bugün

Gitmek için kıvranıyor, ister Azad edin, ister siktir edin ama mutlaka gönderin.
Çünkü bir sonraki evrede olaylar çirkinleşiyor ve ister istemez kalpler kırılıyor.
(bkz: yok artık ali sami)

(bkz: gözünün üstünde kaşın var).
''senden sıkıldım, başka bi hatun buldum. ama bunu sana söyleyemem çünkü ondan da sıkılınca sana geri döneceğim. o yüzden beni bir melek olarak hatırla ki tekrar sikebileyim hayatını. '' demek isteyen lakin diyemeyen dangozların kullandıkları kılıf.
karsındaki senı her halinle kabul ediyorsa, yapılan bildiğiniz kekoluktur.
george costanza' nin tillahi oldugu ayrilik bahanesi.
(bkz: seinfeld)
bu lafı söyleyen arkadaşa ajda pekkandan palavra adlı şarkıyı yolluyorum .
uzun zaman birlikte olunmuş bir sevgiliye söyleniyorsa ağır bir yalan olarak algılanması normaldir.
seni istemiyorum demenin daha kibar hali.
(bkz: bahaneler)
(bkz: gözünün üstünde kaşın var)
bi siktir git denilesi sözlerdendir kendisi. (bkz: yeni mi anladın salak)
-beni haketmiyorsun, yalancısın
-seni haketmiyorum ama köpeğin olurum ne olur huzursuzluk çıkarma
-ben söyleyeceğimi söyledim
gibi gelişen ayrılık anı cümleleri.
bunaldım ayrıldımdan sonra ki en büyük yalandır. *
Başka biri girmiştir veya sıkılmıştır karşı cinsden kırmamak için yalanlar yalanlar. Daha yaratıcı olabilir en azından.
(bkz: klişe türk yalanları)
tabiri caizse sıkıldım lan anlasana iyisin hoşsunda olmuyo böyle.
(bkz: sorun sende değil bende)
bunu söyleyenin kesinlikle karşı tarafı sevmediğini bilin. sakın dönmeyin. (bir dost)
karşı taraf itiraz ettiği anda durum tersine dönüp "sen beni haketmiyorsuna" kadar giden en ilkel ayrılma biçimi.
dönüşü olmayan bir yola giriştir. yalandır, kandırmacadır. karşısındaki kişiye yapılmaması gereken harekettir.
içinde, "beş para etmez bir adamsın, safsın, muhabbetin çekilmiyor fakat bunları yuzune soyleyemiyorum" anlamı taşıyan ayrılma cumlesidir..
- seni hak etmiyorum.
- evet sen kasabin kizi tango neclayi hak ediyorsun.
- nerden cikardin bunu behiye?
- kes trasi suat, seni onla doktorculuk oynarken görmüsler.
- aciklayabilirim.
- kes trasi, kapi acik, arkani dön vecik istenmiyorsun artik.
yaratıcılık yönünden gayet düşük düzeyde ve alabildiğine saçma sapan bir sebep olup; onca zamanınızı, sizden ayrılmak için doğru düzgün bir neden bile bulamayan veya bulmak için uğraşmayan bir kişiye harcadığınıza delalettir. ayrılmak için böyle bir sebep öne süren kişinin derhal gidip çay koyması gerekmekte; hak edilmeyen kişi ise, hali hazırda sebebi öne süren taraf çay koymaya gitmişken, olay mahallinden koşarak uzaklaşmalıdır.

(ara: akıl fikir)
"baska biri var"i karsidakini üzmeden * söyleme seklidir.
işe yaramadığı takdirde bir sonraki adıma geçilecek bahane. farklı cinsel eğilimlerim var.
kendimi iyi hissettmiyorum, sorunlarım var, biraz yalnız kalmalıyım diyerek ayrılmaya çalışanların bir alt modelidir. biraz daha az gelişmiş bir bünyeye ve biraz daha melodram kokan bir ruha sahip insanın sarfedeceği cümledir..

yüzleş be insanoğlu yüzleş... ayrılmak istiyorsan bu duygunun kelimesi ile de yüzleş.. nasıl beraber olmayı dillendirmeyi becerdiysen ayrılmayı da becer, diyeceğim ama herkes sorumluluklarının farkında, cesaretli ve becerikli olamıyor yazık ki...
(bkz: bahane)
karşı tarafı daha az nasıl üzerim'den yola çıkıp, kendini kötülemenin en iyisi olduğuna karar veren bünyelerin sözü..

+seni hak etmiyorum
-ama..
+hayır, tüm sorun bende..
-sen çok iyisin..
+hayır, ben çok zor ve sevilmeyi hak etmeyen birisiyim..
-değilsin...
+sus, evet öyleyim..
-iyi, sen bilirsin..