bugün

olması gerekeni anlamak için, olmaması gerekenleri bulmak gerekir.
çirkin olmamalıdır.
*
salak olmamalıdır.
terbiyesiz olmamalı.
pis kokmamalı.
yavşak olmamalı. soğuk, çekingen, asil ve kibirli durmalı.
mal olmamalı.
Erkeksi olmamalilar. Nerde nasil davranacaklarini bilmeliler.
her şeyden önce aşırı kıskanç olmamalı. bakın kıskanç demiyorum aşırı kıskanç diyorum ,çünkü tanıdığım bütün kadınlarda var bu ama bi insanı sıkacak kadarda kıskanmayın be arkadaş hem kendinize hem bize zarar.
(#16587205) böyle olmamalı.
bağnazca feminist olmamalı. akılcı bir feminist olabilir; ama at gözlükleriyle bakmamalı.
maskülen olmamalıdır. dayı dayı hareketler, argo, küfür kullanmamalıdır. erkekten bir farkı olmalıdır.

kadın dediğin maskülen, erkek dediğin feminen olmamalıdır.
nefes almalı.
sırf farklı görünmek için benliğinden taviz vermemeli. doğal olmalı, kendisi gibi olmalı.
mutsuz olmamalı.
olanla yetinmeyi öğrenmeli, sürekli daha iyisini bulmalıyım dememeli.
başkasına sırtını dayayıp yaşamamalı ve kendi ayakları üzerinde durmalı.
gurursuz, sulu göz ve pis olmamalı. bir de sürekli çocuk taklidi yapmamalı.
salya ve sümük olayı olmamalı.
ayrıntılara takılmamalı anı yaşamalı.
kadın, içinde yer yer antep fıstıkları olan; üstüne krem şanti konmuş kadayıf tatlısı gibi olmalıdır. yani ağır başlı, zor ama yer yer yavşaklığını da esirgememelidir. kaldı ki bir kadın nasıl olacağını zaten gayet iyi bilir.

bunun tam tersini düşündüğümde ortaya saçma sapan bir şey çıktığı için konusu bile açılmamalıdır.
samimiyetsiz olmamalı.
tırnak yememli ıyy itici lan. ne demişler bir kadının aynası tırnaklarıdır...
ona, nasıl olmaması gerektiği konusunda saçma sapan dayatmalarda bulunan insanlarla iletişimi kesmekte gocunmamalı.
salak gibi davranıp bi bok beceremeyen üstelik bunu sanki övünülecek birşeymişcesine motto haline getiren bi tip olmamalı. ayakları üzerinde durmasını bilmeli. kendini kimseye ezdirmemeli. yanımda beyin özürlü gibi davranan birini değil akıllı güçlü birini görmeyi isterdim böyle bi tane denk geldi o da olmadı zaten başkada denk gelmedi daha bekliyoruz.

edit: yazım yanlışı. deli gibi kaç tane yaptıysam düzelt düzelt bitmedi.
kezban olmamalı. yani ismi kezban olmasın demiyorum.
nabız atacak bi kere.