bugün

"isler nasi gidiyo emmioglu?"
"iş bulamadığından mı anketçiliğe başladın?" sorusudur.
boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun.
ne iş yapıyorsun?
- boş zamanlarında neler yapıyorsun?
+ boş insanların boş zamanlarında ne yapıyorsun sorularını cevaplıyorum.
nasıl geçiniyorsun?
sana ne ki.gelip de senden elektrik faturamı ödeyemedim diye para istemediği müddetçe ya da sen onun için her hangi bir iş ya da geçim kaynağı bulup, üretemeyeceksen kimsenin nasıl geçindiği kimseyi ilgilendirmez.
kendi egonu tatmin için, karşındankinin aciziyetinden faydalanıp da mutlu olmak için sadece, bu soruyu soruyorsan senden çok daha büyük mallıklar bekleyip, uzaklaşmakta fayda vardır.
- ben seni fazla tutmayayım işin vardır şimdi senin.
- orospu çocuğu.
anket başlık açar mısın?
yer misin?, içer misin?.
iş yok mu?
asgari ucret ne kadar?
"karınımı çalıştırıyon?" evet tam da bu. veya, "sen kesin iş beğenmiyon." en saçmada ilk ikiyi zorlar.
iş mi bulamıyorsun? yok yeşillik olsun diye işsizim denilebilir.
ssk'n var mı ?
şuraya başvurdun mu, buraya başvurdun mu, sen şuraya başvur küçükten başlarsın sonra yükselirsin. güya iş beğeniyo demeye getiriyo. işsiz adamla konuşurken bile hassas olacaksın hacı, bodoslama dalmıcaksın, en önemlisi de işsiz adama akıl satmıcaksın, haa yardımcı olacaksan eğer bak şurada bi iş var git başvur selamımı söyle diyebiliyosan eyvallah, ama bi faydan dokunmuyosa adamın zaten sıfır olan moralini daha da aşağı çekme. işsiz adamla adam gibi konuşcan hacı. çok sinirlendim ya.
patronun sana nasıl davranıyor?
görsel

not: sağa tıklayıp resme bak derseniz büyütebilirsiniz. muck.
hayırdır izinde misin?
ne işle meşgulsün?
rober hatemo bu şarkıyı senin için mi yazdı?
(bkz: senden çok var)

işte çok saçma bir soru. ama ne yazıkki cevabı düşündürücü.
iş arıyo musun?
maddi durumlar nasıl?
idare edebiliyormusun?
"ee başvurmuyor musun bir yerlere, hiç mi iş yok"

iş aradığım dönemlerde bana bu soruyu yönelten zeka küpü eşe dosta selamlarımı iletirim burdan.
kişi beş parasız bir durumda ise "sigaran var mı?" sorusu bile saçma gelir.
bankalara falan da başvurdun mu?
bi akıllı sensin zaten amk. işsiz adamın hiç aklına gelmemiştir bankalara falan başvurmak. zaten senin bu dahiyane fikrinden sonra işsiz gencimiz bir kaç hafta içinde iş bankasında ceo olarak çalışmaya başlayacaktır.