bugün

son yılların bu böyle dahil en iyi sertab erener şarkısı.
son albüm rengarenk'ten.
si seulement je pouvais lui manquer şarkısının müziği. sözler de sinan kaynakçı.

çok geç oldu belkide düşündük taşındık
bir çok şeyi birbirimizden sakındık
bir şey eksik cümlede
yüklem mi özlem mi sakladığın şey her neyse beni üzer mi

öyle çok şey var ki içimde
hep sustuk konuşmak yerine
konuşmadığımız her ne varsa
seninle sakladım gözlerimde

ne olur sende fazla üzülme
hep kendi kendine yenilme
konuşmadığımız her ne varsa seninle
bir damla gözlerimde

belki yanlış yoldayız
kaybolduk kaybolduk gizleyince kendimizde yorulduk
her hatada telafi gerekli değilmi
bizi durduran gurur mu kibir mi

öyle çok şey varki içimde
konuşmadığımız her ne varsa
seninle sakladım gözlerimde

bir damla gözlerimde...

edit: aa, klip de gayet güzel.
sinan kaynakçı yı iyiden iyiye sevdiren şarkıdır.

(bkz: pinhani)
dinlerken bağıra çağıra eşlik etmek isteği uyandıran, çok güzel bir parçadır. 2 gündür sürekli dinliyorum ve sertap erener' i çok sevdiğimi farkediyorum. o hep şarkı söylesin, biz dinleyelim.
'bir şey eksik cümlede, yüklem mi özlem mi' kısmı ile yaralar. kayboluşu öyle net, öyle yalın ifade eder ki. bir ayrılığı kabulleniştir bu şarkı. tutkulu bir vedadır. tutkulu veda olur mu demeyin, platonik aşık için ya da severek ayrılan için veda; tutkulu vedanın ta kendisidir. dinlenesi şarkı, söylenesi şarkı, eşlik edilip ağlanası şarkı. mükemmel.
öyle çok şey var ki içimde
sakladım gözlerimde
bir damla gözlerimde
küllenen aşkları hatırlatan şarkıdır.
bir damla gözlerimde.. tek bir anıya, tek bir kareye tekrar tekrar bakar gibi. ilk günkü gibi hissedercesine nefesini kendime dönüp seni tekrar tekrar kucaklar gibi..
bizi durduran gurur mu kibir mi diye soran şarkı. *
rengarenk'le aynı albümde olmasını ve hatta aynı kişi tarafından seslendirilmesini bile aklım almıyor.

çok güzel olmuş.
--spoiler--
ne olur sen de fazla üzülme
--spoiler--
ne kadar kırgın olsan bile kıyamazsın işte, kıyamaz insan.

sertab erener'in muhteşem yorumu, kendini aştığı şarkı.
iki gündür dönüp dolaşıp dinlediğim şarkı. müptelalara döndüm.

bu kadar dinleyince bazı şeyler de dikkâtimi çekti. örneğin:

girişi* the unforgiven iii'nin girişini andırıyor. alıntı-çalıntı muhabbeti yapmıyorum. ama bilemedim şimdi.
sertab erener'in son bombası.

şarkıyı günlerdir ısrarla dinlemedim. hep kendime bahaneler uydurdum. ders var, ödev var... oysa birçok şarkıyı dinleyerek derse devam ettim. artık en sonunda o kibirimi bir kenara bıraktım ve sertab'ın şarkısını dinledim. anladım ki iyiki bir süre dinlememişim. peki dinledim de ne oldu?*
Yüksek seste dinlenmesi gereken harika bir sertab şarkısı daha.
sertap erener e aşık eder bu şarkı.
negzel şarkıdır, dinledikçe aşık olur insan..
akmayan son damladır o gözlerindeki. saklarsın kendine o bir damlayı. anıt gibi dursun diye. sen karşıma çıkınca konuşmadğımız ne varsa o damlaya bakınca anla diye.
hani bazı zamanlar vardır. aklından gecen biri arar ya da karşına cıkar...
dinlediğim şarkını tamda birdamla gözlerinde derken karşıma cıkmasıdır. *
insanın içindeki son damlayı çok güzel ifade etmiş, sertap erener in sesiyle bir o kadar daha muhteşemleşmiş bir şarkı.
aşkı anlatan en güzel şarkılardan . bu şarkıda eskimez klasiklere girer.
dinledikçe keşfedilen sertab erener'in mükemmel albümü rengarenk'ten bir parça.

ayrıca bu şarkı öyle bi havaya soktu ki beni, sanki bu şarkıyı o yazmış da bana sesleniyor.

o derece yalnızlık ve özlem işte.
ona söyleyemediğimiz birçok şeyi gözlerimizde saklarız.o saklanan şey için birkaç damla yaş süzülürken onu ne kadar çok sevdiğimizi kendimize itiraf ederiz. gözyaşları içinde neler neler saklar biliriz.o yaşlar ki bir damlası bile yüreğimizin taaa en derin yerlerinden süzülüp gelir.

Konuşmadığımız her ne varsa
Seninle sakladım gözlerimde...
(bkz: orijinalinden güzel olan coverlar)
dinlemekten bıkamadığım, gerek klibiyle gerek sözleriyle rengarenge 10 basan şarkı.
müziği yeten şarkıdır.
rengarenk gibi tamamen maddiyat düşünülerek yapılmış ve kliplendirilmiş bir şarkıdan sonra içimize su serpen, hah işte olmuş şimdi dedirten, klibi güzel hatta su balesi ile daha da güzelleşmiş şarkıdır.
özlemek... hep bir sonraki eylemde kendini iyi hissedeceğini düşünürsün. biraz kitap okuyayım daha iyi olucam... biraz manzara izleyeyim daha iyi olucam... dışarda bir kahve içeyim daha iyi olucam... bir sigara yakayım daha iyi olucam... arkadaşımla buluşayım daha iyi olucam... bir film izleyeyim daha iyi olucam... biraz yürüyeyim daha iyi olucam... çivi çiviyi söker hayatıma birisini sokmayı deneyeyim daha iyi olucam... hiç birisi işe yaramaz. biraz uyuyayım unutucam... sertab'ın dizeleri gelir akla;

öyle çok şey var ki içimde,
hep sustuk konuşmak yerine,
konuşmadığımız her ne varsa seninle,
sakladım gözlerimde,
nolur sende fazla üzülme,
hep kendi kendine yenilme,
konuşmadığımız her ne varsa seninle,
bir damla gözlerimde...

ağlamak işe yarayacak sanırım. ağlayayım hafiflicem.