaçarken otostop çekmeniz, otostop çektiğiniz arabaya, ingilizce dersi hocasının kocasının arabası olduğundan habersiz olarak binmeniz,

araba sahibi genç, arkadaş canlısı abimizin, çok saran güzel muhabbetinden sonra, dersleriniz nasıl, kaç zayıfınız var, ingilizce dersine kim giriyor, hocanız nasıl biri diye ebeveyn sorularına muhatap kalmanız, ve sizinde zaten onun dersinden dolayı kaçıyor olmanıza istinaden hala muhabbet ve makaranın da vermiş olduğu gevşeklikle, hem kadının kendisine hem de bir alt dönem güzeller güzeli kızına futursuzca saydırmanız.

bütün bunlara rağmen arabasından inene kadar en ufak bir falsosunun olmaması, sadece inerken; "gençler! bende falanca falancanın" kocasıyım demesi.

yanındaki arkadaşla beraber e tabi ki sizin de buna inanmamanız.
-oldu abi görüşürüz. biz de seni çok sevdik.

-lan kim karısına kızına onları söyletir? sonra ne işi var adamın okulda? sonra bize mi denk geldi diye söylenerek, sizin bunu normal olarak ve de böyle birşeyin başınıza gelmesini istemeyerek ve böyle birşeyin olmuş olabileceğine ihtimal dahi vermeyerek reddetmeniz.

- adam ne makara adamdı ama be! bizle iyi kafa buldu.
-he he. iyi güldük ama. yoksa o yol çekilmezdi.

bir gün sonra ise ingilizce hocasının dersine girdiği bütün sınıflarda, fellik fellik, kocama iki kişi otostop çekmiş kim onlar diye o şüphelileri araması.

o iki arkadaş ise;

ingilizceleri bir düşmesine düşüyor da ondan daha da kötü bir riskle karşı karşıyalar artık. disiplin suçunu falanda geçtik.

0. koca bir sıfır. meretin kredisi fazla. biz bire bile razıyız. bir düşmesi için uğraşıyoruz. sıfır alalım bir de o kadar krediden mi olalım.

rabbin kim? ses yok! bizden çıt yok. garibim o iki kişiyi bir yıl aradı durdu.
Milli güvenlik hocasının ceketinden marlboro çalıp bahçede dönmek.
sizi en çok seven hocaya kopya çekerken yakalanmaktır.
lisenin tüm metrekarelerinde balıkyağı patlatıp, lisenin 1 hafta balık kokmasını sağladıktan sonra okuldan atılmak!
soyunma odasındaki dolapta okulun sevişgen çiftinin müdür tarafından bulunması.
içten gelen editli şey: eski okulum ah ah, hiçbir okul yerini tutmuyor. sansasyonellerini, her şeyini özledim. ne zaman canım sıkılsa sürükleyerek soyunma odasına indirip dolapta 'risk budur' temalı fotoğraf çekmeye zorladığım eski sevgilimi bile özledim. o derece.