bugün

bunu söyleyen ya ayak yapıyordur ayrılmak için ya da cidden saftır. Ama birinci ihtimal çok daha güçlüdür. Benzerleri ise bende ne buluyorsun, daha iyisine layıksın filandır.
tamamen kolpa olan, ayrılmak için bulunan en son bahanelerden birisidir.
gündelik veya haftalık ilişkiler yaşayarak hayattan zevk aldığını zanneden bir kişinin karşısına ciddi ve de iyi niyetli birisi çıktığı zaman ona acıyarak vaz geçmesi için söylediği sözdür.
çok eski zamanlarda vardı böyle bir söz..
ne günlerdi be.. o zaman benzin fiyatları da bu kadar yüksek değildi. bayram günleri sabah erken kalkılır, annenin babanın eli öpülür akabinde de akrabaları ziyaret etmek için evden çıkılırdı. küresel ısınma diye bir şey de yoktu tabi o zamanlar..
asıl konuya gelecek olursak..
bu söz artık literatürden kalkmıştır.
bunu samimi söyleyen kişiye bill gatesin malvarligi vaad edilmelidir kanimca.
(bkz: tum insanlar esittir)
Kısacacası ben aşık oldum ve hatta seni de bir güzel aldattım. Ama ne şiş yansın isterim ne de kebap. Şimdi O yeni bir ilişkinin en başında olduğu için naz falan yapar. Seninle biraz daha devam edelim, ben bu arada yeni aşkımı da bir anlayayım. Sonra yavaş yavaş gidersin.
artık sıkıntı veren ilişkiden uygun bi dille(!)* kurtulma yöntemi.
"sevgiliden en kolay nasıl ayrılınır" listesinin 1.maddesi.
günah cıkartma yoludur.
"ya bi git başımdan" demek isteyip, diyemeyen insanoğlunun ürettiği şey.
ayrılık bahanelerinin en saçması, en inandırıcılıktan uzak olanı. madem sırf hak etmediğin için ayrılıyorsun, başka bir neden yok, o zaman saçmalamayı kes de hak etmek için uğraş be adam.
kendini asagılayıp karsındakini yucelterek ayrılmaya neden yaratma..sen daha iilerine layıksın=eyw..the end..
sevgiliden ayrılma bahanesidir.
(bkz: seni hak etmiyorum)
(bkz: aramaya inanmak) * *
"aslında ben senden çok daha iyilerini hak ediyorum ama ben karşımdakini kırmayı hiç sevmem. sonra bi azap bi azap bana... o yüzden bak alttan alıyorum ve haketmeyen taraf olmayı seçiyorum * senin sevgin daha bitmedi tabi, * kaç zaman oldu biteceği de yok... en iyisi şimdi ben sana bi yalan söyliyim sen de buna inan. tabiki benden iyisini bulamazsın ama hadi bi şansını dene... safsın sen daha, yersin bunları... en azından böyle ayrılırsam arkamdan küfretmezsin...** " gibi şerit halinde geçen düşüncelerin ağızdan çıkmış versiyonudur.
bana senden daha iyilerini hak ettiğimi söyle.benim mükemmel olduğumu bana ihtiyacın olduğunu söyle.hadi ama süperim harikayım di mi demenin diğer yolu.
(bkz: klasik kadın yalanları)
ayrılmak için kullanılan karşı tarafı kırmamak adına(!) yapılan, karşı tarafı yüceltiyormuş gibi göstererek aslında kendini yüceltmenin '' sen beni haketmiyorsun'' demenin en kibar(!) yoludur.
ayrıldıktan sonra ayrılan tarafın vicdanının rahat olmasını saglamak amacıyla sarf edilen cümle...
söylendiği an itibariyle kişiyi hak etmekten bok etme eylemine geçiş cümlesidir ...
melek gibi sevgilinin bu söz karşısında yüreği daha da sızlanır ve kişiye daha da bağlanır. erkek/kadın kişi kendini aşağıladığı ile kalır. sonunda olan melek gibi sevgiliye olur... *
karşındakini salak yerine koyan bir sebeptir. lan gerizekalı, lan öküz lan aptal insan, haketmezsen haketme ben seni öyle seviyorum. ama sen zaten gerçekten haketmiyorsun ki aklında ne varsa söyleyemiyorsun insanımsı yaratık...
"artık seni sevmiyorum, sana karşı bir şeyler hissetmiyorum, her şey bitti, güle güle" demenin uyuşturulmış haliyle aşık bünyeye enjekte edilmesi.
benim daha ateşli şevişen birine ihtiyacım var demektir.